dnes
Středa - snih
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - snih
4°C
Pražská politika

Pražští kandidáti ODS do Senátu představili své priority

Občanská demokratická strana zahájila v pondělí  kampaň před podzimními krajskými a senátními volbami. V Praze budou lidé volit senátory v 6, 10 a 11. ODS vyšle do boje na šestce Františka Stárka, na desítce Irenu Bartoňovou Pálkovou a na jedenáctce Martu Šorfovou. Server Pražský patriot se těchto kandidátů zeptal, jak chtějí voliče přesvědčovat a co by v případě svého zvolení s horní komoře prosazovali. Ke kandidátům se vyjádřilo i vedení pražské ODS.

„V případě zvolení bych kladla důraz na dokončení Pražského okruhu, táhne se to už přes dvacet let. Chtěl bych se zároveň zasadit o zvýšení kompetencí městským částem, například u tvorby územního plánu. V kampani budu klást důraz na osobní kampaň, chci se setkávat s lidmi. Sdělovat si navzájem své názory,“ uvedla bývalá starostka Prahy 11 Marta Šorfová.

I viceprezidentka Hospodářské komory ČR Irena Bartoňová Pálková se chce zaměřit na kontaktní kampaň. „Budu se pohybovat na různých místech, chodit do restaurací a tam si povídat s občany, abych zjistila, co chtějí, a sdělila svůj pohled na věc. Nejdůležitější je používat zdravý rozum, ten nesmí z politiky vymizet,“ sdělila.

A na jaká témata by se v Senátu zaměřila? „Senát má být brzdou nesmyslů. Kandiduji za Prahu 10, je tam spousta firem, které hořekují nad přílišnou administrativu. Chci zjednodušit život  v legislativní části. Podívat se na dopravu, vede tam spousta pátečních komunikací. V případě zvolení nehodlám končit kampaní, ale pokračovat v komunikaci s občany. Ti nám sami řeknou, co potřebují,“ dodala.

František Stárek, známý pod přezdívkou Čuňas, kandiduje v Praze 6. Proč si badatel v Ústavu pro studium totalitních režimů ČR na projektech týkajících se českého undergroundu vybral ODS? „Jsem pravicově zaměřený, nikdy jsem v politické straně nebyl. Nyní mi ODS přijde nejautentičtější pravicovou stranou. S TOP 09 se podstatně liším v názorech na uprchlickou krizi,“ řekl.

„Celoživotně se zabývám bojem za svobodu a to je teď potřeba obnovit. Proto kandiduji. Státní dirigismus, který dělá levice ve spojení s oligarchizací politiky, je smrtící koktejl pro vše demokratické, pro svobodu. Více svobod pro člověka a méně státního nařizování, to je mé hlavní téma nejen pro tuto kampaň, ale pro celý život. Povedu kampaň od člověka k člověku. Není to o billboardech, chci mluvit s lidmi, abychom spolu hovořili o problémech,“ sdělil.

1. místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija potvrdila, že ODS bude před senátními volbami vést v Praze především kontaktní kampaň. „Jsem věčný optimista, vybírali jsme kandidáty, aby měli šanci uspět. Vždy se nám dařila kontaktní kampaň, chceme v tom pokračovat,“ uvedla.  

„Lidé se začínají probouzet a vidí, co jim slibovali populisté, že to byly plané sliby. Lidé cítí, že se život komplikuje, je hodně regulací a příkazů. My to chceme zjednodušit, aby regulací ubývalo.  Zrušit elektronickou evidenci tržeb a kontrolní hlášení. Je tu spousta zbytečných regulací ve školství,“ dodala.

Podle předsedy pražské ODS Filipa Humplíka budou mít kandidáti od vedení strany stoprocentní podporu. „Jsem hrdý na to, jaké osobnosti v Praze do Senátu kandidují. Věřím, že mají šanci ve svých obvodech vyhrát, vidím velkou změnu v náladách Pražanů,“ řekl.


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru