Dnes Úterý - polojasno 25°C
Zítra Středa - prehanky-dest 28°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský maraton se kvůli koronavirovým omezením přesouvá na květen 2022
Pražský maraton láká každoročně velké množství běžců i diváků. Ilustrační foto: www.runczech.com

Pražský maraton se kvůli koronavirovým omezením přesouvá na květen 2022

Pražský maraton se kvůli omezením spojeným s bojem proti koronaviru nepoběží ani letos. Pořadatelé závod plánovaný na neděli 10. října přeložili na květen příštího roku. Informovali o tom včera v tiskové zprávě.  

Vzhledem k aktuálním pandemickým omezením a celkové zdravotní situaci v zemi se RunCzech rozhodl zrušit Volkswagen Maraton Praha plánovaný na 10. října. Rozhodnutí bylo konzultováno se zástupci hlavního města a Českým atletickým svazem, následně byli informování i další zainteresovaní partneři a instituce. 

„Navzdory všem našim předchozím úspěchům nemůžeme za tým RunCzech za aktuálně platných covidových opatření garantovat vysokou kvalitu, bezpečnost a bezproblémovou organizaci závodu s účastí nad 3 000 běžců," vysvětluje Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech. 

Na sportovních akcích jako je Volkswagen Maraton Praha a dm Rodinný běh se sejde najednou až 18 000 lidí. Aktuálně platné vládní pandemické restrikce pro organizátory znamenají například startování ve vlnách, nařizují kontrolu testování či očkování všech účastníků, dodržování bezpečné vzdálenosti pak limituje i technické zázemí. 

V kombinaci s nemožností plánovat dopředu produkci a zajištění infrastruktury služeb tak podle organizátorů nelze zaručit nezbytnou úroveň závodů očekávanou od RunCzech. 

Už dříve organizátoři běžeckého seriálu RunCzech zrušili další velké akce v metropoli – půlmaraton a Grand Prix na 10 kilometrů, které se měly konat na začátku září. 

Maraton i půlmaraton mají obvykle jarní termíny, ale kvůli pandemii koronaviru byly odloženy. Nakonec se letos neuskuteční vůbec, stejně jako v loňském roce. Restart všech pražských závodů je naplánován na jejich tradiční termíny v roce 2022.

Do té doby – letos v září a říjnu – je tým RunCzech odhodlán uspořádat další dva „EuroHeroes půlmaratony“ v Ústí nad Labem a v Českých Budějovicích, a rovněž Mattoni Liberec Nature Run, každý však organizačně zvládnutelném limitu 3 000 účastníků. 

Všem běžcům zaregistrovaným pro Volkswagen Maraton Praha, kteří zaplatili startovné, organizátoři dávají k dispozici možnost buď převést svou registraci do roku 2022, nebo získat voucher ve stejné hodnotě v e-shopu All Runners Are Beautiful, či věnovat svoji částku sociálnímu projektu „Pryč ze židle!” pro studenty, který pomáhá motivovat mládež k pohybu a zlepšovat sportovní zařízení na středních školách.


Autor: red

Souboje firem, záchranářů či bankéřů. UniCredit Pražská štafeta se po třech letech vrací

22. června 2022 v 17:00

Unikátní týmový závod UniCredit Pražská štafeta je po třech letech zpět. Oblíbený běh, v němž si přátelé či kolegové mohou na čtyřech pětikilometrových úsecích v parku Stromovka změřit síly s ostatními, odstartuje ve čtvrtek 23. června od 18 hodin na Výstavišti...

Praha 4 vymění povrchy ve volnočasovém areálu v Podolské, sportoviště budou uzavřena

10. června 2022 v 07:50

Praha 4 zahájí od pondělí 13. června kompletní výměnu sportovních povrchů ve volnočasovém areálu v Podolské ulici. Oprava se dotkne obou sportovišť, jak fotbalového hřiště, tak i multifunkčního tartanového hřiště. Po celou dobu prací budou obě herní plochy...

Seminář o bezpečnosti sportu s trenéry a vedením klubů. Zváni jsou i rodiče

7. června 2022 v 07:19

Fotbalová asociace České republiky (FAČR) pořádá společně s Unií českých fotbalových trenérů veřejně přístupný seminář Bezpečnost sportu a týmová dynamika. Uskuteční se ve středu 22. června od 9 do 17 hodin v Centru pohybové medicíny Pavla Koláře v Praze.

Volejbalový turnaj za lepší svět se uskuteční v areálu Hostivařské přehrady

6. června 2022 v 16:25

Na dvě desítky smíšených týmů mužů i žen z byznysu i neziskového sektoru v Česku se zapojí do hry za globální cíle od OSN. O titul šampiona turnaje v amatérském plážovém volejbale SDGs Beach Volleyball Cup 2022 se utkají již v pátek 10. června. Jedním ze soutěžních týmů jsou i Uprchlíci &...

V Lysolajích se bude běhat

3. června 2022 ve 13:25

  Čtrnáctý ročník Lysolajského běhu se koná ve čtvrtek 9. června.  

Sportovní den Prahy 2

1. června 2022 v 06:13

Sportovní den Prahy 2 Urban Challenge Kids s Komwagem se koná v pátek 10. června od 14 do 19 hodin.

Světová cyklojízda projede Prahou a oslaví Den kola

25. května 2022 v 10:47

Podpořit městskou cyklistiku, vzájemný respekt v ulicích i důležitost udržitelné dopravy má Světová cyklojízda, která se koná v neděli 5. června.

Turnaj v nohejbalu o pohár starosty

25. května 2022 v 05:52

Tradiční turnaj pořádá radnice Prahy 1 v sobotu 28. května.

Běželo se pro Paměť národa

24. května 2022 v 10:20

O víkendu 21. a 22. května se uskutečnily hlavní závody Běhu pro Paměť národa. V Praze, Brně a na dalších devíti místech po celé republice se běželo za všechny, kteří se nevzdali. Akce se zúčastnilo přes 1500 běžců, z toho 800 běželo v pražské oboře...

V Braníku budou bojovat malí hasiči

19. května 2022 v 08:15

SDH Praha – Braník a TFA tým Praha zvou na 2. závod Dětské ligy TFA Praha 2022 do pražského Braníku.

Hokejový šampionát ve Žlutých lázních

17. května 2022 ve 14:45

Areál Žluté lázně v Praze 4 – Podolí se opět proměňuje v hokejovou fanouškovskou základnu. Od středy 18. května mohou všichni milovníci hokeje přijít a užít si zápasy společně u jídla a pití. Mistrovství světa v hokeji ve Finsku je možné sledovat na plátně ve stanu za...

Další články
Nahoru