dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Pražští lesníci vysazují stromky na sedmi hektarech polí, v metropoli vznikne nový les
Ilustrační foto: Jirmina / Wikimedia Commons

Pražští lesníci vysazují stromky na sedmi hektarech polí, v metropoli vznikne nový les

Lesníci v Praze v těchto dnech dokončují výsadbu mladých stromků v Šeberově a v Hrdlořezích. Na sedmi hektarech polí tak vznikne nový les, rekreační louky i lesní cesty, řekl Jan Karban z Lesů hlavního města Prahy.

Praha do výsadby investuje 3,5 milionu korun. S prací pomáhají i školáci. Zaměstnanci lesů vysazují mladé duby, lípy a habry. Z jehličnatých stromků pak borovice lesní a jedle bělokoré. „Pestrou skladbu budoucího lesa doplňuje jeřáb ptačí, jeřáb břek, třešeň ptačí nebo hrušeň polní," uvedl Karban. Během jara vysadí 186 000 lesních dřevin.

„Aby mohly mladé stromky zdárně odrůstat, budou po výsadbě oploceny," doplnil. Každý rok pomáhají lesníkům s výsadbou děti a studenti ze základních a středních škol. Letos společně vysázeli 2000 stromků.

„Zapojení škol do společné péče o les je výborný způsob, jak předcházet následnému vandalismu v lesích. Vynaložené úsilí navíc spojené s prací dětí se lesníkům rozhodně vyplácí," myslí si Kaban.

Vysazení jedné sazenice sázecím strojem vyjde na 2,70 korun, ručně pak na devět korun. Ceny sazenic se pohybují od tří do deseti korun. Za metr oplocení zaplatí město 130 korun.

Lesy hlavního města Prahy jsou organizací hlavního města, která se od roku 1992 stará o pražské lesy, městskou zeleň, malé vodní toky i rybníky. Provozuje také záchrannou stanici pro volně žijící živočichy, včelnice a prostřednictvím střediska ekologické výchovy spolupracuje se školami a veřejností.


Další články
Nahoru