Dnes Pátek - mlha 12°C
Zítra Sobota - oblacno 13°C
Pátek 1. 3. 2024
Svátek má Bedřich
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražští kriminalisté zadrželi gang cizinců, který posílal lidem podvodné SMS
Zadržené věci podvodníků. Foto: Policie ČR

Pražští kriminalisté zadrželi gang cizinců, který posílal lidem podvodné SMS

Chodí vám podvodné SMS o uložení balíku? Pokoušel se vás, nebo vašeho příbuzného někdo v poslední době připravit o peníze? Jestli ano, tak vám jistě udělali radost kriminalisté z 8. oddělení odboru hospodářské kriminality Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy, kterým odhalili a následně zadrželi celkem čtyři cizince, kteří si tímto způsobem v Česku „vydělávali“ na vánoční dárky.

Policisté díky operativně pátrací činnosti zjistili, že cizinci mnoha lidem zaslali podvodnou SMS o neúspěšném doručení zásilky. Následně přes falešný internetový odkaz vzbuzující důvěru a zdání, že se jedná o SMS odeslanou od jedné z nejznámějších mezinárodní přepravní společnosti vyzvali příjemce zprávy, aby zadali do formuláře těchto podvržených webových stránek osobní identifikační údaje a údaje ke své platební kartě.

Poškození tak učinili v domnění, že veškeré tyto informace jsou nutné k vyzvednutí zásilky. Zadržení si však na základě odeslaných údajů k platební kartě vytvořili její virtuální kopii, se kterou platili na internetu v obchodech či vybírali peníze z bankomatů.

Svého jednání se čtveřice zadržených dopouštěla na území hlavního města a na dalších místech v České republice. V průběhu několika dnů naklonovanými kartami zaplatili bezmála milion korun. Většinou si vybírali luxusní zboží například šperky, parfémy, drahou elektroniku, tabákové výrobky a mnoho dalšího. V některých případech jim však platba nebyla povolena.

Kriminalisté třiadvacetiletého, jednatřicetiletého, šestatřicetiletého, čtyřiatřicetiletého muže zadrželi ve spolupráci s kolegy z dálničního oddělení přímo na dálnici D1. V kufru měli zabalené věci, které si pořídili z karet českých občanů a měli namířeno s „nadílkou“ zpět za svými rodinami.

Policisté přímo na dálnici všechny cizince omezili na osobní svobodě a převezli na policejní služebnu.  „Za trestní čin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, podvod a neoprávněný přístup k počítačovému systému a neoprávněný zásah do počítačového systému nebo nosiče informací zvláštní třídy, jim v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody v délce až osmi let. V současné chvíli jsou dva cizinci stíháni vazebně a dva jsou na svobodě,“ uvedla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Kriminalisté jsou v současné chvíli na stopě dalším několika skupinám, které se stejným způsobem dopouštějí obdobného protiprávního jednání. „Z tohoto důvodu varujeme všechny občany, aby byli velmi obezřetní a nestali se obětí těchto podvodníků,“ dodala mluvčí.


Autor: Hla

Hasiči zabránili rozšíření plamenů na fotovoltaiku

22. února 2024 ve 14:05

Ve čtvrtek 22. února od 10:44 hodin zasahovali hasiči ze satalické a strašnické stanice v ulici K viaduktu v Praze-Kyjích u požáru na balkóně rodinného domu.

Agresivní cizinec napadal kolemjdoucí v parku u hlavního nádraží

15. února 2024 v 00:02

O velký rozruch se postaral třiačtyřicetiletý česky hovořící cizinec na konci ledna ve Vrchlického sadech. Kolem osmé hodiny ranní, na chodníku vedoucím od ulice Bolzanova směrem k vlakovému nádraží, nejprve s hořícími novinami v ruce ohrožoval mladou ženu a poté začal napadat náhodné kolemjdoucí....

V Praze 4 se auto po nehodě převrátilo na bok, pomohli hasiči

13. února 2024 v 11:18

Jednotka pražských profesionálních hasičů z krčské stanice zasahovala v pondělí 12. února  od 16:33 hodin v ulici Zálesí v Praze 4. Převrátilo se tam osobní auto po nehodě na bok.

Další články
Nahoru