dnes
Úterý - skorojasno
19°C
zítra
Středa - oblacno
24°C
pozítří
Čtvrtek - bourky
22°C
Pražští policisté nezaznamenali o uplynulém víkendu více lidí v ulicích
Někteří lidé se i přes zákaz shlukují v parcích a popíjí alkohol. Takových případů však během uplynulého víkendu ubylo. Ilustrační foto: archiv

Pražští policisté nezaznamenali o uplynulém víkendu více lidí v ulicích

Pražská policie tento víkend nezaznamenala v ulicích větší množství lidí než v předchozích dnech. ČTK to řekla mluvčí pražských policistů Violeta Siřišťová. Policisté a strážníci včera v metropoli i v celé republice kontrolovali s ohledem na hezké počasí dodržování vládních krizových opatření.

Policisté podle mluvčí kontrolovali mimo jiné oblíbenou pražskou náplavku v Podskalí, kde se i přes vládní omezení lidé nepřestali pohybovat a posedávat ve skupinkách. Policejní auto po ní projíždělo a pouštělo nahrávku v češtině a angličtině vyzývající lidi, aby se v místě nezdržovali. Náplavky nejsou park a platí pro ně stejná pravidla jako pro běžné ulice. Lidé podle Siřišťové většinou uposlechli a z místa odešli.

Jak městská, tak státní policie měly včera v Praze v ulicích kolem 500 příslušníků. Mluvčí městské policie Irena Seifertová ČTK sdělila, že strážníci v neděli řešili 771 porušení krizových opatření, z toho 666 případů tvořilo nezakrytí obličeje, 87 neoprávněné srocení a 17 porušení ze strany provozovny. Ke správnímu řízení strážníci předali pouze jeden případ.

V noci na neděli pak řešili 245 přestupků, z toho v 208 případech šlo o nezakrytí dýchacích cest a ve 12 o neoprávněné shlukování. Správnímu orgánu strážníci předali 24 z těchto přestupků.

„Strážníci se v neděli zaměřili na parky, jako je Stromovka, Riegrovy sady, Letná a samozřejmě lesoparky po celém území metropole. Stále platí, že většina ,hříšníků' okamžitě reaguje na upozornění strážníků," komentovala kontroly mluvčí. Dodala, že v noci se strážníci zabývají zejména lidmi bez domova, drogově závislými či podnapilými.

Nedodržení krizových opatření je přestupek, policisté a strážníci jej však zatím nemohou řešit přímo a musí ho předat do správního řízení. To má změnit novela zákona o pravomoci Policie ČR a obecní policie, podle které by bylo možné až desetitisícovou pokutu uložit přímo na místě. Návrh bude příští týden projednávat Sněmovna.

Lidé musí z nařízení vlády od 19. března povinně při pohybu mimo domov nosit roušku nebo jinou ochranu obličeje, od 16. března platí omezené vycházení. Lidé se mohou venku pohybovat jen při cestě do práce, pro potraviny či léky nebo z jiných nutných důvodů.

Volný pohyb je možný jen v přírodě a parcích. Od středy přibyl zákaz pohybovat se venku více než ve dvou s výjimkou rodinných příslušníků, od ostatních osob musí lidé dodržovat nejméně dvoumetrový odstup.


Praha 11: Ve třídě Pomněnek je karanténa, učitel je pozitivní na covid

Dnes v 19:19

Na základě pokynu hygienické stanice Praha z důvodu pozitivního výsledku u pedagoga ze třídy Pomněnky MŠ Markušova je tato třída od dnešního dne od 13 hodin v karanténě. Uzavřena bude do 12. 6. Hygienická stanice bude všechny rodiče docházejících dětí do Pomněnek...

Všeobecná fakultní nemocnice bude spolupracovat s mladými architekty

Dnes v 10:07

Oživení čekáren, venkovních prostor i moderní řešení budov a celého komplexu Všeobecné fakultní nemocnice v Praze (VFN) je nově součástí výuky studentů mezinárodní vysoké školy architektury ARCHIP. Téma zdravotnických zařízení byla přitom dosud architekty velmi opomíjená. Mladí talenti by mohli...

Praha 11: Jednání Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci

Dnes v 07:01

Jednání Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci ZMČ Praha 11 je veřejné a koná se dnes, v úterý 2. června od 17 hodin v zasedací místnosti „C“, v budově úřadu MČ Praha 11, Ocelíkova 672/1, Praha – Háje.

Praha 6: Odběrový kontejner na testování protilátek ukončil provoz

Dnes v 06:48

Včera ukončilo provoz odběrové místo na Vítězném náměstí. Dle rozhodnutí ministerstva zdravotnictví musí praktičtí lékaři nově ukončovat karanténu již jen PCR testem (test z výtěru z nosohltanu), nikoliv rapidtesty.

Praha 8: Přijďte naplánovat budoucnost Palmovky

Včera v 11:52

Diskuse s odborníky a procházky Prahou 8. Praha 8 zve na akce, ve kterých budou moci obyvatelé hlavního města ovlivnit podobu veřejných prostranství v pražské Libni.

Pražská zoo nevyčerpala denní návštěvnický limit

31. května 2020 v 17:05

Zatímco včera Zoo Praha dosáhla denního limitu návštěvníků už ve 13 hodin, dnes kvůli špatnému počasí byl o návštěvu zahrady podstatně menší zájem, takže se dostalo na všechny zájemce. V 17 hodin, jen 60 minut před zavírací dobou, hlásila zoo návštěvnost necelých 2500 lidí. Povolený limit je...

Zdravotníci, hasiči i policisté mají v červnu vstup do Zoo Praha za korunu

31. května 2020 ve 12:56

Od 1. do 30. června budou mít příslušníci Integrovaného záchranného systému a pracovníci ve zdravotnictví vstup do pražské zoologické zahrady za jednu korunu. Zahrada jim chce tímto způsobem poděkovat za nasazení v boji proti epidemii koronaviru.

Další články
Nahoru