dnes
Pátek - zatazeno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
2°C
Pražská politika

Pražský primátor si vyzkoušel program Bezpečnostní průpravy dětí předškolního roku

Primátor Prahy Tomáš Hudeček se dnes v Mateřské škole Peroutkova v Košířích zúčastnil programu Bezpečnostní průpravy dětí předškolního věku. Akci pořádá Magistrát hl. m. Prahy společně se záchrannými a bezpečnostními složkami, a účastní se jí jak děti a učitelky, tak i rodiče dětí. 

Program pro mateřské školy je rozdělen na tři části, které jsou mezi sebou vzájemně provázány. První část je preventivní, kdy se děti pomocí rodiny Lumpíkových seznamují s rizikovým chováním ve svém věku, zejména vzhledem ke vzniku možného úrazu.

Druhá část je zaměřena na seznámení se zdravotnickými záchranáři, hasiči a policií, s jejich vybavením a základními úkoly jejich práce. A třetí část programu pokládá první základy pro poskytování první pomoci, kdy děti například Lumpíkovi „pofoukají“ bebíčko a mohou nalepit „náplast“.

„Mé pedagogické působení je běžně zaměřeno na mnohem vyšší věkovou kategorii, ale rád jsem si vyzkoušel, jak hezké a zábavné, ale i těžké, je učit něčemu malé děti. Určitě to není legrace a obdivuji učitelky, které je mají na starosti celé dny. Záchrannými a bezpečnostním složkám města chci poděkovat za práci na takto cíleném programu, který zvyšuje bezpečnost dětí v předškolním věku. Nikdy se nedozvíme, kolika úrazům program zabránil, ale nejlepší úrazy jsou logicky ty, které se vůbec nestanou,“ řekl primátor Tomáš Hudeček. 


Další články
Nahoru