dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Pražští celníci objevili v autě se slovenskou značkou osm kilogramů pervitinu
Pervitin byl ukryt v tiskárně. Foto: celnisprava.cz

Pražští celníci objevili v autě se slovenskou značkou osm kilogramů pervitinu

Zhruba osm kilogramů pervitinu našli celníci ve čtvrtek v autě se slovenskou SPZ nedaleko tržnice Sapa v Praze 4. Droga byla ukryta na několika místech ve voze a v tiskárně, kterou řidič převážel.

„Celníci vytipovali vozidlo Audi, které následně zastavili na bezpečném místě u Komořanského tunelu,“ uvedl Miroslav Pokšteflb z Celního úřadu pro hlavní město Prahu. Droga byla ukryta na několika místech ve voze a v tiskárně, kterou řidič převážel.

Celkem bylo prozatím odhaleno ve vozidle necelých osm kilogramů látky, kterou laserový analyzér identifikoval jako čistý methafetamin, známý jako pervitin. Vozidlo bylo převezeno k další podrobné kontrole, která může odhalit další drogy.

Pokud by se již nyní odhalené množství pervitinu dostalo do distribuční sítě, jeho hodnota by na černém trhu přesahovala pět milionů korun. Pachateli hrozí odnětí svobody až na 12 let.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru