Dnes Sobota - obcasny-dest 22°C
Zítra Neděle - polojasno 28°C
Sobota 25. 6. 2022
Svátek má Ivan
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražští hasiči vyslali na jih Moravy další tým, který bude pomáhat s odstraňováním následků tornáda
USAR tým z Prahy pomáhá na jižní Moravě už od noci na pátek. Foto: HZS Praha

Pražští hasiči vyslali na jih Moravy další tým, který bude pomáhat s odstraňováním následků tornáda

Včera ráno vyjel na pomoc Jihomoravskému kraji druhý oddíl pražských hasičů, který vystřídal USAR tým, který je na místě již od čtvrtečního večera, kdy hasiči vyslali do tornádem zasažené obce první průzkumnou skupinu. Ta především prohledávala trosky domů a soustředila se na vyhledávání zavalených lidí.  

Druhý odřad má za úkol likvidační práce, tedy odstraňování následků tornáda a bouřky. Jedná se o odstraňování sutin poškozených domů, odstraňování a odklízení popadaných stromů, provizorní zajištění střech domů, odstranění kovových nebo betonových konstrukcí a další, podobné odklízecí práce. 

„Mimo motorové pily a prostředky pro likvidační práce jsme vezli i lopaty, kolečka a další pomoc ze skladu humanitárního materiálu Správy služeb hl. m. Prahy. Na místo jsme odvezli i dva nakladače Bobcat, dva kontejnery na suť, týlový kontejner a podporu pro zasahující hasiče. Tým je zcela soběstačný na několik dnů,“ popsal mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.  

Za hasičský sbor pražských hasičů působí na místě 23 příslušníků. K tomu na jižní Moravě pomáhají tři jednotky sboru dobrovolných hasičů z Letňan, Zbraslavi a Libuše. Celkem je to 19 dobrovolných hasičů. Sbor z Řeporyjí poskytl autobus. 

Spolu s hasiči budou bude v postižené lokalitě pomáhat i pět pražských záchranářů. V týmu je i psycholožka a jedna členka týmu posttraumatické péče.


Autor: red

Šestka rozšiřuje kapacity škol

Včera v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru