Dnes Neděle - jasno 0°C
Zítra Pondělí - polojasno 0°C
Neděle 5. 2. 2023
Svátek má Dobromila
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Pražští hasiči zasahovali o svátcích u desítek případů, s Vánoci souvisely jen dva
Spoušť po požáru vánočního stromku. Foto: HZS Praha

Pražští hasiči zasahovali o svátcích u desítek případů, s Vánoci souvisely jen dva

Během uplynulých svátků zasahovali pražští hasiči u téměř sedmdesáti případů, s Vánocemi souvisely jen dva z nich. Informoval o tom mluvčí hasičů Martin Kavka.

Na Štědrý den pražští hasiči zasahovali u 25 událostí, z toho 7 požárů, ale pouze jeden souvisel s Vánocemi. V půl osmé večer, zasahovali hasiči ze tří profesionálních stanic a jedna dobrovolná jednotka v ulici Božejovická v Praze 4. V rodinném domě hořel vánoční strom.

První svátek vánoční vyjeli hasiči v Praze k 21 událostem. „Ze šest požárů jeden souvisel s Vánocemi. V ulici Nosická v Praze 10 hasiči dohasili požár akrylátové vany,“ sdělil Kavka.

Majitelka bytu pouštěla svíčky ve skořápkách a způsobila požár se škodou 10 000 korun. „Na druhý svátek vánoční evidujeme 24 událostí, z toho čtyři požáry, které ani v jednom případě nesouvisely s Vánocemi,“ dodal Kavka.


Autor: puc

Praha 6 podpoří ekologické projekty, je několik dotačních programů

Včera v 18:27

Letos opět lze žádat Prahu 6 o finanční podporu na své ekologické projekty z několika programů. Městská část o tom informovala na svém webu.

Praha 2 dotacemi podpoří sedm oblastí, od sociální až po sport a kulturu

Včera v 18:15

Praha 2 letos vyčlenila na dotace 4,12 milionu korun, což je meziročně o 50 000 korun více. Radnice poskytne na období roku 2023 a 1. čtvrtletí roku 2024 veřejnou finanční podporu v těchto oblastech: sociální a sociálně zdravotní, sport, kultura, mimoškolní činnost dětí a mládeže, životní...

Hasiči měli kvůli větru napilno, zasahovali u popadaných stromů

Včera v 17:58

Od pátečního odpoledne do sobotního rána zasahovali pražští hasiči u desítky případů v souvislosti se silným větrem. Jednalo se o popadané stromy a uvolněné plechy. Informovali o tom na twitteru.

Adapterra Awards symbolicky odstartoval v den svátku mokřadů

3. února 2023 v 15:21

U příležitosti Světového dne mokřadů, který každoročně připadá na 2. února, zahájila Nadace Partnerství ve spolupráci s Integra Consulting a hlavním městem Prahou pátý ročník soutěže Adapterra Awards. Ta oceňuje projekty bojující proti suchu, přehřívání měst v letních vedrech, důsledkům...

Čtyři městské části na Praze 21 se spojily. Budou řešit společná témata

3. února 2023 v 15:04

V prosinci loňského roku byla zřízena pracovní skupina, která je složena vždy ze 2 zástupců všech 4 městských částí v obvodu Prahy 21 – Újezda nad Lesy, Běchovic, Klánovic a Kolodějí. 

Praha 10 schválila rozpočet na rok 2023

3. února 2023 v 06:58

Praha 10 již může hospodařit s přesným plánem příjmů a výdajů na letošní rok. Její zastupitelstvo v pondělí večer schválilo rozpočet, a zároveň také plán zdaňované činnosti a akční plán navázaný na desetiletou strategii rozvoje Desítky. Podstatná část finančních prostředků je podobně jako loni...

Praha 12 má schválený rozpočet

2. února 2023 ve 21:54

Zastupitelé na svém 3. zasedání v úterý 31. ledna schválili rozpočet městské části Praha 12 pro rok 2023 s objemem výdajů ve výši 710,235 milionu korun. Příjmy rozpočtu jsou ve výši 491,205 milionu korun a financování ve výši 219,03 milionu korun.

Další články
Nahoru