dnes
Středa - skorojasno
25°C
zítra
Čtvrtek - jasno
26°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
22°C
Pražská politika

Pražští lidovci mají nové vedení, předsedou byl zvolen Vít Šolle

Na sobotní volební Pražské městské konferenci KDU-ČSL došlo k výrazné obměně vedení. Předsedou pražské KDU-ČSL se stal učitel a zastupitel Prahy 5 Vít Šolle.

Po šesti letech v čele končí Jan Wolf, který funkci neobhajoval a byl nově zvolen místopředsedou. Spolu s ním se místopředsedy stali Jan Martínek, Daria Křivánková a Pavla Tůmová. ČTK to sdělila pražská městská tajemnice KDU-ČSL Miroslava Mencová.

Dalšími členy pražského předsednictva byli zvoleni dosavadní místopředsedové Marián Hošek a Pavel Mareš a také Tom Philipp. Delegáti dále volili členy městského výboru a předsedu a členy městské revizní komise.

„Sám jsem se stal poprvé členem širšího grémia – Pražského městského výboru. Těším se tedy, že budu na nové úrovni moci spolupracovat v dobrém týmu s ostatními ve prospěch občanů. Výsledek pražské volební konference KDU-ČSL představuje výraznou naději na obrodu činnosti strany v našem hlavním městě,“ napsal na svůj facebookový profil tlumočník a překladatel Hayato Okamura, který se ucházel o post předsedy, ale nepostoupil do druhého kola. V něm se utkali Vít Šolle a Jan Czerný.


Primátor Hřib poslal předsedovi TOP 09 Pospíšilovi otevřený dopis. Zde si ho celý můžete přečíst

14. dubna 2019 v 17:33

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) vytkl v otevřeném dopise předsedovi TOP 09 a pražskému zastupiteli Jiřímu Pospíšilovi jeho mediální výstupy a řadu dalších věcí. Zde si celý dopis můžete přečíst.

Další články
Nahoru