dnes
Středa - zatazeno
26°C
zítra
Čtvrtek - jasno
30°C
pozítří
Pátek - skorojasno
30°C
Pražští lesníci letos zatím vysadili přes 176 tisíc stromů
Ilustrační foto: archiv

Pražští lesníci letos zatím vysadili přes 176 tisíc stromů

Lesníci v Praze letos při jarní výsadbě vysázeli 176 375 sazenic stromů na 15,34 hektaru. Součástí je i výsadba nového lesa mezi Běchovicemi a Kolodějemi. Nejvíce lesníci vysazují duby a buky. Pokračovat budou opět na podzim. Celkem se Lesy hlavního města Prahy (LHMP) starají o 2900 hektarů lesů včetně významných parků.

„Na území Prahy přirozeně patří smíšený listnatý les s převahou dubu. Tento fakt je respektován i při výběru a plánování druhové skladby výsadeb," uvedla mluvčí LHMP Petra Fišerová s tím, že stromky se vysazují každý rok na jaře a na podzim. Letos na jaře lesníci v Praze vysadili 72 000 dubů, 43 000 buků, 10 000 borovic a 8000 jedlí. Pro zpestření se doplňují i například jeřáby či třešně, které pomáhají vytvořit vhodné prostředí pro další druhy živočichů a rostlin. Nové výsadby se účastní i děti z pražských škol. Letos se na jaře do výsadby zapojilo více než 400 žáků, kteří vysadili 4300 sazenic.

Praha se chystá do roku 2020 vysadit 145 hektarů nové zeleně

Součástí jarních výsadeb byl letos i projekt založení nového lesa V Panenkách mezi Běchovicemi a Kolodějemi. Celkově bude mít les více než 19 hektarů a bude zasazeno 190 500 sazenic. „Prozatím jsme během jarních výsadeb vysadili 23 400 kusů sazenic na ploše 2,67 hektaru. Další výsadba bude pokračovat na podzim," sdělila Fišerová. Loni začali lesníci kousek od Dubče vysazovat i další nový les s názvem Robotka.

Na území hlavního města je přes 5000 hektarů lesů, což je více než desetina rozlohy metropole. V majetku Prahy je 2900 hektarů. Lesníci pečují o významné pražské parky, jako jsou Stromovka, Petřín, Vítkov, Letná či obora Hvězda.

V roce 1923 obhospodařovala Praha zhruba 400 hektarů lesa, jejich rozloha se postupně zvyšovala začleňováním okolních obcí. Mezi největší lesní celky v majetku hlavního města patří Kunratický les s 284 hektary a Divoká Šárka s 253 hektary.


Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

Dnes v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

Dnes v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

Dnes v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

První zářijový víkend Kampa opět ožije tradičními hrnčířskými trhy

13. srpna 2018 ve 14:05

Ve dnech 1. – 2. září od 10 do 19 hodin zaplní Kampu stánky s keramikou renomovaných řemeslníků, nebude chybět oblíbená kavárna s hudebním doprovodem, letos pod názvem Cyklo Handy kavárna. Catering tradičně zajišťuje sociální podnik Café Therapy s vyhlášenými domácími dobrotami. Doprovodný program...

Další články
Nahoru