Dnes Čtvrtek - zatazeno 14°C
Zítra Pátek - oblacno 15°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský policista ovládl evropský šampionát v naturální kulturistice a fitness
Jiří Petrášek dosáhl mezinárodního úspěchu. Foto(2x): se svolením Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy

Pražský policista ovládl evropský šampionát v naturální kulturistice a fitness

V řadách pražské policie jsou i úspěšní sportovci. Před časem jsme informovali o tom, že se Filip Rotter z oddělení hlídkové služby stal mistrem světa v silovém trojboji, nyní se strážci zákona pochlubili dalším úspěchem. Jiří Petrášek dominoval ve své kategorii na šampionátu v naturální kulturistice a fitness. Server Pražský patriot o tom informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský.
policista-kulturista1

Jiří Petrášek se získanými poháry

Nedávno se v Karlových Varech uskutečnilo ICN Mistrovství Evropy v naturální kulturistice a fitness. Klání se zúčastnil i Jiří Petrášek, šestadvacetiletý policista hlídkové služby druhého policejního obvodu.

Na prestižní akci se nominoval z Mistrovství České republiky, které se konalo v Českých Budějovicích. „Tam se umístil na 2. místě v kategoriích Mens Physique Novice a Mens Physique Open a zajistil si tak účast na pozdějším Mistrovství Evropy,“ uvedl Rybanský.

Právě v prvně jmenované kategorii se českému policistovi podařilo na evropském šampionátu zvítězit mezi dalšími deseti závodníky, kdy na druhém a třetím místě byli borci z Francie. V Karlových Varech tak mohla zahrát česká hymna.

Soutěž poté pokračovala v kategorii Mens Physique Open, kdy Petrášek obsadil z osmi závodníků druhé místo.

„Tyto úspěchy řadím mezi své nejlepší v šestileté kariéře sportovce,“ sdělil Jiří Petrášek. Další jeho sportovní zastávkou bude Mistrovství světa 2022 pořádané v Praze.

V oddělení hlídkové služby druhého policejního obvodu slouží s Petráškem a dalšími policisty i dvaadvacetiletý Filip Rotter. Ten na říjnovém mistrovství světa v silovém trojboji – powerliftingu ovládl kategorii Junior.

Posledním pokusem v mrtvém tahu (takzvaný deadlift) navíc vytvořil nový světový rekord v podobě 330 kilogramů. Z Polska, kde se šampionát konal, si nakonec přivezl dvě zlaté medaile a dva poháry za absolutní umístění ve dvou závodech.

Minulý měsíc se konalo Mistrovství České republiky v mrtvém tahu, na kterém Rotter získal dvě zlaté medaile.


Autor: Jan Puci

Lidé s epilepsií se rozvádějí častěji než zdraví lidé, ukázala studie

26. září 2022 v 11:48

Společenské stigma provází lidi s epilepsií často od útlého dětství. Kvůli nízkému sebevědomí a nepochopení okolí tak mohou mít problém s navázáním partnerských vztahů. Podle brazilské studie „Rodinný stav pacientů s epilepsií: Faktory a kvalita života“ čelí lidé s epilepsií dokonce vyššímu riziku...

Festival volného času Prahy 13: Atletické odpoledne TJ Stodůlky Praha

24. září 2022 ve 12:14

Na tradičním atletickém odpoledni na hřišti Fakultní základní školy prof. Otokara Chlupa ve Fingerově ulici se mohou 27. září všichni zájemci zapojit do sportovních atletických her.

Nová pobytová služba pro dospělé s autismem

23. září 2022 v 11:40

Diakonie Praha ve spolupráci s hlavním městem slavnostně otevřela novou pobytovou sociální službu pro Pražany s těžší formou autismu, kteří potřebují individuální, intenzívní, a hlavně neustálou péči. Nový Domov Daniela ve Stodůlkách vznikl jako dostavba a sloužit bude od...

Osmičkové fotbalové derby přineslo dárek dětem

22. září 2022 ve 21:58

Včerejší očekávané osmičkové derby 10. kola Fortuna Divize mezi FK Meteor Praha VIII a FK Admira Praha B se vydařilo jak po sportovní, tak charitativní stránce. Přineslo krásnou fotbalovou podívanou s výsledkem 1:1 i neméně krásných 15 000 korun pro děti z Klokánku...

Běh proti násilí

22. září 2022 v 07:01

Trasa je dlouhá 5 km a můžete jí běžet nebo zdolat chůzí.

Praha 6 spustila podporu kroužků

20. září 2022 v 09:52

Radnice Prahy 6 převedla další milion korun do projektu @Aktivní město. Pro rodiče a děti s trvalým bydlištěm v Praze 6 to znamená možnost využití voucheru na nejrůznější aktivity v tomto školním roce.

Další články
Nahoru