Dnes Úterý - jasno 28°C
Zítra Středa - polojasno 29°C
Středa 26. 6. 2024
Svátek má Adriana
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražští Piráti si zvolili krajské předsednictvo
Členové pražského krajského sdružení. Foto: Piráti Praha

Pražští Piráti si zvolili krajské předsednictvo

Pražští Piráti znají kompletní předsednictvo svého krajského sdružení. Po předsedovi Ondřeji Chrástovi členové zvolili prvním místopředsedou Ondřeje Vojtu, dalšími v pětičlenném předsednictvu jsou Simona Bártová, Michal Macek a Kornélia Gottmannová. Předsednictvo o tom informovalo v tiskové zprávě.

Na konci října zvolili členové pražského krajského sdružení svým předsedou Ondřeje Chrásta, volba místopředsedů proběhla následující týdny v listopadu. O každém z nich Piráti hlasovali zvlášť dle vnitřních demokratických standardů strany. 

„Gratuluji všem zvoleným a těším se na spolupráci. Nové předsednictvo je skvělým mixem zkušeností, schopností a vizí. Aktuálně je stále největší prioritou podpořit důstojné vyjednávání o koalici v Praze a udržet kurz. Za další dva roky nás čekají další zásadní volby, na které je potřeba se připravit a dále zefektivnit práci krajského sdružení. Zejména v oblasti vzájemné a vnější komunikace a také v oblasti expertních týmů,” řekl Ondřej Chrást. 

Každý z nově zvolených místopředsedů má zkušenosti ze své domovské městské části, kde se aktivně zapojuje do místního dění. Student marketingu Ondřej Vojta žije v pražských Petrovicích, kde je také od letošního roku zastupitelem a předsedá komisi životního prostředí. 

Absolventka VŠE Simona Bártová působí na Praze 3, kde je rovněž v předsednictvu místního sdružení, podílí se na koordinaci krajských expertních týmů, svůj zájem o participaci občanů zúročila také na pirátské platformě Senioři na palubě, kde se aktivně zapojila do začlenění dříve narozených spoluobčanů do veřejného dění. 

Michal Macek předsedá místnímu sdružení Pirátů na Praze 12, kde je nově také zastupitelem. Pracuje jako tajemník středočeských Pirátů.

Zastupitelkou pražské městské části je i Kornélia Gottmannová, na Praze 9 je v předsednictvu místního sdružení a zastupitelského klubu. Povoláním projektová manažerka v oblasti vzdělávání a městské infrastruktury má zkušenosti ze školské komise a komise pro místní rozvoj při Radě městské části.


Autor: Cen

Změna ve vedení Prahy 2, Jitka Urbánková rezignovala na funkci radní

24. června 2024 ve 23:47

V úvodu pondělního zasedání Zastupitelstva městské části Prahy 2 rezignovala Jitka Urbánková (ANO) na svou funkci radní. Tuto funkci vykonávala od 17. října 2022. Vzhledem k nastelé situaci hned po jednání zastupitelstva mimořádně zasedla Rada městské části Praha 2, která schválila místostarostce...

Primátor navštívil Kolovraty. Ocenil hasiče, jednal o projektech

21. června 2024 v 10:11

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda pokračuje v avizovaných návštěvách městských částí, nyní přišla řada na Kolovraty. Plánují se zde důležité infrastrukturní projekty i nová výstavba, jejich dopady byly také tématem společného jednání s představiteli radnice.  

Praha 11 má kromě nového starosty i nové radní

13. června 2024 ve 22:27

Zastupitelé Prahy 11 ve čtvrtek zvolili nejen nového starostu, kterým se stal Martin Sedeke z ODS, ale i nové členy do rady.

Vedení Prahy 4 nepodpořilo projekt Rezidence Herálecká

12. června 2024 ve 22:43

Praha 4 neuzavře smlouvu o spolupráci se společností Rezidence Herálecká, a neposkytne tak investorovi nezbytnou součinnost ze strany městské části při povolení a realizaci novostavby bytového domu na rohu ulic Pacovská a Herálecká I. Rada městské části Praha 4 na svém aktuálním jednání předložený...

Výsledky eurovoleb oznámí statistici až hodinu před nedělní půlnocí

8. června 2024 ve 22:03

Hlasy voličů v evropských volbách v Česku sečetli volební komisaři ve všech okrscích, vyplývá se sobotního večerního sdělení Českého statistického úřadu (ČSÚ) na sociální síti X.

Starosta Martin Valovič zve sousedy z Prahy 10 na pivo do Waldesky

4. června 2024 ve 13:01

Akce Na pivo starostou se bude konat v úterý 11. června od 18 hodin ve vršovické restauraci Waldeska. „Přijďte si užít příjemný večer, poznat své sousedy a přispět k dalšímu rozvoji naší komunity. K dispozici bude drobné občerstvení, dobře vychlazené pivo i nealkoholické nápoje,“ zve k setkání...

Další články
Nahoru