Dnes Úterý - oblacno 3°C
Zítra Středa - oblacno 2°C
Úterý 18. 1. 2022
Svátek má Vladislav
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Pražští hasiči vyslali na jih Moravy další tým, který bude pomáhat s odstraňováním následků tornáda
USAR tým z Prahy pomáhá na jižní Moravě už od noci na pátek. Foto: HZS Praha

Pražští hasiči vyslali na jih Moravy další tým, který bude pomáhat s odstraňováním následků tornáda

Včera ráno vyjel na pomoc Jihomoravskému kraji druhý oddíl pražských hasičů, který vystřídal USAR tým, který je na místě již od čtvrtečního večera, kdy hasiči vyslali do tornádem zasažené obce první průzkumnou skupinu. Ta především prohledávala trosky domů a soustředila se na vyhledávání zavalených lidí.  

Druhý odřad má za úkol likvidační práce, tedy odstraňování následků tornáda a bouřky. Jedná se o odstraňování sutin poškozených domů, odstraňování a odklízení popadaných stromů, provizorní zajištění střech domů, odstranění kovových nebo betonových konstrukcí a další, podobné odklízecí práce. 

„Mimo motorové pily a prostředky pro likvidační práce jsme vezli i lopaty, kolečka a další pomoc ze skladu humanitárního materiálu Správy služeb hl. m. Prahy. Na místo jsme odvezli i dva nakladače Bobcat, dva kontejnery na suť, týlový kontejner a podporu pro zasahující hasiče. Tým je zcela soběstačný na několik dnů,“ popsal mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.  

Za hasičský sbor pražských hasičů působí na místě 23 příslušníků. K tomu na jižní Moravě pomáhají tři jednotky sboru dobrovolných hasičů z Letňan, Zbraslavi a Libuše. Celkem je to 19 dobrovolných hasičů. Sbor z Řeporyjí poskytl autobus. 

Spolu s hasiči budou bude v postižené lokalitě pomáhat i pět pražských záchranářů. V týmu je i psycholožka a jedna členka týmu posttraumatické péče.


Autor: red

Evropský vzdělávací festival Science on Stage míří do Prahy

Včera ve 14:14

V březnu se hlavní město bude moci pyšnit pořádáním největšího evropského vzdělávacího veletrhu pro učitele Science on Stage 2022. Uskuteční se poprvé v České republice, a to od 24. do 27. března. 

Praha vydává nový plán ochrany památkové rezervace

14. ledna 2022 v 18:00

Hlavní město knižně vydává nejdůležitější dokument pro ochranu památkové rezervace zapsané na seznam UNESCO. Management plán ochrany světového kulturního dědictví Historického centra Prahy 001 je závazným dokumentem, jenž obsahuje podrobný plán ochrany historického centra Prahy. Stanovuje také...

Výtvarná soutěž na památník Ferdinanda Peroutky v Praze 5 pokračuje

11. ledna 2022 ve 14:12

Výtvarnou soutěž na památník Ferdinanda Peroutky, který bude tohoto velikána připomínat v parku Portheimka na Smíchově, vyhlásila v prosinci radnice páté městské části.

Další články
Nahoru