dnes
Čtvrtek - skorojasno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - zatazeno
9°C
Pražský radní Hodek bude sedět na dvou židlích, zůstane neplaceným místostarostou „jedničky“
Nový pražský radní Daniel Hodek. Foto: archiv

Pražský radní Hodek bude sedět na dvou židlích, zůstane neplaceným místostarostou „jedničky“

Nově zvolený pražský radní pro sociální věci Daniel Hodek (ČSSD) zůstane i místostarostou Prahy 1. Plat bude pobírat pouze na magistrátu, oznámil to na dnešním jednání zastupitelstva městské části. Hodek byl společně s Irenou Ropkovou (ČSSD), Karlem Grabeinem Procházkou (ANO) a Petrou Kolínskou (SZ/Trojkoalice) dovolený do rady hlavního města na konci dubna.

„Tento model není ojedinělý ani na radnici hlavního města. Paní radní Plamínková je neuvolněnou starostkou," vysvětlil Hodek. Několik týdnů pobíral Hodek plat od hlavního města i městské části, dnes přislíbil, že jeden měsíční plat od Prahy 1 věnuje na některý z jejích projektů. „Po 10 letech působení ve své funkci s totožnou gescí si troufám říct, že tento souběh budu zvládat," dodal Hodek.

Koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice byla na pražském magistrátu obnovena na konci dubna, kdy byli rovněž dovoleni zbylí čtyři radní. Koalice se loni v říjnu rozpadla kvůli sporům, zůstalo jen sedm radních. Nyní má v 65členném zastupitelstvu většinu 34 hlasů, původně jich měla o jeden méně, ale do klubu ČSSD přestoupila zastupitelka Monika Krobová Hášová, která původně kandidovala za TOP 09.

Novou radní pro územní rozvoj byla zvolena Petra Kolínská (SZ/Trojkoalice). Její úlohou bude starost o Institut plánování a rozvoje (IPR), o který se od loňského léta starala primátorka Adriana Krnáčová; IPR připravuje mj. nový metropolitní plán. Za oblast majetku bude zodpovídat nový radní Karel Grabein Procházka (ANO), staronová radní Irena Ropková (ČSSD) se bude opět starat o školství.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru