dnes
Sobota - polojasno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Volby 2014

Pražští lidovci si zvolili do čela kandidátky Jana Wolfa

Pražští lidovci si zvolili ve středečních primárkách do čela své kandidátky do podzimních komunálních voleb Jana Wolfa. Zda strana bude kandidovat společně se Stranou zelených a Starosty a nezávislými (STAN), rozhodne její vedení dnes večer.

ČTK to dnes řekl Wolf, předseda pražské organizace strany. Pokud všechny strany vzájemnou spolupráci při volbách schválí, společnou kandidátku by měl vést předseda pražské Strany zelených Petr Štěpánek.

Lidovecká kandidátka se podle Wolfa volila přímo, volby se mohl zúčastnit každý z asi 650 pražských členů, možnosti využilo téměř 400 z nich. Na druhé místo byl zvolen zastupitel Prahy 7 Jan Čižinský, na třetí bývalá radní Prahy 12 Daniela Rázková, na čtvrté bývalý předseda pražské organizace Marián Hošek a na pátém místopředseda pražské KDU-ČSL Pavel Mareš.

STAN, Strana zelených a KDU-ČSL již mají připravenu smlouvu o volební spolupráci při kandidatuře do zastupitelstva hlavního města. Zatím ji schválila Strana zelených, lidovci o ní budou rozhodovat dnes večer a STAN příští týden.


Další rezignace na zastupitelský mandát v Praze 1, na řadě je důchodce Král

23. října 2014 v 16:43

Na mandát v zastupitelstvu Prahy 1 rezignoval Karel Grabein Procházka, který byl zvolen na kandidátce za ANO 2011. Standardně je jeho mandát postoupen dalšímu v pořadí na kandidátce této strany.

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Letňanech koaliční smlouvu

21. října 2014 v 15:27

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Praze 18-Letňanech koaliční smlouvu. Společně vládly radnici i v minulém volebním období, starostou bude dál Ivan Kabický (ODS). Strany dosud vládly s jasnou většinou 18 z 21 hlasů, teď mají těsných 11.

TOP 09 v Praze 6 uzavře koalici se zelenými, starosty a lidovci

21. října 2014 v 15:23

Ve 45členném zastupitelstvu bude mít koalice pohodlnou většinu 24 hlasů. Druhé ANO tak stejně jako dosud vládnoucí ODS a ČSSD skončí v opozici.

Složitá povolební jednání v Praze 3, koalice se nerýsuje

16. října 2014 v 16:19

V Praze 3 vedou povolební vyjednávání o možné koalici dosavadní partneři – vítězný Žižkov (nejen) sobě, druhá TOP 09 a ČSSD. Koalice se ale zatím nerýsuje. Zda se nakonec strany dohodnou na pokračování spolupráce, není vůbec jisté. Koalici by totiž mohly sestavit strany i bez...

V Praze 6 může vítěznou TOP 09 předběhnout ANO

16. října 2014 v 16:16

Vyjednávači TOP 09, která se ziskem 11 mandátů v 45členném zastupitelstvu zvítězila ve volbách v Praze 6, se v posledních dnech setkali se všemi zvolenými stranami s výjimkou KSČM. V rozhovoru s ČTK to dnes řekl Tomáš Jílek z vyjednávacího týmu TOP 09.

Partnerství po volbách v Praze 2? Klíčem je privatizace

16. října 2014 v 16:12

Vítězná ODS v Praze 2 začala vyjednávat s ostatními stranami budoucí koalici pro místní radnici. Za sebou má první jednání, řekla ČTK zastupitelka a členka vyjednávacího týmu ODS Aleksandra Udženija.

Další články
Nahoru