Dnes Úterý - prehanky-snih 4°C
Zítra Středa - obcasny-dest 5°C
Úterý 31. 1. 2023
Svátek má Marika
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Pražští hasiči zasahovali na silvestra u 57 požárů způsobených pyrotechnikou
Ilustrační foto: Stacy Brumley / Freeimages.com

Pražští hasiči zasahovali na silvestra u 57 požárů způsobených pyrotechnikou

Pražští hasiči při nočních oslavách příchodu nového roku zasahovali u téměř šedesáti případů způsobených zábavní pyrotechnikou. Hasiči v Praze zasahovali i u jiných případů, například čtyři minuty po půlnoci to byly zabouchnuté dveře rodinného domu. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

„Během silvestrovských a novoročních oslav jsme v Praze zasahovali u celkem 57 požárů způsobených zábavní pyrotechnikou. V prvních dvou hodinách roku to bylo 37 požárů. Jednalo se o hořící zbytky pyrotechniky, křoviny, odpady a plastové kontejnery,“ uvedl Kavka.

Minulý rok zasahovali na silvestra pražští hasiči vzhledem k zákazu vycházení jen u osmnácti požárů, menší počet souvisel se zákazem vycházení. 

Vůbec první zásah v Praze měla jednotka z Krče, která vyjela čtyři minuty po půlnoci otevřít zabouchnuté dveře rodinného domu.

Pražští hasiči nezasahovali jen u požárů, typickými zásahy během Silvestra a Nového roku bývají dopravní nehody nebo vyproštění většího počtu osob v kabině výtahu.  

Během silvestrovských a novoročních oslav pražský hasičský sbor nenavýšil početní stavy hasičů. „Sloužili jsme v plném počtu a k některým případům jsme povolávali dobrovolné jednotky,“ dodal mluvčí Kavka. 

Přestože pandemie koronaviru pokračuje, letošní silvestr se v metropoli konal za méně přísných pravidel než o rok dříve. Nebylo zakázáno pití alkoholu na veřejnosti, neplatil zákaz vycházení ani omezená provozní doba restaurací a barů. V Praze je ale od minulých novoročních oslav zakázáno používat na vybraných místech pyrotechniku. 


Autor: Jan Puci

Ke zhoršení psychického stavu u dětí dochází stále častěji. Nový školní projekt otevírá zásadní témata a učí je zvládat rizikové situace

Včera ve 13:00

Tento týden žáci základních a středních škol převezmou pololetní vysvědčení. Bývalo zvykem, že se v tomto období celá řada dětí a mladistvých obracela na Linku bezpečí s obavami plynoucími z reakce rodičů. Jenže to už je zdá se minulost. S odkazem na vývoj dlouhodobých statistik to tvrdí Soňa...

Další články
Nahoru