Dnes Středa - mlha 1°C
Zítra Čtvrtek - jasno 2°C
Středa 8. 2. 2023
Svátek má Milada
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Pražský magistrát prověří kvůli válce na Ukrajině uzavřené smlouvy
Budova magistrátu na Mariánském náměstí. Foto: archiv

Pražský magistrát prověří kvůli válce na Ukrajině uzavřené smlouvy

Pražský magistrát připravuje metodiku pro své odbory, podle které budou postupovat při uzavírání smluv, aby neporušily sankční seznam Evropské unie (EU) vztahující se na ruské oligarchy. Zároveň úřad prověří již uzavřené kontakty. Na dotaz ČTK to sdělil mluvčí magistrátu Vít Hofman. EU zavedla ekonomické sankce na Ruskou federaci po napadení Ukrajiny v druhé polovině února.

„V nejbližší době vydáme vnitřní metodiku, jak mají příslušné odbory magistrátu postupovat v případě zadávání veřejných zakázek, aby ruským oligarchům uvedeným na jmenném sankčním seznamu a jimi řízeným či jinak obdobně spolupracujícím společnostem nebyla plnění v rámci veřejných zakázek zadávána," uvedl Hofman.

Magistrát zároveň prověří již uzavřené kontrakty. V případě, že úřad nalezne v některé z nich buď firmu nebo majitele, který je na seznamu, kontrakt bude řádně ukončen.

„Výše uvedený postup byl diskutován s pracovníky ministerstva pro místní rozvoj a jimi rovněž neformálně aprobován s tím, že zároveň při případných nejasnostech města při postupu vůči konkrétnímu dodavateli osloví s žádostí o prověření identity dodavatele také Finanční analytický úřad (FAÚ)," uvedl Hofman.

Ruská vojska zahájila invazi na Ukrajinu 24. února. Od té doby EU i USA a další země zavedly proti Rusku řadu sankcí, a to jak na jednotlivce, tak i na podniky. Západní země také vytvořily sankční seznam, na jehož základě je některým ruským občanům zmrazen majetek.


Autor: ČTK

Praha 9: Ve svahu nad Pešlovou ulicí se budou kácet stromy

Včera v 15:00

Odbor životního prostředí radnice Prahy 9 informuje, že se od zítřka, 8. února, budou kácet stromy ve svahu nad ulicí Pešlova.

Cena plynu klesne pod vládní strop stávajícím zákazníkům innogy s produktem Standard

6. února 2023 v 11:58

Skupina innogy přijímá opatření, v jehož důsledku se stávající zákazníci, kteří mají produkt Standard, dostanou s komoditní cenou plynu pod cenový strop stanovený vládou. Opatření platí pro tyto zákazníky zpětně od 1. února 2023 až do konce letošního roku a týká se téměř 320 tisíc zákazníků, kteří...

Praha 7 opravuje školní střechy

5. února 2023 v 09:21

Praha 7 dokončila rozsáhlou rekonstrukci střechy ZŠ Fr. Plamínkové. Kompletní renovací prošla střecha hlavní budovy a proběhly také úpravy střechy přístavby, kde je umístěna jídelna. 

Praha 6 podpoří ekologické projekty, je několik dotačních programů

4. února 2023 v 18:27

Letos opět lze žádat Prahu 6 o finanční podporu na své ekologické projekty z několika programů. Městská část o tom informovala na svém webu.

Další články
Nahoru