Dnes Úterý - obcasny-dest 18°C
Zítra Středa - obcasny-dest 20°C
Úterý 6. 6. 2023
Svátek má Norbert
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pražští celníci zadrželi padělky příslušenství k iPhonům
Prodejna, ve které byly zajištěny padělky. Zdroj foto: Celní správa ČR

Pražští celníci zadrželi padělky příslušenství k iPhonům

​Téměř tisíc kusů padělků příslušenství k mobilním telefonům iPhone zabavili pražští celníci na začátku května v Praze 2. Zboží se paradoxně nabízelo k prodeji v kamenném obchodě, který mimo jiné provádí servis těchto mobilních telefonů. Informovala o tom mluvčí pražských celníků Nikola Soukalová.

V prodejně se nacházely nabíječky, adaptéry, sluchátka, zadní skla a kryty, které byly neoprávněně označeny světově známou značkou Apple. Kontrole byla přítomna také zástupkyně majitele dané ochranné známky, která na místě potvrdila, že se jedná o padělky.

„Veškeré zboží celníci zabavili a převezli do skladu celního úřadu. Hodnota originálních výrobků by v tomto případě dosáhla čtyř milionů korun,“ sdělila Soukalová.

Podle ní se padělky nacházejí spíše na tržnicích a bleších trzích, není to však poprvé, co se pražští celníci setkali s prodejem padělků i v běžných kamenných obchodech.

V minulosti zabavili padělky kabelek, obuvi a textilních výrobků v butiku, ale také padělanou značkovou obuv v luxusním obchodě v centru Prahy.


Autor: Karel Netolický

V ulici V kruhu hořel altán

29. května 2023 v 11:23

V sobotu 28. května před 23. hodinou zasahovaly jednotky pražských hasičů v ulici V kruhu v Praze 6 u požáru dřevěného altánu.

Prohodila mobil skleněnou výplní a pěstmi napadla řidiče

6. května 2023 v 09:12

Při hlídkové činnosti po půlnoci v Praze 5 v Plzeňské ulici strážníci krátce po půlnoci uviděli zjevně opilou ženu potácející se po vozovce k výstupní zastávce zaparkovaného autobusu MHD s řidičem uvnitř. Žena přešla k předním dveřím, a když se neotevřely, udeřila do nich několikrát pěstmi,...

Recidivista odcizil prodlužovací kabel, polštář a plastové stolní hodiny

20. dubna 2023 v 16:30

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky překazili plány dvaatřicetiletému muži, který se v sobotu navečer v pražské Libni vloupal do jednoho z rodinných domů. Nejprve přeskočil vysoký plot, poté rozbil skleněnou výplň balkonových dveří, aby se dostal dovnitř.

Noční konflikt na Vinohradské

18. dubna 2023 v 15:52

K rušení nočního klidu vyjížděla hlídka strážníků z Prahy 2 kolem půl šesté ráno na Vinohradskou ulici. U čísla 11 si všimla mladé dívky, která se snažila od sebe odtrhnout dva mladíky, z nichž jeden bil pěstmi druhého, ležícího na zemi.

Zabodnu do tebe kudlu

14. dubna 2023 v 09:40

Hlídka strážníků, která procházela Lazarskou ulicí, si minulý týden ve tři hodiny ráno všimla na protější straně ulice dvou mužů, z nichž jeden začal močit na zeď domu. Strážníci na muže zablikali svítilnou a upozornili ho na nevhodné chování.

Další články
Nahoru