Dnes Sobota - oblacno 22°C
Zítra Neděle - polojasno 23°C
Sobota 25. 9. 2021
Svátek má Zlata
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Pražský maraton se kvůli koronavirovým omezením přesouvá na květen 2022
Pražský maraton láká každoročně velké množství běžců i diváků. Ilustrační foto: www.runczech.com

Pražský maraton se kvůli koronavirovým omezením přesouvá na květen 2022

Pražský maraton se kvůli omezením spojeným s bojem proti koronaviru nepoběží ani letos. Pořadatelé závod plánovaný na neděli 10. října přeložili na květen příštího roku. Informovali o tom včera v tiskové zprávě.  

Vzhledem k aktuálním pandemickým omezením a celkové zdravotní situaci v zemi se RunCzech rozhodl zrušit Volkswagen Maraton Praha plánovaný na 10. října. Rozhodnutí bylo konzultováno se zástupci hlavního města a Českým atletickým svazem, následně byli informování i další zainteresovaní partneři a instituce. 

„Navzdory všem našim předchozím úspěchům nemůžeme za tým RunCzech za aktuálně platných covidových opatření garantovat vysokou kvalitu, bezpečnost a bezproblémovou organizaci závodu s účastí nad 3 000 běžců," vysvětluje Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech. 

Na sportovních akcích jako je Volkswagen Maraton Praha a dm Rodinný běh se sejde najednou až 18 000 lidí. Aktuálně platné vládní pandemické restrikce pro organizátory znamenají například startování ve vlnách, nařizují kontrolu testování či očkování všech účastníků, dodržování bezpečné vzdálenosti pak limituje i technické zázemí. 

V kombinaci s nemožností plánovat dopředu produkci a zajištění infrastruktury služeb tak podle organizátorů nelze zaručit nezbytnou úroveň závodů očekávanou od RunCzech. 

Už dříve organizátoři běžeckého seriálu RunCzech zrušili další velké akce v metropoli – půlmaraton a Grand Prix na 10 kilometrů, které se měly konat na začátku září. 

Maraton i půlmaraton mají obvykle jarní termíny, ale kvůli pandemii koronaviru byly odloženy. Nakonec se letos neuskuteční vůbec, stejně jako v loňském roce. Restart všech pražských závodů je naplánován na jejich tradiční termíny v roce 2022.

Do té doby – letos v září a říjnu – je tým RunCzech odhodlán uspořádat další dva „EuroHeroes půlmaratony“ v Ústí nad Labem a v Českých Budějovicích, a rovněž Mattoni Liberec Nature Run, každý však organizačně zvládnutelném limitu 3 000 účastníků. 

Všem běžcům zaregistrovaným pro Volkswagen Maraton Praha, kteří zaplatili startovné, organizátoři dávají k dispozici možnost buď převést svou registraci do roku 2022, nebo získat voucher ve stejné hodnotě v e-shopu All Runners Are Beautiful, či věnovat svoji částku sociálnímu projektu „Pryč ze židle!” pro studenty, který pomáhá motivovat mládež k pohybu a zlepšovat sportovní zařízení na středních školách.


Autor: red

Praha 13: Vyzkoušejte si revoluční eBike

22. září 2021 v 10:29

Cílem testovacích jízd v Centrálním parku od 23. do 26. září je zprostředkovat veřejnosti možnost volby při hledání vlastní, alternativní a doplňkové městské mobility.

Praha 1: V Nemocnici Na Františku se můžete registrovat k očkování

22. září 2021 v 08:45

Do Nemocnice Na Františku je možné se registrovat k podání 3. posilující dávky proti covidu-19. Registrace přes Centrální rezervační systém je možná až po uplynutí 8 měsíců od podání 2. dávky, nikoliv dříve.

Metropolitní očkovací centrum bude od příštího týdne pokračovat v novém režimu

19. září 2021 v 08:10

Velká očkovací centra mimo zdravotnická zařízení se v celé republice postupně uzavírají. Také Metropolitní očkovací centrum utlumuje svoji činnost a podle plánu skončilo k pátku 17. září s jeho provozem hlavní město. Očkovací centrum bude i nadále fungovat v omezeném...

Univerzita Karlova ovládla veslařské osmy

18. září 2021 v 08:18

Vrcholem pátečního programu 108. ročníku UNIQA Primátorek byly závody Univerzitních posádek. Ženské i mužské finále vyhrály posádky studentů Univerzity Karlovy, mezi ženami braly dokonce první dvě místa.

Praha 11: Sportovní hry seniorů a handicapovaných občanů Jižního Města

18. září 2021 v 07:07

Jihoměstská sociální připravila na čtvrtek 23. září již XXII. ročník Sportovních her seniorů a handicapovaných občanů Jižního Města. Sportovní hry budou probíhat na zahradě Křejpského ulice 8.

Světluška rozsvítí Prahu a do tmy vyběhnou tisíce běžců

17. září 2021 v 09:16

Světluška, projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, pokračuje ve štafetě Nočních běhů. Další v pořadí je Praha, běh se zde uskuteční 30. září na Výstavišti ve Stromovce od 20 hodin. Registrace na místě bude probíhat už od 17:30. Součástí vstupenky je pro každého účastníka sportovní vak a dle...

Kavky 4 Sport nabídnou sportovní a zábavný den pro děti i dospělé

17. září 2021 v 08:48

V sobotu 18. září ovládne park Na Pankráci sport všeho druhu. Praha 4 připravila pod názvem „Kavky 4 Sport“ sportovní a společenskou akci pro celou rodinu, na které si návštěvníci budou moci vyzkoušet spoustu sportovních disciplín. V bohatém programu jsou atrakce, workshopy, běžecký závod a...

Další články
Nahoru