Dnes Pondělí - prehanky-snih 3°C
Zítra Úterý - snih 3°C
Pondělí 29. 11. 2021
Svátek má Zina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Pražští celníci našli při kontrolách drogy i pašované cigarety
Pašované cigarety. Foto: celnisprava.cz

Pražští celníci našli při kontrolách drogy i pašované cigarety

Pražští celníci minulý týden zabránili průjezdu pašeráků cigaret přes Česko a v jednom kontrolovaném autě objevili pervitin a desítky tablet s efedrinem, který se k výrobě této drogy používá. Zadržené předali policii k další úkonům trestního řízení, sdělila mluvčí celníků Ivana Kurková.

„Během jediného týdne se podařily pražským celníkům velmi povedené zásahy. Zajistili při nich drogy a zmařili průjezd pašeráků cigaret přes území Česka,“ uvedla Kurková.

V úterý 16. listopadu si během noční směny tříčlenná hlídka celníků vytipovala ke kontrole na Štěrboholské spojce osobní auto. Ve vozidle směřujícím do centra v něm jeli dva muži a žena.  

Po zkontrolování dokladů osádky vozidla pokračovali celníci prohlídkou zavazadlového prostoru a vnitřních prostor vozidla. Na podlaze za sedadlem spolujezdce se nacházel černý batoh, ke kterému se přihlásil jedne z mužů.

„Uvnitř batohu byla bílá plastová dóza, ve které bylo 100 gramů metamfetaminu (známý také jako pervitin, pozn. red.). Hned vedle batohu byla igelitová taška, ke které se však nikdo z členů posádky nepřihlásil.

V tašce bylo dvacet kusů bílých plastových dóz obsahujících třicet tisíc kusů rumunských tablet obchodní značky „Efedrina Arena 50 mg" obsahujících efedrin. Efedrin je prekurzorem drog Kategorie 1 evropských nařízení a bývá také zneužíván k nelegální výrobě metamfetaminu. 

Další úspěšnou noční směnu měli celníci následně ze soboty na neděli. Na odpočívadle čerpací stanice Benzina nedaleko Prahy se hlídka celníků rozhodla zkontrolovat bulharskou dodávku, v níž cestovali muž (1968) a žena (1973), oba bulharské národnosti.

Směřovali do Německa, přes Českou republiku pouze projížděli. Zadní část nákladového prostoru obsahovala velké množství krabic s nejrůznějším zbožím, převážně s potravinami. Celníci vyzvali řidiče, aby část potravin nadzdvihl. Pod nimi se ukrývalo větší množství cigaret s bulharskou tabákovou nálepkou.

„Tehdy celníci pojali podezření, že by se pašované cigarety mohly ukrývat ve vozidle i na jiných místech. Na pomoc si přivolali psovoda se psem Stuartem, speciálně vycvičeným na vyhledávání tabákových výrobků. Jejich domněnku vzápětí Stuart svým čichem potvrdil a označil přední dvousedadlo, kde seděla spolujezdkyně,“ popsala mluvčí.

Odklopený podsedák odhalil další kartony cigaret. Nekolkované cigarety se nacházely i v motorové části auta, kde byly ukryty v prostoru určeném pro filtr vzduchu. Celkem bylo v útrobách dodávky objeveno 10 640 kusů nejrůznějších značek cigaret bez platné české tabákové nálepky.

„Únik na spotřební dani by činil téměř 35 tisíc korun. Zajištěné osoby a zboží byly předány policejnímu orgánu k provedení dalších úkonů trestního řízení,“ dodala Ivana Kurková.


Autor: red

Agresivní opilec skončil na záchytce

Dnes ve 13:25

Do Strakonické ulice byla v pátek po 20. hodině vyslána hlídka strážníků k prověření oznámení o muži, který vstupuje do frekventované vozovky a ohrožuje sebe i projíždějící auta. 

Vandal zaútočil na Národní technickou knihovnu

Dnes ve 13:13

Strážníci z Prahy 6 včera řešili případ muže, který kamenem rozbil skleněnou tabuli Národní technické knihovny a rozhazoval koše v okolí. 

Hořela knihovna, zasahovali hasiči

26. listopadu 2021 v 11:31

Ve čtvrtek 25. listopadu zasahovaly od 17:30 hodin tři profesionální jednotky pražských hasičů v Kafkově ulici v Praze 6 u požáru bytu.

Cizinec v centru povalil betonový koš

23. listopadu 2021 ve 12:38

Mladý cizinec na náměstí Republiky před zraky strážníků povalil betonový koš a křičel na ně „fuck you“. Hlídka muže vyzvala, aby se uklidnil, prokázal totožnost a koš vrátil do původního stavu. Cizinci se ale reakce strážníků nelíbila a velmi hlasitě to dával stále najevo, čímž upoutal pozornost...

V Haškově ulici řádil sprejer

22. listopadu 2021 v 18:03

V sobotu před desátou večer oslovil hlídku strážníků majitel večerky v Haškově ulici s tím, že mu právě někdo posprejoval výlohu nápisem „ZONE7“.

Odcizit lubrikační gel se mu vymstilo

22. listopadu 2021 v 17:58

Krádež lubrikačního gelu v hodnotě 160 korun se stala osudnou 34letému muži. Věc odcizil v nákupním centru na Smíchově a strážníky přivolala ostraha obchodu.

V Křesomyslově ulici hořel byt v činžovním domě

17. listopadu 2021 v 08:51

Dvě jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly v úterý 16. listopadu od 20:25 hodin v Křesomyslově ulici v Praze 4 u požáru bytu v činžovním domě.

Dva zákazy a jednou drogy

11. listopadu 2021 v 07:38

První den týdne byl pro strážníky pestrý. V centru zaparkoval řidič se zákazem řízení na místě vyhrazeném pro invalidy. Tvrdil, že autem přijela jeho přítelkyně. Na Černém Mostě nejprve řešili muže, který se dopustil krádeže, vzápětí ho ale chytli za zákaz řízení. Řidičku ovlivněnou drogami pak...

Požár v Janovské ulici

10. listopadu 2021 v 08:01

Pražští policisté spolu s ostatními složkami integrovaného záchranného systému vyjížděli v sobotu krátce po sedmé hodině ranní do Janovské ulice v Praze 10 k požáru panelového domu. Jako první na místě byli policisté z pohotovostní motorizované jednotky, kteří se nemohli dostat dovnitř do domu,...

Drogy v autě a zákaz řízení

9. listopadu 2021 v 09:49

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky si v sobotu odpoledne všimli v ulici Polaneckého v Praze 9 modrého auta, které se rozhodli zastavit a zkontrolovat.

Další články
Nahoru