Dnes Pátek - jasno 11°C
Zítra Sobota - oblacno 11°C
Pátek 22. 10. 2021
Svátek má Sabina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Pražští hasiči rozvezli přes 18 tisíc dávek vakcíny proti covidu-19
Rozvoz vakcín. Foto: HZS Praha

Pražští hasiči rozvezli přes 18 tisíc dávek vakcíny proti covidu-19

Uplynulý měsíc pražští hasiči rozváželi vakcíny proti onemocnění covid-19 AstraZeneca do ordinací praktických lékařů.

Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy rozvážel vakcíny od 25. března. Distribuce probíhala na žádost magistrátu v kooperaci s pražským koordinátorem očkování.

„Na rozvoz vakcín byly vyčleněny tři týmy po dvou hasičích. Vozidla byla vybavena GPS sledováním trasy a lednicí se zařízením na záznam teploty,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Doposud rozvezli hasiči do 420 ordinací praktických lékařů přes osmnáct tisíc dávek. „Rozvoz byl zatím ukončen, v případě požadavků z magistrátu budeme v rozvozu pokračovat,“ dodal Kavka.  


Autor: red

Praha 7 zajistila další vakcíny pro seniory

16. října 2021 v 07:13

Očkování 3. dávkou na Sedmičce probíhá u praktických lékařů a na Poliklinice Prahy 7. Radnice v tomto týdnu rozvezla do ordinací praktických lékařů 1000 vakcín Pfizer. Sloužit budou jako 3. dávka pro očkování seniorů a pacientů s chronickým onemocněním. 

S očkováním třetí dávkou vakcíny pomůže v domovech seniorů opět i mobilní očkovací tým

7. října 2021 v 11:28

Magistrát ve spolupráci s Českým červeným křížem a Městskou poliklinikou Praha obnovuje projekt a mobilní očkovací tým aktuálně znovu objíždí s vakcínami zařízení pro seniory. Cílem je zvýšit ochranu místních klientů, a to v co nejdřívějším termínu.

Voliči v karanténě s covidem-19 mohou v Praze hlasovat z auta, nebo přímo z domova

4. října 2021 v 09:05

Magistrát Prahy zajistil před blížícími se volbami do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR možnost několika zvláštních způsobů hlasování pro lidi v karanténě nebo pro ty, kteří se nakazili koronavirem.

Další články
Nahoru