dnes
Pátek - jasno
14°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
Pražský motoráček opět vyjíždí na "horskou" železnici s výhledem na metropoli
Výlet Pražským motoráčkem je zážitek. Foto: archiv

Pražský motoráček opět vyjíždí na "horskou" železnici s výhledem na metropoli

Již pátou sezónu se bude možné projet historickým motorovým vozem po nejkrásnější železniční trati na území Prahy. Pražský motoráček bude jezdit každou sobotu a neděli od dnešního dne a dále ve státní svátky 5. a 6. července a 28. září.

Trati z centra metropole do Řep se lidově říká Pražský Semmering zejména pro její horský charakter, prudké stoupání a dvojici hlubočepských viaduktů. Je tak evokována jízda po horské vlakové dráze Semmering v Rakousku mezi Vídní a Štýrským Hradcem.

Motoráček poveze cestující z pražského Hlavního nádraží, dále Vinohradským tunelem, po železničním mostě přes řeku Vltavu na Smíchov s výhledy na Vyšehrad a Pražský hrad.

Odtud stoupá Pražským Semmeringem po impozantním hlubočepském viaduktu, mezi skalními zářezy Žvahova mají pasažéři Prahu jako na dlani. Vlak dále projíždí přírodním parkem Košíře – Motol a konečnou zastávku má na Zličíně. Doba jízdy po celé trase je zhruba 30 minut.

moracek1-nahled Ve spojích Pražského motoráčku platí jízdní doklady PID (Pražské integrované dopravy). To znamená, že cestující s platným časovým kuponem pro pásma P a 0 (takzvaná „pražská tramvajenka“) mohou cestovat bez nutnosti nákupu další jízdenky.

Cestující mohou použít také jízdní doklady PID pro jednotlivou jízdu, konkrétně přestupní jízdenku PID pro Prahu v ceně 24 korun na 30 minut nebo 32 korun na 90 minut (neplatí však SMS jízdenky).

Tuto jízdenku je nutno před nástupem do vlaku označit v označovači v železniční stanici (zpravidla na nástupišti, ve stanici Praha hl. n. u vstupu do podchodů, popřípadě lze při přestupu využít také jízdenku již předem označenou v jiném dopravním prostředku PID).

Jízdenku lze zakoupit i přímo ve vlaku u průvodčího, a to podle tarifu dopravce KŽC Doprava. Po dohodě s obsluhou vlaku (kvůli omezené kapacitě) je také možné v Pražském motoráčku přepravit jízdní kolo, pro cestující s jízdenkou PID bez poplatku.

jizdni-rad-motoracek-nahled

* pozn.: Letošní jízdní řád motoráčku lze zvětšit do čitelné podoby prokliknutím.


Další články
Nahoru