Dnes Neděle - oblacno -7°C
Zítra Pondělí - snih -12°C
Neděle 17. 1. 2021
Svátek má Drahoslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražští policisté nezaznamenali o uplynulém víkendu více lidí v ulicích
Někteří lidé se i přes zákaz shlukují v parcích a popíjí alkohol. Takových případů však během uplynulého víkendu ubylo. Ilustrační foto: archiv

Pražští policisté nezaznamenali o uplynulém víkendu více lidí v ulicích

Pražská policie tento víkend nezaznamenala v ulicích větší množství lidí než v předchozích dnech. ČTK to řekla mluvčí pražských policistů Violeta Siřišťová. Policisté a strážníci včera v metropoli i v celé republice kontrolovali s ohledem na hezké počasí dodržování vládních krizových opatření.

Policisté podle mluvčí kontrolovali mimo jiné oblíbenou pražskou náplavku v Podskalí, kde se i přes vládní omezení lidé nepřestali pohybovat a posedávat ve skupinkách. Policejní auto po ní projíždělo a pouštělo nahrávku v češtině a angličtině vyzývající lidi, aby se v místě nezdržovali. Náplavky nejsou park a platí pro ně stejná pravidla jako pro běžné ulice. Lidé podle Siřišťové většinou uposlechli a z místa odešli.

Jak městská, tak státní policie měly včera v Praze v ulicích kolem 500 příslušníků. Mluvčí městské policie Irena Seifertová ČTK sdělila, že strážníci v neděli řešili 771 porušení krizových opatření, z toho 666 případů tvořilo nezakrytí obličeje, 87 neoprávněné srocení a 17 porušení ze strany provozovny. Ke správnímu řízení strážníci předali pouze jeden případ.

V noci na neděli pak řešili 245 přestupků, z toho v 208 případech šlo o nezakrytí dýchacích cest a ve 12 o neoprávněné shlukování. Správnímu orgánu strážníci předali 24 z těchto přestupků.

„Strážníci se v neděli zaměřili na parky, jako je Stromovka, Riegrovy sady, Letná a samozřejmě lesoparky po celém území metropole. Stále platí, že většina ,hříšníků' okamžitě reaguje na upozornění strážníků," komentovala kontroly mluvčí. Dodala, že v noci se strážníci zabývají zejména lidmi bez domova, drogově závislými či podnapilými.

Nedodržení krizových opatření je přestupek, policisté a strážníci jej však zatím nemohou řešit přímo a musí ho předat do správního řízení. To má změnit novela zákona o pravomoci Policie ČR a obecní policie, podle které by bylo možné až desetitisícovou pokutu uložit přímo na místě. Návrh bude příští týden projednávat Sněmovna.

Lidé musí z nařízení vlády od 19. března povinně při pohybu mimo domov nosit roušku nebo jinou ochranu obličeje, od 16. března platí omezené vycházení. Lidé se mohou venku pohybovat jen při cestě do práce, pro potraviny či léky nebo z jiných nutných důvodů.

Volný pohyb je možný jen v přírodě a parcích. Od středy přibyl zákaz pohybovat se venku více než ve dvou s výjimkou rodinných příslušníků, od ostatních osob musí lidé dodržovat nejméně dvoumetrový odstup.


Praha 1 a Nemocnice Na Františku spouštějí očkování seniorů

Dnes v 18:07

Centrum metropole je plně připraveno na očkování proti nemoci covid-19. Praha 1, její Nemocnice Na Františku a Středisko sociálních služeb společně se společností GHC Genetics spouštějí očkovací akci, jejíž součástí budou i mobilní očkovací týmy. 

První jednání Komise pro životní prostředí RMČ Praha 11

Dnes ve 12:14

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí dne 18. ledna od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova, na Úřadě MČ Praha 11, Vidimova 1324, Praha 4.

V sobotu Praha 2 úspěšně naočkovala 140 seniorů

Včera v 19:58

Začátkem týdne radnice spustila speciální informační linku pro seniory 80+ z Prahy 2 a pomáhala s registrací při očkování.

GHC Genetics přesunuje odběrové místo na Výstavišti Holešovice na novou lokaci v rámci areálu

Včera v 11:26

Odběrové místo GHC Genetics na Výstavišti Holešovice bude v rámci areálu výstaviště přesunuto na nové místo. Nově bude od 19. ledna situováno do prostoru parkoviště před Tipsport Arénou blízko ulice U Výstaviště.

Praha 2 začíná očkovat dvojkové seniory 80+

Včera v 07:57

Dnes bude Praha 2 ve spolupráci s Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze na Karlově náměstí očkovat prvních 140 dvojkových seniorů. 

Praha 8 pomůže seniorům i s dopravou na očkování

15. ledna 2021 ve 22:07

Odbor zdravotnictví a sociálních služeb Prahy 8, který provozuje seniorské linky, dnes vyřídil a pomohl 160 volajícím. Nejvíce lidé volali mezi 8 a 10 ranní. První zájemce se ozval už dokonce v 6:30 ráno.

Praha 4 pomáhá seniorům zvládnout systém očkování

15. ledna 2021 v 09:34

V Praze 4, která je nejlidnatější městskou částí v hlavním městě, žije 8612 seniorů starších 80 let. Radnice před spuštěním očkování proti covid-19, aktuálně právě u seniorů nad 80 let, kontaktuje nejvíce ohrožené seniory a poskytuje pomoc těm, kteří nemají blízké příbuzné nebo známé, kteří by jim...

Praha 2: Seniorům 80+, kteří se chtějí nechat očkovat, pomůže radnice

15. ledna 2021 v 09:06

Senioři, kteří by se chtěli nechat očkovat proti nemoci covid-19, je jim 80 let a více a žijí na Praze 2, se mohou obrátit na radnici.

Další články
Nahoru