dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Pražský magistrát vzorem pro Kyjev! Dali nám přednost před Londýnem, kasá se primátor
Pražský primátor Tomáš Hudeček v rozhovoru s žurnalistkou. Foto. archiv MHMP

Pražský magistrát vzorem pro Kyjev! Dali nám přednost před Londýnem, kasá se primátor

Pražský magistrát nepatří v České republice mezi radnice s nejlepší pověstí. Spíše naopak. Lidová slovesnost ho v průběhu let obdařila řadou přezdívek, více či méně úsměvných. Říká se mu třeba Megaztrát. Někoho možná proto překvapí informace, že za hranicemi České republiky může být pražský magistrát vzorem pro tamní samosprávu. Řeč je o kyjevském magistrátu.

Dnes vyráží na třídenní pracovní návštěvu do ukrajinského hlavního města Kyjeva delegace pražského magistrátu v čele s primátorem Tomášem Hudečkem (TOP 09). Hlavním cílem návštěvy je navázání věcné spolupráce mezi magistráty obou hlavních měst.

Anketa

Jste rádi, že se pražským primátorem stal Tomáš Hudeček z TOP 09?

24.9%
(24.9%)
75.1%
(75.1%)
Praha byla požádána o pomoc s restrukturalizací kyjevského magistrátu a o předání zkušeností s rozvojem města a praktickým zaváděním protikorupčních mechanismů na vrcholné municipální úrovni v rámci systému veřejné správy. Na cestu by měla v dohledné době navázat reciproční návštěva úřednických špiček kyjevského magistrátu v Praze.

„Jsme hodně daleko v tom, jak spravovat město. Zástupci kyjevského magistrátu se obrátili na Prahu, ne na Londýn. Pro nás je to výraz uznání a vyznamenání naší práce,“ pochlubil se Tomáš Hudeček.

Druhým stěžejním bodem programu primátora Hudečka bude přednesení jeho příspěvku na 7. ročníku prestižní mezinárodní konference Kiev Security Forum pořádané organizací Open Ukraine.

Konference, na kterou byl primátor Hudeček osobně pozván současným ukrajinským ministerským předsedou Arsenijem Jaceňukem, a které se má účastnit přes 400 účastníků z téměř 50 zemí světa, nese název „Bezpečnost na pomezí“.

Primátor se ve svém příspěvku bude zaobírat nezastupitelnou rolí občanské společnosti v liberální demokracii západního střihu a také i příznačnými paralelami z moderní ukrajinské a československé historie.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru