Dnes Středa - zatazeno 0°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 8°C
Středa 29. 3. 2023
Svátek má Taťána
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Pražský policista ovládl evropský šampionát v naturální kulturistice a fitness
Jiří Petrášek dosáhl mezinárodního úspěchu. Foto(2x): se svolením Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy

Pražský policista ovládl evropský šampionát v naturální kulturistice a fitness

V řadách pražské policie jsou i úspěšní sportovci. Před časem jsme informovali o tom, že se Filip Rotter z oddělení hlídkové služby stal mistrem světa v silovém trojboji, nyní se strážci zákona pochlubili dalším úspěchem. Jiří Petrášek dominoval ve své kategorii na šampionátu v naturální kulturistice a fitness. Server Pražský patriot o tom informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský.
policista-kulturista1

Jiří Petrášek se získanými poháry

Nedávno se v Karlových Varech uskutečnilo ICN Mistrovství Evropy v naturální kulturistice a fitness. Klání se zúčastnil i Jiří Petrášek, šestadvacetiletý policista hlídkové služby druhého policejního obvodu.

Na prestižní akci se nominoval z Mistrovství České republiky, které se konalo v Českých Budějovicích. „Tam se umístil na 2. místě v kategoriích Mens Physique Novice a Mens Physique Open a zajistil si tak účast na pozdějším Mistrovství Evropy,“ uvedl Rybanský.

Právě v prvně jmenované kategorii se českému policistovi podařilo na evropském šampionátu zvítězit mezi dalšími deseti závodníky, kdy na druhém a třetím místě byli borci z Francie. V Karlových Varech tak mohla zahrát česká hymna.

Soutěž poté pokračovala v kategorii Mens Physique Open, kdy Petrášek obsadil z osmi závodníků druhé místo.

„Tyto úspěchy řadím mezi své nejlepší v šestileté kariéře sportovce,“ sdělil Jiří Petrášek. Další jeho sportovní zastávkou bude Mistrovství světa 2022 pořádané v Praze.

V oddělení hlídkové služby druhého policejního obvodu slouží s Petráškem a dalšími policisty i dvaadvacetiletý Filip Rotter. Ten na říjnovém mistrovství světa v silovém trojboji – powerliftingu ovládl kategorii Junior.

Posledním pokusem v mrtvém tahu (takzvaný deadlift) navíc vytvořil nový světový rekord v podobě 330 kilogramů. Z Polska, kde se šampionát konal, si nakonec přivezl dvě zlaté medaile a dva poháry za absolutní umístění ve dvou závodech.

Minulý měsíc se konalo Mistrovství České republiky v mrtvém tahu, na kterém Rotter získal dvě zlaté medaile.


Autor: Jan Puci

Praha 4 instaluje na hřiště nové workoutové prvky

25. března 2023 ve 13:08

Vybavení několika oblíbených sportovišť v Praze 4 doplní v letošní sezóně nové workoutové prvky. Rozšíření počtu veřejných hřišť, na kterých budou návštěvníkům k dispozici i konstrukce pro posilování s vlastní vahou již schválila rada městské části.

Tip: Astrovíkend v Příbrami

21. března 2023 ve 20:03

V Estrádním sále Divadla A. Dvořáka v Příbrami se koná již tuto sobotu 25. března Astrovíkend. Od 10 hodin jsou pro zájemce připraveny přednášky, meditace, workshopy nebo prodej hand made výrobků.

Praha 14 pomáhá s prevencí

21. března 2023 v 19:07

Praha 14 se každoročně připojuje k preventivním aktivitám v oblasti prevence nádorových onemocnění. Pravidelně vyhlašuje program, jehož cílem je podpořit prevenci nádorového onemocnění prsu prostřednictvím finančního příspěvku určeného na kvalifikované...

Turnaj ve stolním tenise O plecháček

20. března 2023 ve 20:24

Čtyři stoly, čtyři kategorie a krásné ceny v neděli 26. března na turnaji ve stolním tenise.

Maraton pro roztroušenou sklerózu podpoří pacienty s tímto onemocněním

20. března 2023 v 09:31

Symbolicky zdolat trasu z Maratonu do Athén se pokusí pacienti s roztroušenou sklerózou. Zapojí se do Maratonu s roztroušenou sklerózou (MaRS) a společným cvičením, procházkou i jízdou na rotopedu pokoří vzdálenost 42 kilometrů. Na maratonce letos čekají lekce jógy, tai-či...

Další články
Nahoru