Dnes Pondělí - zatazeno 26°C
Zítra Úterý - polojasno 31°C
Pondělí 17. 6. 2024
Svátek má Adolf
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský maraton se kvůli koronavirovým omezením přesouvá na květen 2022
Pražský maraton láká každoročně velké množství běžců i diváků. Ilustrační foto: www.runczech.com

Pražský maraton se kvůli koronavirovým omezením přesouvá na květen 2022

Pražský maraton se kvůli omezením spojeným s bojem proti koronaviru nepoběží ani letos. Pořadatelé závod plánovaný na neděli 10. října přeložili na květen příštího roku. Informovali o tom včera v tiskové zprávě.  

Vzhledem k aktuálním pandemickým omezením a celkové zdravotní situaci v zemi se RunCzech rozhodl zrušit Volkswagen Maraton Praha plánovaný na 10. října. Rozhodnutí bylo konzultováno se zástupci hlavního města a Českým atletickým svazem, následně byli informování i další zainteresovaní partneři a instituce. 

„Navzdory všem našim předchozím úspěchům nemůžeme za tým RunCzech za aktuálně platných covidových opatření garantovat vysokou kvalitu, bezpečnost a bezproblémovou organizaci závodu s účastí nad 3 000 běžců," vysvětluje Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech. 

Na sportovních akcích jako je Volkswagen Maraton Praha a dm Rodinný běh se sejde najednou až 18 000 lidí. Aktuálně platné vládní pandemické restrikce pro organizátory znamenají například startování ve vlnách, nařizují kontrolu testování či očkování všech účastníků, dodržování bezpečné vzdálenosti pak limituje i technické zázemí. 

V kombinaci s nemožností plánovat dopředu produkci a zajištění infrastruktury služeb tak podle organizátorů nelze zaručit nezbytnou úroveň závodů očekávanou od RunCzech. 

Už dříve organizátoři běžeckého seriálu RunCzech zrušili další velké akce v metropoli – půlmaraton a Grand Prix na 10 kilometrů, které se měly konat na začátku září. 

Maraton i půlmaraton mají obvykle jarní termíny, ale kvůli pandemii koronaviru byly odloženy. Nakonec se letos neuskuteční vůbec, stejně jako v loňském roce. Restart všech pražských závodů je naplánován na jejich tradiční termíny v roce 2022.

Do té doby – letos v září a říjnu – je tým RunCzech odhodlán uspořádat další dva „EuroHeroes půlmaratony“ v Ústí nad Labem a v Českých Budějovicích, a rovněž Mattoni Liberec Nature Run, každý však organizačně zvládnutelném limitu 3 000 účastníků. 

Všem běžcům zaregistrovaným pro Volkswagen Maraton Praha, kteří zaplatili startovné, organizátoři dávají k dispozici možnost buď převést svou registraci do roku 2022, nebo získat voucher ve stejné hodnotě v e-shopu All Runners Are Beautiful, či věnovat svoji částku sociálnímu projektu „Pryč ze židle!” pro studenty, který pomáhá motivovat mládež k pohybu a zlepšovat sportovní zařízení na středních školách.


Autor: red

Praha 4 bude žít fotbalovým mistrovstvím Evropy 2024

Včera v 19:03

V pondělí 17. června v 16 hodin bude slavnostně otevřena Fan zóna v centru Prahy 4 na náměstí Budějovická, přímo nad stanicí metra C.

Běh pro Jedličku na Vyšehradě

15. června 2024 v 10:55

Přijďte podpořit Nadaci Jedličkova ústavu a proběhnout se v úterý 25. června po hradbách Vyšehradu. Trasu si najde každý, registrace jsou již spuštěné.

Praha 14 zve na Běh metropole

15. června 2024 v 08:50

Běh metropole se uskuteční v pátek 21. června. Startuje se ve 21 hodin na tubusu metra B.

Žijeme sportem na Ladronce

14. června 2024 ve 13:51

V neděli 16. června si vyzkoušíte tradiční i netradiční sporty. Začíná se v 10:30 hodin, akce je zdarma.

Letní scéna Prahy 10: Diskotéka na kolečkách

13. června 2024 v 07:07

Rodinný program na kolečkových bruslích pro děti i rodiče v neděli 16. června v 16 hodin na Korzu Skalka. Přijďte se naučit základy bruslení a vyzkoušet si tančení na bruslích nebo jiných vozítkach podle vlastního výběru.

Bitvy v UNYP Aréně: Vasil Ducár zraněn, nové hvězdy přichází na scénu!

12. června 2024 v 17:44

Vasil Ducár, který měl být jedním z hlavních taháků páteční akce v Unyp aréně, bohužel nebude moci nastoupit do ringu. Tuto informaci dnes oznámil na tiskové konferenci v Praze, kterou pořádaly organizace Patron Boxing a Heroes Gate, zodpovědné za událost The Ring 12.

Nohejbalový turnaj O pohár Prahy 1

12. června 2024 v 08:03

Turnaj v nohejbalu se koná 15. června od 9 hodin. Start je zdarma.

Hvězdy Real Top Praha proti osobnostem Prahy 14

7. června 2024 v 09:29

Charitativní utkání sportovních hvězd Real Top Praha, který disponuje takovými osobnostmi jako jsou Patrik Berger, Vladimír Šmicer, Jiří Jarošík, Radek Bejbl, Ivan Hašek, Marek Jankulovski, Jan Koller ale i herci a známé osobnosti Vojtěch Dyk, Ivan Trojan, Adam Mišík a spousta...

Radotín Sportfest nabídne dvě desítky sportovních disciplín pro celou rodinu

5. června 2024 v 11:45

V městské části Radotín se o víkendu 8. a 9. června uskuteční druhý ročník akce Radotín Sportfest. Zájemci se stejně jako loni mohou zapojit do soutěží a závodů o medaile, na vlastní kůži si vyzkoušejí více než dvě desítky sportovních odvětví – mimo jiné lakros, volejbal, plážový fotbal,...

Praha 4: Outdoor fitness a Nordic walking v červnu

4. června 2024 v 11:33

Pravidelné sportovní dny pro malé i velké na dvou místech a ve dvou termínech. V Parku Na Pankráci to jsou pondělní odpolední Outdoor Fitness pro malé i velké děti a v Krčském lese pak odpolední středeční Nordic walking pro děti i dospělé.

Běžecký závod v Dolních Počernicích

4. června 2024 v 07:26

Závod se koná v zámeckém parku v soboru 8. června. Během celého dne si můžete spolu se svými dětmi prohlédnout policejní techniku, výstroj mnoha policistů a vyzkoušet různé policejní činnosti.

Půlmaraton po hranicích čtvrté městské části

2. června 2024 v 08:53

Víte, jak dlouhá je po obvodu Praha 4? Plus mínus je to půlmaratónská trať. Oběhnout ji můžete 9. června.

Cvičte pod stromy ve Stromovce

1. června 2024 ve 13:33

Pro cvičenky a cvičence všech věkových kategorií je připraveno rehabilitačně-posilovací cvičení ve Stromovce.

Nenechte si utéct Lhotecký běh, registrovat se můžete od června

1. června 2024 v 11:31

Tradiční Lhotecký běh vstupuje do svého 8. ročníku a těší se na malé i velké v sobotu 14. září od 13:00 hodin. Pokud se nebudete registrovat on-line, tak přijďte raději o něco dříve. Celá sportovně zábavní akce se uskuteční na hřišti FC Tempo a v blízkém lese.

Další články
Nahoru