Dnes Středa - zatazeno 11°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 15°C
Středa 29. 3. 2023
Svátek má Taťána
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Pražský magistrát sníží od listopadu počet zaměstnanců o sedm procent
Hlavní sídlo magistrátu na Mariánském náměstí. Foto: JP

Pražský magistrát sníží od listopadu počet zaměstnanců o sedm procent

Pražský magistrát bude mít od 1. listopadu méně zaměstnanců. Na odstupném zaplatí město asi 12,5 milionu korun. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí projednají městští radní.

Úřad lidem již v uplynulých měsících rozdával výpovědi. Další propouštění přijde v příštím roce.

Propouštění se týká v této fázi asi 160 lidí z celkového počtu zhruba 2300 zaměstnanců. Výpověď dostávali lidé ve všech magistrátních odborech.

Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) letos v červnu řekl, že cílem vedení města je ušetřit provozní výdaje. Předpokládaná úspora by měla ročně dosáhnout až 180 milionů korun.

Vedení města v minulosti deklarovalo snahu snížit počet zaměstnanců do konce roku 2022 o deset procent. Záměr schválili i pražští zastupitelé. Letos propustí sedm procent lidí a zbylá tři procenta v příštím roce.

Propouštění se netýká zaměstnanců se smlouvou na dobu neurčitou, jejichž platy jsou hrazeny ze zdrojů mimo rozpočet města.

Další změny v úřadu zatím vedení města nechystá. V uplynulých letech magistrát slučoval či rozděloval několik odborů.


Autor: ČTK

Praha 6: Setkání s občany Břevnova

Včera ve 22:47

Témata, která vás zajímají, můžete probrat se zástupci radnice Prahy 6 před Galerií Kuzebauch, na rohu ulic Dvořeckého a Říčanova.

Praha 10: ZŠ Olešská ušetřila téměř 40 procent na výdajích za dodávku tepla

Včera v 10:15

ZŠ Olešská ve Strašnicích při projektu snížení energetické náročnosti školy dokázala snížit výdaje za dodávku tepla o 39,9 procenta. Projekt byl financován Prahou 10, dotacemi od EU a pražským magistrátem. Informovala o tom mluvčí desáté městské části Michaela...

Další články
Nahoru