dnes
Neděle - oblacno
10°C
zítra
Pondělí - skorojasno
4°C
pozítří
Úterý - prehanky-snih
5°C
Pražský magistrát ještě více omezil svůj provoz
Nová úřední budova magistrátu (uprostřed) na náměstí Franze Kafky, vedle ní (vlevo) Nová radnice. Foto: archiv

Pražský magistrát ještě více omezil svůj provoz

Od dnešního dne jsou až do odvolání uzavřena pražská pracoviště registru řidičů a registr vozidel. Pražský magistrát zároveň upravuje i provoz dalších pracovišť. 

Úřední hodiny ve Škodově paláci v Jungmannově ulici jsou pouze ve středu od 13 do 16 hodin. Nová radnice na Mariánském náměstí a Nová úřední na budova na náměstí Franze Kafky jsou uzavřeny.

Pracoviště odboru dopravněsprávních agend jsou uzavřena. Jedná se o tato pracoviště:  

Registr řidičů:

Business Centre Vyšehrad, Praha 4 – Na Pankráci 1685/17,19.

Registr vozidel:

Business Centre Vyšehrad, Praha 4 – Na Pankráci 1685/17,19

Praha 3 – Jarov, Osiková 2

Praha 9 – Vysočany, Na Výběžku 11

Praha 10 – Bohdalec, Nad Vršovskou horou 88

Praha 6 – Radimova 39

Agenda správních řízení – úřední doba do odvolání zrušena, plánovaná jednání odložena po ukončení krizového opatření vlády

Agenda zkoušek žadatelů o řidičská oprávnění – do odvolání výkon zkoušek pozastaven

Škodův palác má úřední hodiny pouze ve středu od 13 do 16 hodin. Provoz pro veřejnost  je omezen na přepážky v přízemí budovy (Czech POINT, ověřování, evidence vozidel taxi, pokladna a další). Vstup je pouze z Jungmannovy ulice, není možný průchod do Charvátovy ulice.

Studentská právní poradna a Infocentrum pro bydlení jsou uzavřeny. Podatelna funguje zatím denně od 8 do 16 hodin. Pracoviště ztrát a nálezů v ulici Karoliny Světlé má otevřeno pouze ve středu od 13 do 16 hodin.


Praha 4 odložila splatnost nájemného

Dnes v 07:49

Rada městské části Praha 4 rozhodla minulý týden o pomoci podnikatelům a živnostníkům. Schválila odklad splatnosti nájemného nájemcům nebytových prostorů ve správě městské části Praha 4, kteří byli postiženým krizovými opatřeními.

Praha 6: Nová sběrná místa roušek

Dnes v 07:29

Na šest sběrných míst v Praze 6 byly umístěny sběrné nádoby na bavlněné roušky. Ty budou každý den pracovníky radnice sváženy, vyprány a následně rozvezeny těm, kteří je skutečně potřebují.

Prahy 5 hledá dobrovolníky

Dnes v 07:18

Radnice by ráda zapojila dobrovolníky, kteří chtějí pomoci. Připravila sadu plakátů se základními informacemi, které je možné stáhnout, vytisknout doma a umístit v bytovém domě.

Potravinová výpomoc v Suchdole

Včera v 08:09

Městská část ve spolupráci s potravinovou bankou nabízí potřebným potravinovou výpomoc.

V Praze 8 se roušky sbírají i zítra

27. března 2020 ve 20:04

Roušky se v Praze 8 sbírají na čtyřech místech, v Nekvasilově, v KD Krakov a KD Ládví od pondělí do pátku a v Libeňském zámku od pondělí do neděle.

Mateřinky v Praze 11 nemají od rodičů požadovat platby za duben

27. března 2020 v 09:57

Vzhledem k dočasnému uzavření mateřských škol (MŠ) na území Prahy 11 Odbor školství a kultury Úřadu městské části doporučil ředitelům mateřinek, aby v tuto chvíli nepožadovali od zákonných zástupců přihlášených dětí platby za duben.

Praha 13 rozdala tisíc litrů dezinfekce

27. března 2020 v 09:10

Radnice Prahy 13 zajistila 1000 litrů dezinfekce, Bezpečnostní rada Prahy 13 rozhodla o její redistribuci. Celkem čtyři sta litrů dostanou polikliniky, které jsou v majetku městské části.

Hřiště a veřejná prostranství dezinfikuje i Praha 3

27. března 2020 v 08:54

Praha 3 provádí pravidelnou dezinfekci dětských hřišť a veřejných prostranství, kde dochází ke zvýšenému výskytu obyvatel.

Další články
Nahoru