Dnes Sobota - jasno 20°C
Zítra Neděle - jasno 23°C
Neděle 4. 6. 2023
Svátek má Dalibor
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pražští Piráti a Starostové odstartovali předvolební kampaň, chtějí oslovit různé skupiny lidí
Olga Richterová, Jakub Michálek (uprostřed) a Jan Lacina při zahájení kampaně na střeše DOXu. Foto: JP

Pražští Piráti a Starostové odstartovali předvolební kampaň, chtějí oslovit různé skupiny lidí

Piráti a Starostové v hlavním městě chtějí v následujících měsících kontaktní kampaní oslovit různé skupiny obyvatel. Program je podle jedničky pražské kandidátky koalice, nynější poslankyně a první místopředsedkyně Pirátů Olgy Richterové, sestaven pro každou životní situaci. Richterová, která koalici povede do podzimních voleb, to dnes řekla na tiskové konferenci. Druhým kandidátem koalice v metropoli je předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek. Pražským lídrem Starostů a nezávislých je místostarosta Prahy 6 Jan Lacina na třetím místě volební listiny.

„Máme program pro každou životní situaci a pro společnost, v níž každý má šanci na důstojný život,“ řekla na tiskové konferenci Richterová.

Za zásadní označila restart české ekonomiky po covidu a proměnu země z levné montovny k zemi, kde práce bude mít vyšší přidanou hodnotu. S tím podle ní souvisí modernizace školství, podpora výzkumu a podpora pružných pracovních podmínek, aby bylo možné sladit pracovní a osobní život.

Restart ekonomiky má být podle Pirátů a Starostů spjatý s digitální revolucí, kdy státní správa bude fungovat za využití moderních technologií. Koalice se přihlásila rovněž k podpoře udržitelného hospodářství a ozelenění měst, k proevropské a euroatlantické orientaci a k boji s korupcí.

Podle pražské volební manažerky Pirátů Laureen Höllge začali v minulých dnech dobrovolníci z řad příznivců Pirátů a Starostů v ulicích hlavního města rozdávat koaliční noviny. Kontaktní kampaň je v plánu i v následujících měsících. Setkání s voliči by se podle ní měla konat v září.

Část ostatních stran již své pražské lídry do voleb zveřejnily. Koalici Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) povede předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Jedničkou komunistů v metropoli bude podle serveru iDNES.cz Marta Semelová, SPD bude kandidátky teprve schvalovat. Jasno zatím není u sociálních demokratů, kde měl původně kandidáty v metropoli vést Tomáš Petříček.

Sněmovní volby budou letos 8. a 9. října. Ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2017 v Praze vyhrálo hnutí ANO 2011 s 20,35 procenta hlasů. Piráti skončili druzí se ziskem 17,59 procenta hlasů.

Starostové s 5,05 procenty skončili sedmí. Z 24 mandátů získali Piráti v Praze pět mandátů. Starostové vyslali z metropole do Sněmovny jednoho poslance. Vítězné ANO získalo v Praze šest mandátů.


Autor: ČTK

Zklidňování dopravy na obou březích Vltavy? Zastupitelé Prahy 1 schválili memorandum

17. května 2023 ve 21:02

Na návrh radního pro dopravu Prahy 1 Vojtěcha Ryvoly (ANO) projednali zastupitelé Prahy 1 Memorandum o zklidnění dopravy na obou březích Vltavy.

Praha 18 zve na zasedání Kontrolního výboru ZMČ

16. května 2023 v 11:58

Zasedání Kontrolního výboru ZMČ Prahy 18 se koná ve středu 17. května od 18 hodin.

Zasedne Výbor pro životní prostředí, veřejný prostor, bezpečnost a ICT Prahy 18

15. května 2023 v 11:37

Zasedání Výboru pro životní prostředí, veřejný prostor, bezpečnost a ICT Prahy 18 se uskuteční v úterý 16. května v 17 hodin.

Zasedání výboru pro otevřenou radnici Prahy 18

11. května 2023 v 07:48

Výbor pro otevřenou radnici zasedá v pondělí 15. května v 17:30 v obřadní síni ÚMČ Praha 18, Bechyňská 639.

V Letňanech zasedne Výbor pro školství vzdělávání a sport

10. května 2023 v 07:00

V budově ZŠ generála Františka Fajtla se 15. května v 17 hodin koná zasedání Výboru pro školství vzdělávání a sport.

Na radnici Prahy 18 zasedne Výbor pro dopravu a majetek

6. května 2023 v 06:26

V úterý 9. května se v obřadní sni ÚMČ Praha 18 v Bechyňské ulici 639 koná zasedání Výboru pro dopravu a majetek. Začíná v 17 hodin a je přístupné veřejnosti.

Další články
Nahoru