Dnes Středa - jasno -8°C
Zítra Čtvrtek - jasno -7°C
Středa 8. 2. 2023
Svátek má Milada
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Pražský maraton se kvůli koronavirovým omezením přesouvá na květen 2022
Pražský maraton láká každoročně velké množství běžců i diváků. Ilustrační foto: www.runczech.com

Pražský maraton se kvůli koronavirovým omezením přesouvá na květen 2022

Pražský maraton se kvůli omezením spojeným s bojem proti koronaviru nepoběží ani letos. Pořadatelé závod plánovaný na neděli 10. října přeložili na květen příštího roku. Informovali o tom včera v tiskové zprávě.  

Vzhledem k aktuálním pandemickým omezením a celkové zdravotní situaci v zemi se RunCzech rozhodl zrušit Volkswagen Maraton Praha plánovaný na 10. října. Rozhodnutí bylo konzultováno se zástupci hlavního města a Českým atletickým svazem, následně byli informování i další zainteresovaní partneři a instituce. 

„Navzdory všem našim předchozím úspěchům nemůžeme za tým RunCzech za aktuálně platných covidových opatření garantovat vysokou kvalitu, bezpečnost a bezproblémovou organizaci závodu s účastí nad 3 000 běžců," vysvětluje Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech. 

Na sportovních akcích jako je Volkswagen Maraton Praha a dm Rodinný běh se sejde najednou až 18 000 lidí. Aktuálně platné vládní pandemické restrikce pro organizátory znamenají například startování ve vlnách, nařizují kontrolu testování či očkování všech účastníků, dodržování bezpečné vzdálenosti pak limituje i technické zázemí. 

V kombinaci s nemožností plánovat dopředu produkci a zajištění infrastruktury služeb tak podle organizátorů nelze zaručit nezbytnou úroveň závodů očekávanou od RunCzech. 

Už dříve organizátoři běžeckého seriálu RunCzech zrušili další velké akce v metropoli – půlmaraton a Grand Prix na 10 kilometrů, které se měly konat na začátku září. 

Maraton i půlmaraton mají obvykle jarní termíny, ale kvůli pandemii koronaviru byly odloženy. Nakonec se letos neuskuteční vůbec, stejně jako v loňském roce. Restart všech pražských závodů je naplánován na jejich tradiční termíny v roce 2022.

Do té doby – letos v září a říjnu – je tým RunCzech odhodlán uspořádat další dva „EuroHeroes půlmaratony“ v Ústí nad Labem a v Českých Budějovicích, a rovněž Mattoni Liberec Nature Run, každý však organizačně zvládnutelném limitu 3 000 účastníků. 

Všem běžcům zaregistrovaným pro Volkswagen Maraton Praha, kteří zaplatili startovné, organizátoři dávají k dispozici možnost buď převést svou registraci do roku 2022, nebo získat voucher ve stejné hodnotě v e-shopu All Runners Are Beautiful, či věnovat svoji částku sociálnímu projektu „Pryč ze židle!” pro studenty, který pomáhá motivovat mládež k pohybu a zlepšovat sportovní zařízení na středních školách.


Autor: red

Zimní hry Prahy 9

Dnes v 07:51

Zimní hry v Praze 9 pokračují. Týden plný sportovních dovedností na ledě nabídl střelbu na branku, curling a další soutěže, a dnes bude ledová plocha patřit školičce bruslení pro nejmenší. Před tím se ale můžete těšit na krasobruslařské vystoupení.

Projekt Trenéři do škol v základních školách Prahy 2 pokračuje

6. února 2023 ve 14:36

Praha 2 bude pokračovat v zapojování profesionálních trenérů do hodin tělocviku. Projekt, který radnice pilotně spustila v minulém školním roce a který finančně podporuje, tak bude fungovat i nadále.

Praha 14: Nordic walking v KC Kardašovská

5. února 2023 v 18:02

Nordic walking doslova severská chůze je dynamická chůze se speciálními sportovními holemi. Vyvinula se z lyžařského běhu a její kolébkou je Finsko.

Praha 10 si v anketě zvolí nejlepší sportovce uplynulého roku

4. února 2023 v 16:33

Městská část spustila již 9. ročník populární ankety Sportovec roku Prahy 10. Místní občané a sportovní kluby a instituce se sídlem na Desítce mohou nyní až do 19. března nominovat své kandidáty na ocenění. Soutěž je vypsána v šesti kategoriích, vítěze vybere porota do...

Sdílená kola s Lítačkou loni využilo 34 tisíc lidí

1. února 2023 v 08:36

Kombinaci veřejné dopravy a sdílených kol, kdy je možné si s platným elektronickým předplatním kuponem pro Prahu půjčit sdílené kolo na 15 minut zdarma až dvakrát denně, využilo v roce 2022 celkem 34 tisíc lidí. Celkový počet výpůjček přesáhl 567 tisíc, přičemž 81 % lidí používá tuto službu...

Prsteny pro hokejbalisty

30. ledna 2023 ve 20:17

Radnice Prahy 13 přivítala v obřadní síni hokejbalisty HC Kert Park Praha, vítěze hokejbalové extraligy 2022. Prsteny pro vítěze předali starosta David Vodrážka, spolu s místostarostkou Marcelou Plesníkovou.

S vysvědčením na kluziště zdarma

30. ledna 2023 ve 14:39

Na kluzišti Střížkov se koná zítra, 31. ledna, Dětský den. Od 12:30 hodin je vstup pro děti s vysvědčením zdarma. 

V Praze 4 se poběží o pohár starosty

30. ledna 2023 ve 14:17

Běžecký závod pro děti a dospělé na oslavu desátého ročníku Běžecké školy Prahy 4 ve čtvrtek 20. dubna v 17 až 19 hodin. Startovné je zdarma.

Za vysvědčení na brusle

30. ledna 2023 v 10:05

Kdo přinese v úterý 31. ledna od 14 do 16 hodin vysvědčení, může na Podviňáku v Praze 9 bruslit zdarma.

Zaostřete na sportovní zážitky

23. ledna 2023 ve 20:42

Také máte zimu spojenou s carvingovými obloučky, jízdou po spádnici nebo neodmyslitelným relaxem v apres ski baru? Pokud milujete pohled na zasněžené hory stejně jako zimní sporty – ať už jsou jakékoliv – máme pro vás tip, jak si tento zážitek užít na maximum. Zkrátka tak, abyste na něj dobře...

Na brusle pod žižkovskou věž

23. ledna 2023 ve 13:23

Kluziště v zahradě pod věží má 400 m2 plochy a k bruslení je může využít i veřejnost. Otevřeno je od pondělí do pátku od 15 do 20 hodin, o víkendech od 8 do 20 hodin.

Další články
Nahoru