dnes
Neděle - zatazeno
20°C
zítra
Pondělí - polojasno
24°C
pozítří
Úterý - jasno
25°C
Pražská politika

Pražští lidovci mají nové vedení, předsedou byl zvolen Vít Šolle

Na sobotní volební Pražské městské konferenci KDU-ČSL došlo k výrazné obměně vedení. Předsedou pražské KDU-ČSL se stal učitel a zastupitel Prahy 5 Vít Šolle.

Po šesti letech v čele končí Jan Wolf, který funkci neobhajoval a byl nově zvolen místopředsedou. Spolu s ním se místopředsedy stali Jan Martínek, Daria Křivánková a Pavla Tůmová. ČTK to sdělila pražská městská tajemnice KDU-ČSL Miroslava Mencová.

Dalšími členy pražského předsednictva byli zvoleni dosavadní místopředsedové Marián Hošek a Pavel Mareš a také Tom Philipp. Delegáti dále volili členy městského výboru a předsedu a členy městské revizní komise.

„Sám jsem se stal poprvé členem širšího grémia – Pražského městského výboru. Těším se tedy, že budu na nové úrovni moci spolupracovat v dobrém týmu s ostatními ve prospěch občanů. Výsledek pražské volební konference KDU-ČSL představuje výraznou naději na obrodu činnosti strany v našem hlavním městě,“ napsal na svůj facebookový profil tlumočník a překladatel Hayato Okamura, který se ucházel o post předsedy, ale nepostoupil do druhého kola. V něm se utkali Vít Šolle a Jan Czerný.


Zastupitelé Prahy 4 zvolili předsedy a členy výborů

3. června 2019 v 17:54

Když bylo na konci dubna zvoleno nové vedení Prahy 4, volba předsedů a členů zastupitelských výborů byla odložena na další jednání. K tomu došlo dnes.

Místostarosta Prahy 5 Karel Bauer rezignoval, ve funkci ho nahradí Petr Bervid

29. května 2019 ve 20:33

Místostarosta Prahy 5 pro finance Karel Bauer (bezp. za Piráty a SNOP 5) rezignoval ke konci května na svou funkci.

Další články
Nahoru