Dnes Pátek - zatazeno 1°C
Zítra Sobota - zatazeno 1°C
Pátek 9. 12. 2022
Svátek má Vratislav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Pražští celníci našli při kontrolách drogy i pašované cigarety
Pašované cigarety. Foto: celnisprava.cz

Pražští celníci našli při kontrolách drogy i pašované cigarety

Pražští celníci minulý týden zabránili průjezdu pašeráků cigaret přes Česko a v jednom kontrolovaném autě objevili pervitin a desítky tablet s efedrinem, který se k výrobě této drogy používá. Zadržené předali policii k další úkonům trestního řízení, sdělila mluvčí celníků Ivana Kurková.

„Během jediného týdne se podařily pražským celníkům velmi povedené zásahy. Zajistili při nich drogy a zmařili průjezd pašeráků cigaret přes území Česka,“ uvedla Kurková.

V úterý 16. listopadu si během noční směny tříčlenná hlídka celníků vytipovala ke kontrole na Štěrboholské spojce osobní auto. Ve vozidle směřujícím do centra v něm jeli dva muži a žena.  

Po zkontrolování dokladů osádky vozidla pokračovali celníci prohlídkou zavazadlového prostoru a vnitřních prostor vozidla. Na podlaze za sedadlem spolujezdce se nacházel černý batoh, ke kterému se přihlásil jedne z mužů.

„Uvnitř batohu byla bílá plastová dóza, ve které bylo 100 gramů metamfetaminu (známý také jako pervitin, pozn. red.). Hned vedle batohu byla igelitová taška, ke které se však nikdo z členů posádky nepřihlásil.

V tašce bylo dvacet kusů bílých plastových dóz obsahujících třicet tisíc kusů rumunských tablet obchodní značky „Efedrina Arena 50 mg" obsahujících efedrin. Efedrin je prekurzorem drog Kategorie 1 evropských nařízení a bývá také zneužíván k nelegální výrobě metamfetaminu. 

Další úspěšnou noční směnu měli celníci následně ze soboty na neděli. Na odpočívadle čerpací stanice Benzina nedaleko Prahy se hlídka celníků rozhodla zkontrolovat bulharskou dodávku, v níž cestovali muž (1968) a žena (1973), oba bulharské národnosti.

Směřovali do Německa, přes Českou republiku pouze projížděli. Zadní část nákladového prostoru obsahovala velké množství krabic s nejrůznějším zbožím, převážně s potravinami. Celníci vyzvali řidiče, aby část potravin nadzdvihl. Pod nimi se ukrývalo větší množství cigaret s bulharskou tabákovou nálepkou.

„Tehdy celníci pojali podezření, že by se pašované cigarety mohly ukrývat ve vozidle i na jiných místech. Na pomoc si přivolali psovoda se psem Stuartem, speciálně vycvičeným na vyhledávání tabákových výrobků. Jejich domněnku vzápětí Stuart svým čichem potvrdil a označil přední dvousedadlo, kde seděla spolujezdkyně,“ popsala mluvčí.

Odklopený podsedák odhalil další kartony cigaret. Nekolkované cigarety se nacházely i v motorové části auta, kde byly ukryty v prostoru určeném pro filtr vzduchu. Celkem bylo v útrobách dodávky objeveno 10 640 kusů nejrůznějších značek cigaret bez platné české tabákové nálepky.

„Únik na spotřební dani by činil téměř 35 tisíc korun. Zajištěné osoby a zboží byly předány policejnímu orgánu k provedení dalších úkonů trestního řízení,“ dodala Ivana Kurková.


Autor: red

Jen jedno vínko a za volant

Dnes ve 13:00

Zákaz vjezdu v centru Prahy porušil 33letý řidič z Prahy 10. Na dotaz strážníků ohledně požití alkoholu odpověděl, že vypil před jízdou jedno vínko.

Po patnácti letech ji prozradilo neosvětlené kolo

Dnes v 07:08

Neosvětleného cyklisty si strážníci z Prahy 12 všimli v Klokotské ulici. Výzvy k zastavení cyklista ignoroval a začal ujíždět.

Plné auto oblečení, doklad o zaplacení chyběl

6. prosince 2022 v 18:11

Na náměstí Republiky oslovil hlídku strážníků zaměstnanec bezpečnostní agentury s tím, že si na kamerách všiml skupiny osob, která provádí krádeže zboží v obchodech a pak ho ukládá do zaparkovaného vozidla.

Schoval se ve sklepě

6. prosince 2022 v 11:35

V sobotu 3. prosince kontrolovala hlídka policistů pohotovostní motorizované jednotky řidiče skútru, který kolem nich chvilku předtím projel vyšší rychlostí, než je stanovená padesátka ve městě. Během kontroly se řidič všemožně vymlouval, že nemůže najít osobní doklady ani řidičský průkaz, až se...

Prchajícího muže ulicemi Prahy 5 zastavil náhodný kolemjdoucí

6. prosince 2022 v 06:29

Při kontrole pěší zóny na Andělu hlídku strážníků oslovila neznámá žena a sdělila jí, že ji celý den obtěžuje jakýsi muž. Dále uvedla, že vešel do provozovny v ulici Na Bělidle a že by měl být v celostátním pátrání. Potom rychle odešla.

Utíkal jako o život

30. listopadu 2022 ve 12:36

Do pronásledování utíkajícího muže se v pátek 25. listopadu zapojily dvě hlídky strážníků. Na základě oznámení jeli strážníci prověřit údajného uživatele drog do Mochovské ulice.

Další články
Nahoru