Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 18°C
Středa 4. 10. 2023
Svátek má František
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pražští hasiči a záchranáři odjeli pomáhat do Řecka sužovaného požáry
Pražští hasiči se sbalili a odjeli pomáhat do Řecka. Zdroj foto: Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy

Pražští hasiči a záchranáři odjeli pomáhat do Řecka sužovaného požáry

Požáry sužují Řecko celé léto, nový požár se v noci z neděle na pondělí rozhořel v oblasti Bojótie západně od Atén. Řekové požádali v pondělí odpoledne o pomoc. Pražští hasiči se do české pomoci zapojí. Informoval o tom specialista v oblasti IZS a řízení jednotek Daniel Fík. Pomohou i praští záchranáři.

Tým českých hasičů vyrazil do Řecka na pomoc s likvidací požárů v pondělí po poledni z Podivína na Břeclavsku. Posléze odletí i odřad pro letecké hašení s vrtulníkem Black Hawk, zamíří na letiště Tatoi severně od Atén. 

Pozemní odřad, který čítá 64 lidí a 33 kusů zásahové a další techniky, by měl do Řecka dorazit ve středu večer. Místo působení bude ještě upřesněno. 

Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy vyslal v úterý 22. srpna osm příslušníků, kteří se připojili právě k pozemnímu modulu. Ten je koncipován tak, aby byl maximálně soběstačný pro nasazení po dobu až 10 dnů. 

Součástí je také tým pražské zdravotnické záchranné služby s vozidlem Fénix, který zajistí hasičům zdravotnickou podporu. „Sedm našich kolegů vyjelo jako součást odřadu do Řecka na pomoc. Krom Fénixe máme i čtyřkolku Polaris a dvě doprovodná vozidla. Je to po 35 letech první společná zahraniční mise obou složek,“ informovala na sociálních sítích pražský záchranka.

Pražská záchranná služba vyslala do Řecka čtyři zdravotníky, dva řidiče speciálního modulu a krizového manažera jako velitele odřadu.

Řecko se potýká s rozsáhlými požáry od poloviny července, kdy zasáhly střední a jižní část ostrova Rhodos. Nový požár se v noci z neděle na pondělí rozhořel v oblasti Bojótie západně od Atén, další požáry vypukly v pondělí odpoledne na druhém největším řeckém ostrově Euboia a také v přírodním parku Dadia na severovýchodě Řecka. 

„Jsem hrdá na to, že se do mezinárodní pomoci kromě českých hasičů zapojila i pražská záchranná služba se speciálně vybaveným vozidlem Fénix, který zajistí hasičům zdravotnickou podporu. Pevně věřím, že s naší pomocí dokáže tato země vstát z popela a obnovit se,“ uvedla náměstkyně pražského primátora Alexandra Udženija (ODS).


Autor: Karel Netolický

Praha 1 požádá o dotace na adiktologické služby

Dnes v 00:18

Radnice Prahy 1 podá žádost o poskytnutí dotace na adiktologické služby pro rok 2024, které na území městské části zajišťuje terénní prací organizace SANANIM, Drop-In a Progressive ops. Rozhodli o tom radní Prahy 1 na svém úterním jednání.

Čtrnáctka podle vás. Setkání nad projekty

2. října 2023 ve 14:02

Čtvrtý ročník participativního rozpočtu Čtrnáctka podle vás dospěl do další fáze. Během čtyř měsíců mohli občané podávat projekty na zvelebení městské části. Celkem jich na radnici dorazilo 14. Ty, které odborníci a místní radní vyhodnotí jako realizovatelné, budou v závěru října představeny...

Praha 4: Společná debata s obyvateli přinesla nové podněty

2. října 2023 ve 13:22

Setkání veřejnosti s radními k úpravě parkování v ulici Horní přineslo nové podněty. Praha 4 uspořádala společnou debatu s obyvateli, aby zmapovala potřeby a problémy v lokalitě a návrhy na jejich možné řešení, které by uspokojilo většinu obyvatel v ulici Horní...

Další články
Nahoru