Dnes Úterý - jasno 14°C
Zítra Středa - jasno 11°C
Úterý 30. 5. 2023
Svátek má Ferdinand
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pražský maraton dočasně omezí hromadnou i automobilovou dopravu
Trasa povede i po Podolském nábřeží, kde bude dočasně zastaven provoz tramvají. Zdroj foto: Prague International Marathon

Pražský maraton dočasně omezí hromadnou i automobilovou dopravu

Cestující pražskou MHD a řidiči se musí v neděli 7. května připravit na potíže zejména v centru města. Už 27. ročník Prague International Marathon se uskuteční v širším centru metropole a tradičně si vyžádá i některá dopravní opatření, která se budou týkat automobilové dopravy a také provozu tramvajových a autobusových linek MHD. Informoval o tom mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Novinkou letošního ročníku je umístění startu a cíle závodu na Můstek, tedy v dolní části Václavského náměstí. Na osm tisíc běžců, včetně elitních světových atletů, vyběhne v 9 hodin na více než 42 kilometrů dlouhou trať, která je povede převážně v okolí řeky Vltavy na území městských částí Praha 1, 2, 4, 5, 7 a 8. Závodníci cestou například překonají i celkem 6 pražských mostů. Ukončení závodu se předpokládá v 16 hodin.

Kvůli konání závodu budou podle Hofmana dočasně uzavřeny pro automobilový provoz tyto komunikace v Praze 1: Celetná, Čechův most, Dvořákovo nábřeží, Jiráskovo náměstí a Jiráskův most, Karlův most, Klárov, Křižovnická, Mánesův most, Masarykovo nábřeží, most Legií, Mostecká, náměstí Republiky, Na Příkopě, Národní, náměstí Curieových, Pařížská, Prašná brána, Smetanovo nábřeží, Staroměstské náměstí, Těšnovský tunel a nábřeží Ludvíka Svobody, Újezd a Karmelitská, Vítězná, Václavské náměstí i ulice 17. listopadu a 28. října.

Uzavírka ulic bude platit i na některých místech v Praze 2, konkrétně na Palackého náměstí, Rašínově nábřeží, v ulicích Na Slupi, Spytihněvova, Svobodova, Sekaninova a Jaromírova nebo na Ostrčilově náměstí. Dopravní omezení bude čekat v Praze 4 oblast Podolského nábřeží a také Vyšehradský tunel, v Praze 5 se bude jednat o Jiráskův most, Diezenhoferovy sady, Nádražní, Vltavskou a Zborovskou, dále o Palackého most a Lidickou nebo o ulice Svornosti, Strakonickou, Nábřežní i o Hořejší a Janáčkovo nábřeží.

V Praze 7 se uzavírka zase dotkne Bubenského nábřeží, ulic Jankovcova, Jateční a Komunardů i nábřeží Edvarda Beneše a kapitána Jaroše. V neposlední řadě se dopravní omezení týká části Prahy 8, konkrétně Libeňského mostu, ulic Pobřežní, Štorchovy, Voctářovy, Švábek a Rohanského nábřeží.

„Dopravu bude v celé oblasti řídit Policie ČR ve spolupráci s Městskou policií Praha a od 8 do 16 hodin bude postupně po trase závodu uzavírat a otevírat ulice a křižovatky. Výjimkou bude Václavské náměstí a ulice 28. října, kde bude omezení platit déle,“ popsal Hofman.

Kromě toho bude také v sobotu a v neděli 6. a 7. května platit z důvodu zachování bezpečnosti po celé trase závodu zákaz parkování. Auta, jejichž majitelé to nebudou respektovat, budou odtažena.

V den konání závodu mezi 8:35 a 16:15 hodin bude omezen i provoz některých tramvajových a autobusových linek. S ohledem na změny v povrchové dopravě doporučuje magistrát v centru města využívat především linek metra. 

„Až do soboty 6. května bude vždy od 9 do 18 hodin k dispozici bezplatná dopravně-informační linka 800 165 102. V den závodu od 8 do 16 hodin pak bude možné navíc využít i linku 800 100 991,“ dodal Hofman.


Autor: Jan Puci

Na Rock for People vlakem a se slevou

Včera v 11:33

Od 8. do 11. června se bude v Hradci Králové konat hudební festival Rock for People. Návštěvníci, kteří se na něj vypraví vlakem Českých drah, mohou využít cenově zvýhodněné nabídky Vlak+ Rock for People.

Dopravní vycházka v Praze 6: Elektrifikace linky 131

26. května 2023 v 11:59

Radní pro dopravu Prahy 6 Ondřej Matěj Hrubeš zve v pondělí 29. května na dopravní vycházku na téma elektrifikace linky 131.

Praha 11: Linku 213 se povedlo zachránit, změn v dopravě bude od soboty hodně

25. května 2023 ve 20:05

Od soboty 27. května dojde v souvislosti s prodloužením tramvajové tratě z Modřan na Libuš k několika změnám v dopravě v rámci Jižního Města. Například nová linka 126 nabídne od poslední květnové soboty obyvatelům Jižního Města časté spojení s Křeslicemi a nádražím v Uhříněvsi. Nahradí například...

ČD posílí dopravu na sobotní Pochod Praha – Prčice

18. května 2023 ve 12:26

České dráhy výrazně posílí dopravu na 56. ročník Pochodu Praha – Prčice, který se koná už tuto sobotu 20. května. Vzhledem k očekávanému velkému zájmu o přepravu do míst startů dopravce vypraví na trati z Prahy přes Benešov u Prahy a Olbramovice do Tábora a Sedlčan posilové vlaky a zvětší kapacitu...

Zklidňování dopravy na obou březích Vltavy? Zastupitelé Prahy 1 schválili memorandum

17. května 2023 ve 21:02

Na návrh radního pro dopravu Prahy 1 Vojtěcha Ryvoly (ANO) projednali zastupitelé Prahy 1 Memorandum o zklidnění dopravy na obou březích Vltavy.

Praha 6: Nové možnosti parkování pro dědinské

16. května 2023 v 08:49

Obyvatelé Dědiny mohou od května parkovat na nevyužívané odstavné ploše v blízkosti sídliště. Praha 6 se na tom dohodla s majitelem pozemku, ministerstvem obrany. Částečně se tak podaří nahradit parkovací místa, která dočasně chybí kvůli stavbě tramvajové trati a...

Další články
Nahoru