Dnes Pondělí - polojasno 2°C
Zítra Úterý - snih 0°C
Pondělí 25. 1. 2021
Svátek má Miloš
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Politika

Pražští lidovci mají nové vedení, předsedou byl zvolen Vít Šolle

Na sobotní volební Pražské městské konferenci KDU-ČSL došlo k výrazné obměně vedení. Předsedou pražské KDU-ČSL se stal učitel a zastupitel Prahy 5 Vít Šolle.

Po šesti letech v čele končí Jan Wolf, který funkci neobhajoval a byl nově zvolen místopředsedou. Spolu s ním se místopředsedy stali Jan Martínek, Daria Křivánková a Pavla Tůmová. ČTK to sdělila pražská městská tajemnice KDU-ČSL Miroslava Mencová.

Dalšími členy pražského předsednictva byli zvoleni dosavadní místopředsedové Marián Hošek a Pavel Mareš a také Tom Philipp. Delegáti dále volili členy městského výboru a předsedu a členy městské revizní komise.

„Sám jsem se stal poprvé členem širšího grémia – Pražského městského výboru. Těším se tedy, že budu na nové úrovni moci spolupracovat v dobrém týmu s ostatními ve prospěch občanů. Výsledek pražské volební konference KDU-ČSL představuje výraznou naději na obrodu činnosti strany v našem hlavním městě,“ napsal na svůj facebookový profil tlumočník a překladatel Hayato Okamura, který se ucházel o post předsedy, ale nepostoupil do druhého kola. V něm se utkali Vít Šolle a Jan Czerný.


Praha 12 chce letos dokončit novou školku Mydlinky

12. ledna 2021 v 15:11

Prioritou dvanácté městské části pro letošní rok je dokončení stavby nové radnice. „Dále bychom v tomto roce chtěli začít se stavbou nové čtyřtřídní mateřské školy Mydlinky a dokončit ji v příštím roce,“ uvedl místostarosta Prahy 12 Jiří Fremr (ODS).

Musí prý chránit vládu před mou klávesnicí. Tak tímto mi Zeman polichotil

26. prosince 2020 v 11:11

„Lichotí mi, když si Miloš Zeman myslí, že vláda potřebuje jeho ochranu před mou klávesnicí. A dokonce to má potřebu říct ve vánočním poselství. Smyslem novinařiny je, aby mocní byli pod kontrolou. Slibuji prezidentovi i vládě, že Respekt bude tuto službu poskytovat...

Další články
Nahoru