Dnes Čtvrtek - mlha 3°C
Zítra Pátek - oblacno 0°C
Čtvrtek 7. 12. 2023
Svátek má Ambrož, Benjamín
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Pražští Piráti si zvolili krajské předsednictvo
Členové pražského krajského sdružení. Foto: Piráti Praha

Pražští Piráti si zvolili krajské předsednictvo

Pražští Piráti znají kompletní předsednictvo svého krajského sdružení. Po předsedovi Ondřeji Chrástovi členové zvolili prvním místopředsedou Ondřeje Vojtu, dalšími v pětičlenném předsednictvu jsou Simona Bártová, Michal Macek a Kornélia Gottmannová. Předsednictvo o tom informovalo v tiskové zprávě.

Na konci října zvolili členové pražského krajského sdružení svým předsedou Ondřeje Chrásta, volba místopředsedů proběhla následující týdny v listopadu. O každém z nich Piráti hlasovali zvlášť dle vnitřních demokratických standardů strany. 

„Gratuluji všem zvoleným a těším se na spolupráci. Nové předsednictvo je skvělým mixem zkušeností, schopností a vizí. Aktuálně je stále největší prioritou podpořit důstojné vyjednávání o koalici v Praze a udržet kurz. Za další dva roky nás čekají další zásadní volby, na které je potřeba se připravit a dále zefektivnit práci krajského sdružení. Zejména v oblasti vzájemné a vnější komunikace a také v oblasti expertních týmů,” řekl Ondřej Chrást. 

Každý z nově zvolených místopředsedů má zkušenosti ze své domovské městské části, kde se aktivně zapojuje do místního dění. Student marketingu Ondřej Vojta žije v pražských Petrovicích, kde je také od letošního roku zastupitelem a předsedá komisi životního prostředí. 

Absolventka VŠE Simona Bártová působí na Praze 3, kde je rovněž v předsednictvu místního sdružení, podílí se na koordinaci krajských expertních týmů, svůj zájem o participaci občanů zúročila také na pirátské platformě Senioři na palubě, kde se aktivně zapojila do začlenění dříve narozených spoluobčanů do veřejného dění. 

Michal Macek předsedá místnímu sdružení Pirátů na Praze 12, kde je nově také zastupitelem. Pracuje jako tajemník středočeských Pirátů.

Zastupitelkou pražské městské části je i Kornélia Gottmannová, na Praze 9 je v předsednictvu místního sdružení a zastupitelského klubu. Povoláním projektová manažerka v oblasti vzdělávání a městské infrastruktury má zkušenosti ze školské komise a komise pro místní rozvoj při Radě městské části.


Autor: Cen

Praha 1 vyhlásila dotační program Podpora využití volného času dětí a mládeže

3. prosince 2023 v 10:16

Radní Prahy 1 na své úterní schůzi odsouhlasili vyhlášení dotačního programu Podpora využití volného času dětí a mládeže na území MČ Praha 1 pro rok 2024. Cílem programu je vytvoření a zkvalitnění základních podmínek pro aktivity v rámci využití volného času dětí a...

Praha 1 má schválená pravidla rozpočtového provizoria

2. prosince 2023 ve 20:29

Vedení Prahy 1 schválilo pravidla rozpočtového provizoria na rok 2024 ve znění 2. návrhu rozpočtu MČ Praha 1 na rok 2024 s tím, že prostředky budou měsíčně čerpány maximálně do výše 1/12 schváleného rozpočtového provizoria na rok 2024.

Zastupitelé Prahy 14 se sejdou 12. prosince

28. listopadu 2023 ve 21:48

Již šesté zasedání Zastupitelstva městské části Praha 14 se bude konat v úterý 12. prosince v Galerii 14 (náměstí Plukovníka Vlčka 686, Praha 9). Začátek bude v 15 hodin. Interpelace občanů budou probíhat tradičně od 17 do 17:30 hodin.

Na radnici Prahy 13 se konal Sněm starostů, řešil parkování i bezpečnost

27. listopadu 2023 v 09:31

V pátek 24. listopadu se na pozvání starosty Prahy 13 Davida Vodrážky (ODS) v prostorách tamní radnice uskutečnilo setkání starostů pražských městských částí 1 až 57. Předmětem jednání starostů a jejich zástupců byla dvě aktuální témata – bezpečnost a nová parkovací vyhláška na území hlavního...

Primátor Svoboda navštívil Prahu 2

26. listopadu 2023 ve 20:01

Prahu 2 ve středu navštívil pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Na úvod setkání primátorovi představil starosta druhé městské části Jan Korseska (ODS) vize a plány, které Prahu 2 v budoucnu čekají.

Průkopnický etický kodex zastupitele přijala Praha 6

14. listopadu 2023 v 18:18

Zastupitelstvo Prahy 6 má etický kodex již od roku 2017. Nyní jej ovšem zdokonalilo a stalo se tak jedním z prvních u nás, které ve své praxi taková pravidla využívá.

Mladé ANO má v Praze nové vedení

12. listopadu 2023 v 07:35

Zástupci organizace Mladé ANO si nedávno na svém oblastním sněmu zvolili nové vedení Prahy. Předsedou se stal 21letý Adam Knedlhans, 1. místopředsedou Jan Klusoň, místopředsedy pak Aneta Hejrovská, Barbora Durdíková a Michal Baštecký.

Další články
Nahoru