dnes
Neděle - snih
2°C
zítra
Pondělí - snih
0°C
pozítří
Úterý - skorojasno
3°C

Pražský strážník rozmluvil muži sebevraždu

Strážníkovi z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 1 se podařilo rozmluvit sebevraždu muži, který chtěl skočit z Karlova mostu.

V sobotu dopoledne přijali strážníci z Prahy 1 oznámení, že na jednom ze sousoší Karlova mostu se nachází mladý muž, který chce skočit do Vltavy. Hlídka na místě zjistila, že na podstavci sousoší „Pieta“ sedí muž, který má svěšené nohy z mostu dolů, je silně rozrušený a silně se třese.

Jeden ze strážníků s mužem opatrně navázal slovní kontakt. I přes jeho počáteční nedůvěru mu později dovolil, aby si k němu mohl strážník přisednout.

Mladý muž se svěřil, že má osobní problémy a nevidí z nich jiné východisko, než spáchat sebevraždu. Strážníkovi se nakonec podařilo mladíka přesvědčit, že existují i jiná řešení a východiska z jeho problému, než je sebevražda.

Po několika dalších minutách mu strážník nabídl, že společně s ním navštíví lékaře a pokusí se najít nějaký způsob, jak mu pomoci. Mladík nakonec dobrovolně slezl z podstavce sousoší.

Když si ho však chtěli do péče převzít pracovníci záchranné služby, trval na tom, že převoz sanitním vozem podstoupí pouze se strážníkem, se kterým celou dobu komunikoval. Strážník dodržel, co slíbil. Muže doprovodil společně se záchranáři do jedné z pražských nemocnic.


Tajemná Praha Richarda Horáka

Včera v 09:20

Průřez autorovou tvorbou představuje soubor přibližně 60. fotografií. Jedná se o díla z období digitalizace, jak je sám autor nazývá, kdy už všechny fotografie pořídil pouze digitálním fotoaparátem.

Vinyl Fever v BIO OKO

Včera v 07:29

Přijďte si poslechnout nebo koupit gramofonové desky do BIO OKO na Letné. Vše od Abby až po Sepulturu, od Ivana Mládka po Blue Effect, od Menšíka po Hurvínka, od Muddyho Waterse po Franka Zappu. 

Film: Hledá se prezident (2013)

Včera v 07:23

V době mezi prvním a druhým termínem přímé volby prezidenta je dobré udělat ohlédnutí za minulým obdobím a připravit se na věci příští.

Setkání s výtvarnicí Kateřinou Šedou

Včera v 07:12

Setkat se s výtvarnicí Kateřinou Šedou, která za svou knihu Brnox obdržela cenu Magnesia Litera, můžete v pondělí 22. ledna v 18 hodin. Výtvarnice proslula projekty, které pomáhají probouzet komunitu a oživovat mezilidské vztahy. O nich promluví na lednovém setkání v Ústřední knihovně na...

Malé sportování v Harfě už posedmé

Včera v 07:02

Máte doma dítko od 2 do 7 let? Přijďte s ním do Monkey´s Gym v Galerii Harfa, kde se 21. ledna již posedmé koná oblíbené sportovní odpoledne plné zábavného pohybu pro nejmenší.

Hasiči Praha: Uzavření Libeňského mostu dojezd na Palmovku zásadně neomezí

19. ledna 2018 v 15:04

Na Balabenku jezdí hasiči z Holešovic raději rychlejší trasou přes Most Barikádníků a Povltavskou.

Selhání obálkovací linky: Praha rozeslala 2500 dopravních pokut nesprávným adresátům

19. ledna 2018 ve 14:22

Zhruba 2500 výzev k zaplacení dopravních pokut rozeslal v poslední době pražský magistrát nesprávným adresátům. Lidé dostali v obálce se svým jménem a adresou pokutu pro jiného člověka. Důvodem bylo selhání obálkovací linky, uvedl na základě vyjádření magistrátu Český rozhlas-Radiožurnál....

Palmovka – Florenc. Noční přerušení provozu tramvají

19. ledna 2018 v 10:26

V noci z úterý 23. ledna od 22:30 hodin na středu 24. ledna do 4:40 hodin bude obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Palmovka – Florenc.

S Lenkou Vacvalovou na téma běhání, cvičení a životosprávy

19. ledna 2018 v 08:29

Stále nacházíte výmluvy, proč nemůžete jít běhat? Doběhněte na Čaj o sedmé s Lenkou Vacvalovou ve čtvrtek 25. ledna od 19 hodin do Galerie 1.

Praha 5: Objednávání přenosných hlasovacích schránek pro 2. kolo volby prezidenta 2018

19. ledna 2018 v 07:55

Radnice informuje občany, kteří ze zdravotních důvodů nemohou přijít volit do volební místnosti a chtějí své volební právo využít, že mohou si objednat přenosnou hlasovací schránku.

Další krátké zprávy
Nahoru