Dnes Úterý - obcasny-dest 5°C
Zítra Středa - prehanky-snih 4°C
Úterý 6. 12. 2022
Svátek má Mikuláš
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Pražští hasiči vyslali na jih Moravy další tým, který bude pomáhat s odstraňováním následků tornáda
USAR tým z Prahy pomáhá na jižní Moravě už od noci na pátek. Foto: HZS Praha

Pražští hasiči vyslali na jih Moravy další tým, který bude pomáhat s odstraňováním následků tornáda

Včera ráno vyjel na pomoc Jihomoravskému kraji druhý oddíl pražských hasičů, který vystřídal USAR tým, který je na místě již od čtvrtečního večera, kdy hasiči vyslali do tornádem zasažené obce první průzkumnou skupinu. Ta především prohledávala trosky domů a soustředila se na vyhledávání zavalených lidí.  

Druhý odřad má za úkol likvidační práce, tedy odstraňování následků tornáda a bouřky. Jedná se o odstraňování sutin poškozených domů, odstraňování a odklízení popadaných stromů, provizorní zajištění střech domů, odstranění kovových nebo betonových konstrukcí a další, podobné odklízecí práce. 

„Mimo motorové pily a prostředky pro likvidační práce jsme vezli i lopaty, kolečka a další pomoc ze skladu humanitárního materiálu Správy služeb hl. m. Prahy. Na místo jsme odvezli i dva nakladače Bobcat, dva kontejnery na suť, týlový kontejner a podporu pro zasahující hasiče. Tým je zcela soběstačný na několik dnů,“ popsal mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.  

Za hasičský sbor pražských hasičů působí na místě 23 příslušníků. K tomu na jižní Moravě pomáhají tři jednotky sboru dobrovolných hasičů z Letňan, Zbraslavi a Libuše. Celkem je to 19 dobrovolných hasičů. Sbor z Řeporyjí poskytl autobus. 

Spolu s hasiči budou bude v postižené lokalitě pomáhat i pět pražských záchranářů. V týmu je i psycholožka a jedna členka týmu posttraumatické péče.


Autor: red

Setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5

2. prosince 2022 v 10:52

Poslední veřejné setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5 v tomto roce se koná 13. prosince v Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici. Strukturální plán je významný dokument Prahy 5, který popisuje priority rozvoje jak celé městské části, tak i jednotlivých čtvrtí a konkrétních...

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

1. prosince 2022 v 10:37

Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Další články
Nahoru