Dnes Úterý - bourky 19°C
Zítra Středa - jasno 22°C
Úterý 17. 5. 2022
Svátek má Aneta
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský policista ovládl evropský šampionát v naturální kulturistice a fitness
Jiří Petrášek dosáhl mezinárodního úspěchu. Foto(2x): se svolením Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy

Pražský policista ovládl evropský šampionát v naturální kulturistice a fitness

V řadách pražské policie jsou i úspěšní sportovci. Před časem jsme informovali o tom, že se Filip Rotter z oddělení hlídkové služby stal mistrem světa v silovém trojboji, nyní se strážci zákona pochlubili dalším úspěchem. Jiří Petrášek dominoval ve své kategorii na šampionátu v naturální kulturistice a fitness. Server Pražský patriot o tom informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský.
policista-kulturista1

Jiří Petrášek se získanými poháry

Nedávno se v Karlových Varech uskutečnilo ICN Mistrovství Evropy v naturální kulturistice a fitness. Klání se zúčastnil i Jiří Petrášek, šestadvacetiletý policista hlídkové služby druhého policejního obvodu.

Na prestižní akci se nominoval z Mistrovství České republiky, které se konalo v Českých Budějovicích. „Tam se umístil na 2. místě v kategoriích Mens Physique Novice a Mens Physique Open a zajistil si tak účast na pozdějším Mistrovství Evropy,“ uvedl Rybanský.

Právě v prvně jmenované kategorii se českému policistovi podařilo na evropském šampionátu zvítězit mezi dalšími deseti závodníky, kdy na druhém a třetím místě byli borci z Francie. V Karlových Varech tak mohla zahrát česká hymna.

Soutěž poté pokračovala v kategorii Mens Physique Open, kdy Petrášek obsadil z osmi závodníků druhé místo.

„Tyto úspěchy řadím mezi své nejlepší v šestileté kariéře sportovce,“ sdělil Jiří Petrášek. Další jeho sportovní zastávkou bude Mistrovství světa 2022 pořádané v Praze.

V oddělení hlídkové služby druhého policejního obvodu slouží s Petráškem a dalšími policisty i dvaadvacetiletý Filip Rotter. Ten na říjnovém mistrovství světa v silovém trojboji – powerliftingu ovládl kategorii Junior.

Posledním pokusem v mrtvém tahu (takzvaný deadlift) navíc vytvořil nový světový rekord v podobě 330 kilogramů. Z Polska, kde se šampionát konal, si nakonec přivezl dvě zlaté medaile a dva poháry za absolutní umístění ve dvou závodech.

Minulý měsíc se konalo Mistrovství České republiky v mrtvém tahu, na kterém Rotter získal dvě zlaté medaile.


Autor: Jan Puci

Praha 9 vyhlásila dotace pro sportovce, žádosti lze podávat do 3. června

Dnes v 10:04

Až do 3. června mohou sportovní organizace působící v Praze 9 podat žádost o dotaci na svou celoroční činnost, provoz a nájmy sportovního zařízení nebo opravy a údržbu sportovního zařízení. Městská část o tom informovala ve svém oficiálním magazínu Devítka.

Albertovský den podpoří pacienty po úrazech mozku

14. května 2022 v 19:49

Chcete se pobavit, zasoutěžit si a zároveň proniknout do života lidí po poškození mozku? Zajímá vás, jak nejlépe pečovat o pacienty po úrazech mozku a cévních mozkových příhodách a jak je pomoci začlenit zpět do běžného života? Nenechte si ujít Albertovský den, který 18. května pořádají Klinika...

Oblastní kolo odznaku všestrannosti v Praze 4

10. května 2022 ve 14:23

Základní škola s rozšířenou výukou tělesné výchovy Jitřní v Hodkovičkách v Praze 4 hostila oblastní kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězů.

Praha 13: Orientační běh ve Stodůlkách

9. května 2022 ve 13:37

Nejlepší orientační běžci z republiky zavítají o víkendu 14. – 15. května do Stodůlek na sprintová mistrovství České republiky. V sobotu je na programu nejkratší individuální disciplína – sprint, která se běhá z pravidla 15 minut ve městech a parcích. Centrum závodu bude areál ZŠ Trávníčkova,...

Rodinné sportovní hry 2022 v Praze 13

8. května 2022 ve 13:22

V desátém ročníku tradičních her se můžete těšit na sportování od tzv. retro her až po dnešní aktivity, jako např. taneční rozcvičení, skákací gumy, školka s míčem, školka se švihadlem, skok do dálky, překážková dráha, indoboard, kajman a další aktivity.

Turnaje ve stolním tenise na Elizze

5. května 2022 v 19:03

Pro fanoušky stolního tenisu připravila Praha 11 tři turnaje, které budou probíhat v květnu v herně Brandlova.

Další články
Nahoru