Dnes Sobota - prehanky-dest 24°C
Zítra Neděle - skorojasno 29°C
Sobota 25. 6. 2022
Svátek má Ivan
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský policista je mistrem světa v silovém trojboji, má i rekord v mrtvém tahu
Pražský policista Filip Rotter (na snímku vysvlečený do půl těla) je úspěšným sportovcem. Zdroj foto: Policie ČR

Pražský policista je mistrem světa v silovém trojboji, má i rekord v mrtvém tahu

Dvě zlaté medaile v silovém trojboji a nový světový rekord v mrtvém tahu vybojoval na nedávném světovém šampionátu v polské Pabianice mladý pražský policista. Server Pražský patriot o tom informoval policejní mluvčí Jan Rybanský.

Předposlední říjnový týden se v polské Pabianice uskutečnilo mistrovství světa v silovém trojboji – powerliftingu. Prestižního podniku v silovém dřepu, benči a mrtvém tahu se zúčastnili borci z celého světa mezi nimi i teprve dvaadvacetiletý pražský policista Filip Rotter z oddělení hlídkové služby druhého policejního obvodu.

Pro něj začala soutěž v kategorii JUNIOR do 23 let ve váhové kategorii do 90 kilogramů. Postupně se probojovával startovním pořadím až na celkově první místo, kdy posledním pokusem v mrtvém tahu (takzvaný deadlift) navíc urval nový světový rekord v podobě neuvěřitelných 330 kilogramů.

Po dvoudenním odpočinku se nový mistr světa zúčastnil nedělního klání v singl disciplíně, a to ve „své“ disciplíně, mrtvém tahu. Ani v neděli nenašel přemožitele, i přesto, že se dobrovolně posunul do vyšší váhové kategorie. I tak se mu podařilo obhájit zlato.

Ve výsledku si z MS GPC 2021 přivezl dvě zlaté medaile a dva poháry za absolutní umístění ve dvou závodech a navíc vytvořil zmíněný nový světový rekord v mrtvém tahu.

V sobotu 6. listopadu pak proběhl další závod, tentokrát Mistrovství České republiky v mrtvém tahu v Hošťálkové. I z něho si mladý borec přivezl dvě zlaté medaile. Jednu za vítězství ve své kategorii a druhou jako absolutní vítěz v kategorii JUNIOR.


Autor: Jan Puci

Šestka rozšiřuje kapacity škol

Včera v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru