dnes
Čtvrtek - jasno
27°C
zítra
Pátek - bourky
24°C
pozítří
Sobota - oblacno
24°C
Pražským pohotovostem přibyli pacienti, loni jich bylo téměř 150 tisíc
Pohotovost funguje i v krčské Thomayerově nemocnici. Foto: archiv

Pražským pohotovostem přibyli pacienti, loni jich bylo téměř 150 tisíc

Pražské pohotovosti loni ošetřily 147 797 pacientů, což je zhruba o 9500 více než předloni. Nejčastěji na pohotovost zavítali dospělí, čtvrtina ošetřených byli Středočeši a šest procent cizinci. V Praze fungovala loni pohotovost v sedmi lékařských zařízeních a město na provoz z rozpočtu dalo 22,5 milionu korun. Vyplývá to z materiálu, který v pondělí vezmou na vědomí pražští radní.

Z celkového počtu ošetřených bylo 62 572 dospělých, 49 130 dětí a 36 095 pacientů vyhledalo ošetření na zubní pohotovosti. Nejvíce lidí bylo, stejně jako v minulých dvou letech, ošetřeno v prosinci, a to 18 008 lidí. Naopak nejméně pacientů, 11 131, vyhledalo pomoc v květnu.

Nejčastěji dorazili lidé na pohotovost v Motole, kde lékaři přijali 46 042 pacientů. Druhou nejvytíženější byla Thomayerova nemocnice v Krči s 32 945 pacienty a na třetím místě je Nemocnice na Bulovce. Nejnavštěvovanější zubní ordinací byla s 18 867 pacienty pohotovost Městské polikliniky Praha.

Nejčastějšími pacienty byli Pražané. Druhou nejpočetnější skupinou byli Středočeši. Ti tvořili čtvrtinu všech pacientů, kdy dospělých bylo 12 962, dětských pacientů bylo 14 240 a 9765 Středočechů přišlo na zubní pohotovost. Pohotovosti evidují rovněž pacienty z ostatních krajů a cizince, jejichž počty se pohybují v řádu jednotek procent.

Pohotovost funguje ve fakultních nemocnicích v Motole, Všeobecné fakultní nemocnici na Karlově náměstí, na Vinohradech a v Ústřední vojenská nemocnici ve Střešovicích. Dále pak je v Thomayerově nemocnici a Nemocnici Na Bulovce a v Městské poliklinice Praha.


O budoucnosti evropské sociální politiky debatovali politici a odborníci v Evropském domě v Praze

18. června 2019 v 10:54

Pokračující stárnutí evropské populace, rostoucí digitalizace a vznik nových forem práce – to byly jedny z trendů, o kterých se včera v Praze hovořilo na debatě s názvem Sociální rozměr Evropy. Tu pořádala Evropská síť proti chudobě a sociálnímu vyloučení v ČR. Debata měla za cíl představit...

Pokračuje výstavba sportovního hřiště v Praze 2. Kácet se musí kvůli bezpečnosti, zní z radnice

17. června 2019 ve 21:40

Na rohu ulic Na Smetance a Italská od loňského roku vzniká moderní multifunkční sportoviště, které budou navštěvovat stovky žáků z nedaleké ZŠ a MŠ Na Smetance, ale i děti z dalších škol či z Domu dětí a mládeže Praha 2. Postupně jej začnou využívat i děti z ostatních základních a mateřských škol...

Další články
Nahoru