dnes
Neděle - snih
2°C
zítra
Pondělí - snih
0°C
pozítří
Úterý - skorojasno
3°C
Pražská politika

Pražský výzkum by mohl získat devět miliard z evropských fondů

Pražský výzkum by mohl na dalších šest let předběžně počítat s minimálně devíti miliardami korun, pokud by se z národních zdrojů sehnaly alespoň 2,3 miliardy. Zbytek by výzkum získal z EU. Vyplývá to z dokumentu o stavu přípravy programového období 2014–2020, který v pondělí projednala vláda.

Ani tato částka ale podle znalců nestačí. Vědci si stěžují, že pražské výzkumné instituce oproti regionům nedostávají dostatek peněz na rozvoj, přitom stojí za dvěma třetinami úspěchů české vědy. Zástupci Českého vysokého učení technického proto tento týden poslali vládním orgánům otevřený dopis. Akademie věd ČR i univerzity se snaží na poslední chvíli apelovat na politiky, aby Prahu nenechali zaostávat a spravedlivě využili potenciál strukturálních fondů. Evropské peníze pro výzkum šly doposud hlavně na podporu „chudších“ regionů.


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru