Dnes Neděle - prehanky-dest 17°C
Zítra Pondělí - polojasno 17°C
Neděle 25. 9. 2022
Svátek má Zlata
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský magistrát prověří kvůli válce na Ukrajině uzavřené smlouvy
Budova magistrátu na Mariánském náměstí. Foto: archiv

Pražský magistrát prověří kvůli válce na Ukrajině uzavřené smlouvy

Pražský magistrát připravuje metodiku pro své odbory, podle které budou postupovat při uzavírání smluv, aby neporušily sankční seznam Evropské unie (EU) vztahující se na ruské oligarchy. Zároveň úřad prověří již uzavřené kontakty. Na dotaz ČTK to sdělil mluvčí magistrátu Vít Hofman. EU zavedla ekonomické sankce na Ruskou federaci po napadení Ukrajiny v druhé polovině února.

„V nejbližší době vydáme vnitřní metodiku, jak mají příslušné odbory magistrátu postupovat v případě zadávání veřejných zakázek, aby ruským oligarchům uvedeným na jmenném sankčním seznamu a jimi řízeným či jinak obdobně spolupracujícím společnostem nebyla plnění v rámci veřejných zakázek zadávána," uvedl Hofman.

Magistrát zároveň prověří již uzavřené kontrakty. V případě, že úřad nalezne v některé z nich buď firmu nebo majitele, který je na seznamu, kontrakt bude řádně ukončen.

„Výše uvedený postup byl diskutován s pracovníky ministerstva pro místní rozvoj a jimi rovněž neformálně aprobován s tím, že zároveň při případných nejasnostech města při postupu vůči konkrétnímu dodavateli osloví s žádostí o prověření identity dodavatele také Finanční analytický úřad (FAÚ)," uvedl Hofman.

Ruská vojska zahájila invazi na Ukrajinu 24. února. Od té doby EU i USA a další země zavedly proti Rusku řadu sankcí, a to jak na jednotlivce, tak i na podniky. Západní země také vytvořily sankční seznam, na jehož základě je některým ruským občanům zmrazen majetek.


Autor: ČTK

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

Včera v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru