Dnes Středa - zatazeno 11°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 15°C
Středa 29. 5. 2024
Svátek má Maxmilián a Maxim
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražští hasiči a záchranáři odjeli pomáhat do Řecka sužovaného požáry
Pražští hasiči se sbalili a odjeli pomáhat do Řecka. Zdroj foto: Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy

Pražští hasiči a záchranáři odjeli pomáhat do Řecka sužovaného požáry

Požáry sužují Řecko celé léto, nový požár se v noci z neděle na pondělí rozhořel v oblasti Bojótie západně od Atén. Řekové požádali v pondělí odpoledne o pomoc. Pražští hasiči se do české pomoci zapojí. Informoval o tom specialista v oblasti IZS a řízení jednotek Daniel Fík. Pomohou i praští záchranáři.

Tým českých hasičů vyrazil do Řecka na pomoc s likvidací požárů v pondělí po poledni z Podivína na Břeclavsku. Posléze odletí i odřad pro letecké hašení s vrtulníkem Black Hawk, zamíří na letiště Tatoi severně od Atén. 

Pozemní odřad, který čítá 64 lidí a 33 kusů zásahové a další techniky, by měl do Řecka dorazit ve středu večer. Místo působení bude ještě upřesněno. 

Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy vyslal v úterý 22. srpna osm příslušníků, kteří se připojili právě k pozemnímu modulu. Ten je koncipován tak, aby byl maximálně soběstačný pro nasazení po dobu až 10 dnů. 

Součástí je také tým pražské zdravotnické záchranné služby s vozidlem Fénix, který zajistí hasičům zdravotnickou podporu. „Sedm našich kolegů vyjelo jako součást odřadu do Řecka na pomoc. Krom Fénixe máme i čtyřkolku Polaris a dvě doprovodná vozidla. Je to po 35 letech první společná zahraniční mise obou složek,“ informovala na sociálních sítích pražský záchranka.

Pražská záchranná služba vyslala do Řecka čtyři zdravotníky, dva řidiče speciálního modulu a krizového manažera jako velitele odřadu.

Řecko se potýká s rozsáhlými požáry od poloviny července, kdy zasáhly střední a jižní část ostrova Rhodos. Nový požár se v noci z neděle na pondělí rozhořel v oblasti Bojótie západně od Atén, další požáry vypukly v pondělí odpoledne na druhém největším řeckém ostrově Euboia a také v přírodním parku Dadia na severovýchodě Řecka. 

„Jsem hrdá na to, že se do mezinárodní pomoci kromě českých hasičů zapojila i pražská záchranná služba se speciálně vybaveným vozidlem Fénix, který zajistí hasičům zdravotnickou podporu. Pevně věřím, že s naší pomocí dokáže tato země vstát z popela a obnovit se,“ uvedla náměstkyně pražského primátora Alexandra Udženija (ODS).


Autor: Karel Netolický

Konal se již desátý ročník mezinárodního sympozia

Dnes v 07:55

V uplynulém týdnu se ve dnech 23. a 24. května již podesáté setkali odborníci z celého světa k diskusi nad tématy udržitelného konceptu dopravy, kvality života a dalších oblastí spojených s chytrými městy. Konalo se sympozium Smart Cities Symposium Prague 2024 (SCSP).

Dotační program Prahy 15 pro sociální oblast

Dnes v 07:07

Praha 15 vyhlásila dotační program pod názvem „MČ Praha 15 pro sociální oblast 2024“. Dotace se vztahuje na pomoc dětem a mládeži, pomoc seniorům, pomoc osobám se zdravotním postižením a ostatní služby a činnosti v oblasti sociální prevence.

Na Žižkově srazila tramvaj muže, přebíhal přes koleje

27. května 2024 ve 21:06

V pondělí krátce před třináctou hodinou v Seifertově ulici poblíž fotbalového stadionu klubu Viktoria Žižkov došlo k dopravní nehodě. Zhruba šedesátiletý muž přebíhal přes koleje a srazila ho tramvaj. Podle záchranářů utrpěl úraz hlavy a další poranění.

Další články
Nahoru