Dnes Úterý - oblacno 6°C
Zítra Středa - oblacno 11°C
Středa 29. 3. 2023
Svátek má Taťána
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Zpravodajství

Pražský Sociální nadační fond pomůže s úsporou energií v domácnosti

Praha prostřednictvím Sociálního nadačního fondu hl. m. Prahy spustila příjem žádostí o Příspěvek na úsporu energií ve výši 3 000 korun. Cílem tohoto příspěvku je umožnit domácnostem s nejnižšími příjmy (jedná se přibližně o 10 % pražských domácností) překlenout současnou energetickou krizi. A to například pomocí drobných úprav v domácnosti, které jim umožní snížit náklady na energie do dalších let.

Příspěvek na úsporu energií je financován z rozpočtu hlavního města Prahy a je součástí energetického  balíčku pomoci Pražanům. Metropole na něj  vyčlenila pro  letošní rok celkem 86 850 000 korun.

O příspěvek na úsporu energií mohou žádat jednak vdovy a vdovci, kteří pobírají starobní a vdovský/vdovecký důchod v součtu do 17 000 Kč. V tomto případě byl příjem žádostí spuštěn už 31. ledna.

Dále se mohou zapojit domácnosti, které pobírají či pobíraly v posledním roce přídavek na děti. Příjem žádostí je stanoven od 2. května 2023. A v neposlední řadě budou mít nárok na příspěvek na úsporu energií i domácnosti, které pobírají či pobíraly v posledním roce příspěvek na bydlení nižší než 4 800 Kč. Příjem žádostí bude zahájen 1. srpna.

Obyvatelé Prahy, kteří spadají do těchto skupin, mají příležitost podávat své žádosti prostřednictvích webových stránek Sociálního nadačního fondu: Podání – Sociální nadační fond HMP (socialninadacnifond.cz).

Žadatelé mohou pokládat dotazy, které se týkají příspěvku na úsporu energií, nebo požádat o pomoc při podání žádosti prostřednictvím e-mailu: prispevek.na.energie@praha.eu. Případně je také možnost využít telefonní infolinku na čísle +420 603 382 335, která je v provozu v pondělí a ve středu od 9:00 do 11:00 hodin a ve čtvrtek od 14:00 do 16:00 hodin.


Autor: Cen

Praha 6: Setkání s občany Břevnova

Včera ve 22:47

Témata, která vás zajímají, můžete probrat se zástupci radnice Prahy 6 před Galerií Kuzebauch, na rohu ulic Dvořeckého a Říčanova.

Praha 10: ZŠ Olešská ušetřila téměř 40 procent na výdajích za dodávku tepla

Včera v 10:15

ZŠ Olešská ve Strašnicích při projektu snížení energetické náročnosti školy dokázala snížit výdaje za dodávku tepla o 39,9 procenta. Projekt byl financován Prahou 10, dotacemi od EU a pražským magistrátem. Informovala o tom mluvčí desáté městské části Michaela...

Další články
Nahoru