dnes
Pátek - obcasny-dest
15°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
10°C
pozítří
Neděle - zatazeno
13°C
Pražští policisté nezaznamenali o uplynulém víkendu více lidí v ulicích
Někteří lidé se i přes zákaz shlukují v parcích a popíjí alkohol. Takových případů však během uplynulého víkendu ubylo. Ilustrační foto: archiv

Pražští policisté nezaznamenali o uplynulém víkendu více lidí v ulicích

Pražská policie tento víkend nezaznamenala v ulicích větší množství lidí než v předchozích dnech. ČTK to řekla mluvčí pražských policistů Violeta Siřišťová. Policisté a strážníci včera v metropoli i v celé republice kontrolovali s ohledem na hezké počasí dodržování vládních krizových opatření.

Policisté podle mluvčí kontrolovali mimo jiné oblíbenou pražskou náplavku v Podskalí, kde se i přes vládní omezení lidé nepřestali pohybovat a posedávat ve skupinkách. Policejní auto po ní projíždělo a pouštělo nahrávku v češtině a angličtině vyzývající lidi, aby se v místě nezdržovali. Náplavky nejsou park a platí pro ně stejná pravidla jako pro běžné ulice. Lidé podle Siřišťové většinou uposlechli a z místa odešli.

Jak městská, tak státní policie měly včera v Praze v ulicích kolem 500 příslušníků. Mluvčí městské policie Irena Seifertová ČTK sdělila, že strážníci v neděli řešili 771 porušení krizových opatření, z toho 666 případů tvořilo nezakrytí obličeje, 87 neoprávněné srocení a 17 porušení ze strany provozovny. Ke správnímu řízení strážníci předali pouze jeden případ.

V noci na neděli pak řešili 245 přestupků, z toho v 208 případech šlo o nezakrytí dýchacích cest a ve 12 o neoprávněné shlukování. Správnímu orgánu strážníci předali 24 z těchto přestupků.

„Strážníci se v neděli zaměřili na parky, jako je Stromovka, Riegrovy sady, Letná a samozřejmě lesoparky po celém území metropole. Stále platí, že většina ,hříšníků' okamžitě reaguje na upozornění strážníků," komentovala kontroly mluvčí. Dodala, že v noci se strážníci zabývají zejména lidmi bez domova, drogově závislými či podnapilými.

Nedodržení krizových opatření je přestupek, policisté a strážníci jej však zatím nemohou řešit přímo a musí ho předat do správního řízení. To má změnit novela zákona o pravomoci Policie ČR a obecní policie, podle které by bylo možné až desetitisícovou pokutu uložit přímo na místě. Návrh bude příští týden projednávat Sněmovna.

Lidé musí z nařízení vlády od 19. března povinně při pohybu mimo domov nosit roušku nebo jinou ochranu obličeje, od 16. března platí omezené vycházení. Lidé se mohou venku pohybovat jen při cestě do práce, pro potraviny či léky nebo z jiných nutných důvodů.

Volný pohyb je možný jen v přírodě a parcích. Od středy přibyl zákaz pohybovat se venku více než ve dvou s výjimkou rodinných příslušníků, od ostatních osob musí lidé dodržovat nejméně dvoumetrový odstup.


Volby: Telefonní čísla pro hlasování doma do přenosné volební schránky

Včera v 09:05

Ve dnech 2. a 3. října a v případě druhého kola ve dnech 9. a 10. října 2020 se v Praze uskuteční ve třech volebních obvodech volby do Senátu Parlamentu České republiky. Voličům v nařízené karanténě nebo izolaci je podle v srpnu schváleného zákona umožněno hlasovat u drive-in volebního stanoviště...

Další úlevy pro živnostníky připravuje Praha 1

23. září 2020 v 19:29

Radnice Prahy 1 připravuje zejména pro drobné živnostníky další finanční úlevu. Týkat se bude těch, kteří podnikají v nebytových prostorech ve správě městské části.

Praha 6 dezinfikuje veřejná prostranství

23. září 2020 v 19:23

Praha 6 přistoupila k dezinfikování veřejných prostranství. Postupně a dle vytíženosti jednotlivých lokalit jsou dezinfikovány veřejné lavičky, dětská hřiště a také vestibuly metra a stanice MHD. Krizový štáb městské části Praha 6 rovněž rozhodl o zakoupení čtyř kusů nových výkonných dezinfekčních...

V Thomayerově nemocnici je hospitalizováno třicet covid+ pacientů

23. září 2020 v 08:53

V Thomayerově nemocnici (TN) je v současné době hospitalizováno celkem 30 pacientů s onemocněním Covid-19 (stav k 22. 9.). Od vypuknutí koronavirové pandemie bylo v TN dosud léčeno více než 160 lidí s uvedenou virovou infekcí. 

Praha 10 svolala svou Bezpečnostní radu

23. září 2020 v 08:49

Praha 10 reaguje na zhoršující se epidemiologickou situaci, včera odpoledne proběhlo první distanční jednání její Bezpečnostní rady, kterého se zúčastnili i zástupci složek Integrovaného záchranného systému (IZS) působících na území Desítky. Skupina se bude scházet pravidelně každý...

Praha 16 upravila provoz úřadu

23. září 2020 v 08:26

S ohledem na zhoršující se omezuje radnice Prahy 16 provoz úřadu. Od čtvrtka 24. září dojde k úpravě úředních hodin ÚMČ Praha následujícím způsobem.

Další články
Nahoru