Dnes Středa - polojasno 28°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 25°C
Středa 19. 6. 2024
Svátek má Leoš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Pražští hasiči cvičili s velkokapacitními čerpadly

V uplynulém týdnu opět cvičili pražští hasiči spolu s členy předurčených jednotek sborů dobrovolných hasičů v Komořanech s velkokapacitními čerpadly. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Výcvik byl zaměřen na obsluhu a taktiku nasazení zařízení pro velkokapacitní a velkoobjemové čerpání. Cílem bylo ověření funkčnosti techniky a výcvik stávajících i nových obsluh jak z řad příslušníků HZS hl. m. Prahy, tak i členů předurčených Jednotek sboru dobrovolných hasičů.

„Současně byli s možnostmi a způsoby nasazení specializované techniky seznámeni zástupci dalších subjektů podílejících se na krizové a havarijní připravenosti,“ popsal Kavka.

Z nasazené techniky se především jednalo o velkoobjemové čerpadlo MČS 400 Sigma (nasazeno v plovoucí variantě) určené zejména pro odčerpávání povodňových lagun a velkokapacitní čerpadlo HFS Hydrosub 150 Somati nejčastěji využívané pro dálkovou dopravu vody, dále pak motorová kalová čerpadla PH 2400, protipovodňové stěny WWC 120 a 140 a samonosné nádrže na vodu Fireflex 54 m3 a 36 m3.

K usazení čerpadla MČS 400 na vodní hladinu byl nasazen automobilový jeřáb LIEBHERR a zázemí pro lektory i cvičící zajistil týlový kontejner.

Část této techniky je pořízena Správou státních hmotných rezerv ČR a svěřena do tzv. ochraňování HZS hl. m. Prahy. Další část techniky byla pořízena s podporou Fondu EU.


Autor: red

Na dvou místech se srazil vlak s člověkem

17. června 2024 v 16:55

Smrtelná nehoda se stala na koridoru, kudy jezdí řada rychlíků. Omezení se tak dotklo mimo jiné spojů Ostravan, Západní expres či Bavorský expres. Některé soupravy nabraly více než hodinové zpoždění, jiné dráhy rovnou odřekly.

Motorka srazila nezletilou dívku

17. června 2024 v 16:25

Nezletilou dívku srazila v pondělí dopoledne motorka. Stalo se to v ulici Trojská nedaleko gymnázia. Mladý motorkář se zranil na hlavě, ale hůře dopadla dívka. Podle záchranářů měla mnohačetná poranění, musela být dokonce uvedena do umělého spánku. Okolnosti srážky vyšetřují...

Další články
Nahoru