Dnes Středa - polojasno 19°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 17°C
Středa 5. 10. 2022
Svátek má Eliška
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský půlmaraton zhorší průjezd centrem Prahy, omezení se týká i MHD
Start pražského půlmaratonu v roce 2019. Od té doby se tradiční akce kvůli covidové pandemii nekonala, letos se však vrací. Zdroj foto: se souhlasem RunCzech, organizátorů běžecké akce

Pražský půlmaraton zhorší průjezd centrem Prahy, omezení se týká i MHD

V sobotu 2. dubna odstartuje v Praze už 22. ročník závodu Sportisimo 1/2Maraton, který se uskuteční po dvouleté pauze způsobené epidemií koronaviru. Tradiční sportovní akce si však také vyžádá dopravní omezení, která se dotknou především historického centra metropole. Opatření se bude týkat parkování i průjezdu komunikací na trase závodu, případně v jeho nejbližším okolí. Závod také ovlivní provoz MHD. Informoval o tom mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Závod odstartuje v 10 hodin z náměstí Jana Palacha, kde bude zároveň také cíl. Ukončení celého závodu se předpokládá v 13 hodin. Samotná trasa, která má délku více než 21 kilometrů, protne městské části Praha 1, 2, 5, 7 a 8, a to zejména v oblastech kolem Vltavy.

„Zde bude dočasně platit zákaz parkování. Trasa závodu totiž musí být s ohledem na bezpečnost zcela uvolněna, proto v případě, že vozidla na místě zůstanou, budou odtažena,“ řekl Hofman. 

Závodem dotčené komunikace budou v době závodu také uzavřeny pro veškerý provoz. Dopravu bude řídit státní a městská policie. Od 9:30 do 13 hodin budou postupně po trase závodu uzavírány ulice a křižovatky. Následné otevření uzavírek bude podle organizátorů v co nejkratším čase.

Opatření se konkrétně v Praze 1 týká komunikací 17. listopadu, Čechův most, Dvořákovo nábřeží, Jiráskovo náměstí, Kosárkovo nábřeží, Křižovnické náměstí, Křižovnická, Mánesův most, Masarykovo nábřeží, most Legií, náměstí Jana Palacha, nábřeží Edvarda Beneše, Smetanovo nábřeží, U Plovárny, Těšnovský tunel a nábřeží Ludvíka Svobody.

„Uzavírka v lokalitě Prahy 2 zahrnuje Rašínovo nábřeží, ulice Plavecká, Vyšehradská, Svobodova a Palackého most. V Praze 5 se jedná o ulice Lidická, Svornosti, Strakonická, Hořejší nábřeží a Janáčkovo nábřeží a na území Prahy 7 se závod uskuteční na komunikacích U Plovárny, nábřeží Edvarda Beneše, nábřeží Kapitána Jaroše, Bubenské nábřeží, Jateční, Jankovcova, Komunardů a Libeňský most. V neposlední řadě v Praze 8 budou uzavřeny ulice Štorchova, Voctářova a Rohanské nábřeží,“ vyjmenoval mluvčí magistrátu.  

Navíc v ulici 17. listopadu v úseku od náměstí Jana Palacha až k Pařížské, kde vznikne zázemí závodu, bude stejně jako na Dvořákově nábřeží mezi Čechovým mostem a náměstím Jana Palacha platit v den akce uzavírka mezi půlnocí a šestnáctou hodinou. Delší uzavírka trvající po celou dobu závodu, tedy mezi 9:30 a 13 hodin, je potom naplánovaná na Čechově a Mánesově mostě nebo na náměstí Jana Palacha.

Během závodu bude etapovitě omezován také provoz tramvají a autobusů MHD zejména v centrální části města. Dopravu zde zajistí především linky metra, které budou případně kapacitně posíleny, sdělil pražský dopravní podnik.


Autor: Jan Puci
Další články
Nahoru