dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - skorojasno
1°C
pozítří
Úterý - polojasno
0°C
Volby 2013

Pražských bezdomovců jde k volbám jen přibližně pět procent

Pražské bezdomovce příliš předčasné parlamentní volby nezajímají. Daleko přednější než sledovat kampaně politických stran nebo jejich programy je pro ně zajištění obživy a s tím spojené třeba brigády.

„Většinou totiž nemají doklady, nebo mají jen náhradní, které účast ve volbách vylučují. Pakliže doklady mají, tak pocházejí z jiného kraje a nemají zase peníze na cestu. Odhadujeme, že i přes všechny tyto obtíže se přibližně pět procent lidí bez přístřeší k volbám dostaví,“ popisoval ředitel Centra sociálních služeb Praha Tomáš Ján.

I když se bezdomovce snaží sociální pracovníci přesvědčit, že účast ve volbách je jedna z jejich občanských povinností, pro většinu z nich je to neřešitelný problém.

„Většinou se daří přesvědčit až lidi, kteří prošli určitým integračním procesem a z ulice přes noclehárny se dostali do azylových domů,“ vysvětlila zástupkyně ředitele Centra sociálních služeb Praha Ludmila Tomešová. A koho budou bezdomovci většinou volit? Nejčastěji se mezi nimi diskutují strany z levicového spektra.


Další články
Nahoru