Dnes Středa - zatazeno 9°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 11°C
Středa 24. 4. 2024
Svátek má Jiří
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražští celníci zadrželi padělky příslušenství k iPhonům
Prodejna, ve které byly zajištěny padělky. Zdroj foto: Celní správa ČR

Pražští celníci zadrželi padělky příslušenství k iPhonům

​Téměř tisíc kusů padělků příslušenství k mobilním telefonům iPhone zabavili pražští celníci na začátku května v Praze 2. Zboží se paradoxně nabízelo k prodeji v kamenném obchodě, který mimo jiné provádí servis těchto mobilních telefonů. Informovala o tom mluvčí pražských celníků Nikola Soukalová.

V prodejně se nacházely nabíječky, adaptéry, sluchátka, zadní skla a kryty, které byly neoprávněně označeny světově známou značkou Apple. Kontrole byla přítomna také zástupkyně majitele dané ochranné známky, která na místě potvrdila, že se jedná o padělky.

„Veškeré zboží celníci zabavili a převezli do skladu celního úřadu. Hodnota originálních výrobků by v tomto případě dosáhla čtyř milionů korun,“ sdělila Soukalová.

Podle ní se padělky nacházejí spíše na tržnicích a bleších trzích, není to však poprvé, co se pražští celníci setkali s prodejem padělků i v běžných kamenných obchodech.

V minulosti zabavili padělky kabelek, obuvi a textilních výrobků v butiku, ale také padělanou značkovou obuv v luxusním obchodě v centru Prahy.


Autor: Karel Netolický

V ubytovně byl pobodán muž

20. dubna 2024 v 18:41

V noci na sobotu byl pobodán po konfliktu na ubytovně v dolních Chabrech třicetiletý cizinec, kterého převezli záchranáři do nemocnice.

Při napadení v autoservisu v Řepích zemřel muž

19. dubna 2024 v 08:08

Pražští policisté ve čtvrtek odpoledne zasahovali u případu napadení v autoservisu v Řepích. Zemřel tam muž, dalšího policie zadržela.

Mladík měl halucinace, podle kamaráda užil LSD

9. dubna 2024 ve 14:46

Službu bez opilých nebo zdrogovaných lidí by strážníci sloužící v centru hlavního města hledali v paměti dlouho. Tentokrát šlo o 23letého mladíka po požití LSD.

Záměnu pacientek na Bulovce vyšetřuje policie jako ublížení na zdraví

29. března 2024 v 19:07

Záměnu pacientek ve Fakultní nemocnici Bulovka (FNB), kvůli které jedna z nich potratila, kriminalisté vyšetřují pro podezření z ublížení na zdraví z nedbalosti. Na sociální síti X to v pátek uvedla policie. Oznámila také, že ji dnes kontaktoval právní zástupce jedné z pacientek. Zdravotníci...

Další články
Nahoru