Dnes Úterý - obcasny-dest 5°C
Zítra Středa - zatazeno 5°C
Úterý 29. 11. 2022
Svátek má Zina
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Pražští Piráti si zvolili krajské předsednictvo
Členové pražského krajského sdružení. Foto: Piráti Praha

Pražští Piráti si zvolili krajské předsednictvo

Pražští Piráti znají kompletní předsednictvo svého krajského sdružení. Po předsedovi Ondřeji Chrástovi členové zvolili prvním místopředsedou Ondřeje Vojtu, dalšími v pětičlenném předsednictvu jsou Simona Bártová, Michal Macek a Kornélia Gottmannová. Předsednictvo o tom informovalo v tiskové zprávě.

Na konci října zvolili členové pražského krajského sdružení svým předsedou Ondřeje Chrásta, volba místopředsedů proběhla následující týdny v listopadu. O každém z nich Piráti hlasovali zvlášť dle vnitřních demokratických standardů strany. 

„Gratuluji všem zvoleným a těším se na spolupráci. Nové předsednictvo je skvělým mixem zkušeností, schopností a vizí. Aktuálně je stále největší prioritou podpořit důstojné vyjednávání o koalici v Praze a udržet kurz. Za další dva roky nás čekají další zásadní volby, na které je potřeba se připravit a dále zefektivnit práci krajského sdružení. Zejména v oblasti vzájemné a vnější komunikace a také v oblasti expertních týmů,” řekl Ondřej Chrást. 

Každý z nově zvolených místopředsedů má zkušenosti ze své domovské městské části, kde se aktivně zapojuje do místního dění. Student marketingu Ondřej Vojta žije v pražských Petrovicích, kde je také od letošního roku zastupitelem a předsedá komisi životního prostředí. 

Absolventka VŠE Simona Bártová působí na Praze 3, kde je rovněž v předsednictvu místního sdružení, podílí se na koordinaci krajských expertních týmů, svůj zájem o participaci občanů zúročila také na pirátské platformě Senioři na palubě, kde se aktivně zapojila do začlenění dříve narozených spoluobčanů do veřejného dění. 

Michal Macek předsedá místnímu sdružení Pirátů na Praze 12, kde je nově také zastupitelem. Pracuje jako tajemník středočeských Pirátů.

Zastupitelkou pražské městské části je i Kornélia Gottmannová, na Praze 9 je v předsednictvu místního sdružení a zastupitelského klubu. Povoláním projektová manažerka v oblasti vzdělávání a městské infrastruktury má zkušenosti ze školské komise a komise pro místní rozvoj při Radě městské části.


Autor: Cen

Praha 13: Mimořádné dotace pro kluby, spolky a volnočasové organizace

21. listopadu 2022 v 19:15

Rada městské části Praha 13 dnes odsouhlasila poskytnutí dotací na provozní výdaje sportovním klubům, kulturním spolkům a dalším volnočasovým organizacím v celkové výši 750 tisíc korun. Registrovaným organizacím, které pořádají aktivity pro občany Prahy 13, nabízí radnice pomoc formou mimořádné...

Další články
Nahoru