Dnes Čtvrtek - oblacno 10°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 15°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský maraton dočasně omezí hromadnou i automobilovou dopravu
Trasa povede i po Podolském nábřeží, kde bude dočasně zastaven provoz tramvají. Zdroj foto: Prague International Marathon

Pražský maraton dočasně omezí hromadnou i automobilovou dopravu

Cestující pražskou MHD a řidiči se musí v neděli 7. května připravit na potíže zejména v centru města. Už 27. ročník Prague International Marathon se uskuteční v širším centru metropole a tradičně si vyžádá i některá dopravní opatření, která se budou týkat automobilové dopravy a také provozu tramvajových a autobusových linek MHD. Informoval o tom mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Novinkou letošního ročníku je umístění startu a cíle závodu na Můstek, tedy v dolní části Václavského náměstí. Na osm tisíc běžců, včetně elitních světových atletů, vyběhne v 9 hodin na více než 42 kilometrů dlouhou trať, která je povede převážně v okolí řeky Vltavy na území městských částí Praha 1, 2, 4, 5, 7 a 8. Závodníci cestou například překonají i celkem 6 pražských mostů. Ukončení závodu se předpokládá v 16 hodin.

Kvůli konání závodu budou podle Hofmana dočasně uzavřeny pro automobilový provoz tyto komunikace v Praze 1: Celetná, Čechův most, Dvořákovo nábřeží, Jiráskovo náměstí a Jiráskův most, Karlův most, Klárov, Křižovnická, Mánesův most, Masarykovo nábřeží, most Legií, Mostecká, náměstí Republiky, Na Příkopě, Národní, náměstí Curieových, Pařížská, Prašná brána, Smetanovo nábřeží, Staroměstské náměstí, Těšnovský tunel a nábřeží Ludvíka Svobody, Újezd a Karmelitská, Vítězná, Václavské náměstí i ulice 17. listopadu a 28. října.

Uzavírka ulic bude platit i na některých místech v Praze 2, konkrétně na Palackého náměstí, Rašínově nábřeží, v ulicích Na Slupi, Spytihněvova, Svobodova, Sekaninova a Jaromírova nebo na Ostrčilově náměstí. Dopravní omezení bude čekat v Praze 4 oblast Podolského nábřeží a také Vyšehradský tunel, v Praze 5 se bude jednat o Jiráskův most, Diezenhoferovy sady, Nádražní, Vltavskou a Zborovskou, dále o Palackého most a Lidickou nebo o ulice Svornosti, Strakonickou, Nábřežní i o Hořejší a Janáčkovo nábřeží.

V Praze 7 se uzavírka zase dotkne Bubenského nábřeží, ulic Jankovcova, Jateční a Komunardů i nábřeží Edvarda Beneše a kapitána Jaroše. V neposlední řadě se dopravní omezení týká části Prahy 8, konkrétně Libeňského mostu, ulic Pobřežní, Štorchovy, Voctářovy, Švábek a Rohanského nábřeží.

„Dopravu bude v celé oblasti řídit Policie ČR ve spolupráci s Městskou policií Praha a od 8 do 16 hodin bude postupně po trase závodu uzavírat a otevírat ulice a křižovatky. Výjimkou bude Václavské náměstí a ulice 28. října, kde bude omezení platit déle,“ popsal Hofman.

Kromě toho bude také v sobotu a v neděli 6. a 7. května platit z důvodu zachování bezpečnosti po celé trase závodu zákaz parkování. Auta, jejichž majitelé to nebudou respektovat, budou odtažena.

V den konání závodu mezi 8:35 a 16:15 hodin bude omezen i provoz některých tramvajových a autobusových linek. S ohledem na změny v povrchové dopravě doporučuje magistrát v centru města využívat především linek metra. 

„Až do soboty 6. května bude vždy od 9 do 18 hodin k dispozici bezplatná dopravně-informační linka 800 165 102. V den závodu od 8 do 16 hodin pak bude možné navíc využít i linku 800 100 991,“ dodal Hofman.


Autor: Jan Puci

Praha 4: Veřejné setkání k parkování v Horní ulici a jejím okolí

26. února 2024 v 17:02

Veřejné setkání k řešení dopravy v klidu v Horní ulici a jejím okolí se uskuteční v úterý 27. února od 18:30 hodin v jídelně ZŠ Mendíků.

Praha 14: Postupné uzavření Hloubětínské ulice

26. února 2024 v 09:34

Od 4. března do 31. října bude postupně uzavírána Hloubětínská ulice. Důvodem je rekonstrukce vodovodního řadu a kanalizace. Uzavírky budou celkem čtyři.

Prahu 14 v březnu čekají hned dvě dopravní omezení

23. února 2024 ve 13:40

Chlumeckou ulici v Praze 14 čekají hned dvě dopravní omezení. První souvisí se zatěžkávací zkouškou na nově stavěné lávce nad Chlumeckou ulicí a proběhne v termínu od 29. února do 1. března 2024. Uzavřené budou levé jízdní pruhy v obou směrech.

Demolice zavřené části Libeňského mostu začne zhruba za dva měsíce

21. února 2024 ve 13:35

Silničáři začnou bourat nyní uzavřenou část pražského Libeňského mostu blíže k Palmovce na přelomu letošního dubna a května. Do konce února přeloží inženýrské sítě a rovněž začnou v této části odstraňovat tramvajové koleje. Na úterním jednání výboru pro dopravu pražského magistrátu to řekl...

Flixbus kvůli blokádě přesune autobusy z hlavního nádraží na Florenc

18. února 2024 v 10:31

Autobusový dopravce Flixbus v pondělí v souvislosti s pražskou blokádou zemědělců přesune odjezdy autobusů ze zastávky u hlavního nádraží na autobusové nádraží Florenc. Dopravce podle mluvčího Tomáše Beránka pro řidiče vytipoval několik objízdných tras, autobusy se budou magistrále vyhýbat....

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok je pro auta uzavřen

17. února 2024 v 15:13

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok na Jenerálce je v havarijním stavu. Odhalil to posudek Kloknerova ústavu. Důvodem je významné podemletí obou jeho opěr.

Další články
Nahoru