dnes
Neděle - jasno
14°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
15°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
12°C
Magistrát hledá člověka, který se bude starat o rozvoj náplavek
Náplavka Rašínova nabřeží. Foto: archiv

Magistrát hledá člověka, který se bude starat o rozvoj náplavek

Praha plánuje úpravy nábřeží, první práce by měly začít v listopadu a významnější v příštím roce. ČTK to sdělil Jan Nejedlý z firmy Trade Center Praha, která pro město náplavky spravuje. Praha 2 a někteří místní obyvatelé v poslední době kritizují magistrát za množství a povahu akcí, které se zejména na podskalské náplavce pořádají.

„Bylo vypsáno výběrové řízení na pozici kurátora prostoru pražských náplavek a s tím související vytvoření kurátorského záměru," uvedl Nejedlý. Bližší informace o připravovaných pravidlech budou známy koncem roku. Kurátor by měl v budoucnu úzce spolupracovat se správcovskou firmou a při plánování akcí brát více v potaz okolní obytnou zástavbu.

S ohledem na protesty místních byl podle Nejedlého v poslední době omezen počet vydaných povolení k pořádání větších hudebních akcí. Radnice Prahy 2 před časem schválila usnesení, ve kterém vyzvala magistrát k řešení situace a doporučila, aby pražské náplavky spravovaly městské části. Spolek Náplavka ohleduplná uspořádalo petici proti hlučným produkcím, kterou podepsaly stovky lidí.

Vedení Prahy letos ohlásilo postupnou přeměnu náplavek. Výrazně by se měla změnit zejména podskalská náplavka, kde je v plánu například nové využití kobek umístěných ve zdi nábřeží. Dříve sloužily jako technická zázemí či sklady, nyní tam mají být toalety nebo výstavní prostory. Do roku 2019 chce město do úprav náplavek investovat více než 200 milionů korun.

V současnosti se provádí přípravné práce a výběrová řízení na finální projektové dokumentace. „Předpokládáme, že zahájení prací v rámci první fáze revitalizace bude v listopadu letošního roku. Většina úprav bude realizována v roce 2018," uvedl Nejedlý.


Operní diva, překladatel Shakespeara a dětský hematolog se sešli v projektu Kořeny osobností

Včera v 07:02

Operní pěvkyně a herečka Soňa Červená, profesor anglické literatury a překladatel Martin Hilský a zakladatel československé dětské hematologie prof. MUDr. Otto Hrodek, DrSc., rozšířili řady významných Čechů zapojených do projektu Kořeny osobností, který spojuje přední české a světové osobnosti se...

Děti se zúčastnily rozloučení Radka Štěpánka s kariérou. Osm z nich si s ním zahrálo

19. října 2018 v 19:26

Jedna z největších legend českého tenisu, Radek Štěpánek, se 18. října rozloučil s aktivní tenisovou kariérou při velkolepé akci v pražské O2 aréně. Hlavní město tuto akci podpořilo a umožnilo navíc sto čtyřiceti dětem ze škol a dětského domova zřizovaných Prahou se jí zúčastnit. Osm z nich, právě...

Praha podpořila vojenskou přehlídku k 100. výročí vzniku ČSR

19. října 2018 v 07:57

Jedním z vrcholů oslav 100. výročí vzniku samostatného československého státu bude slavnostní vojenská přehlídka. Uskuteční se v neděli 28. října na Evropské třídě a podpoří ji rovněž hlavní město Praha. A to nejen účastí jeho bezpečnostních a záchranných složek, ale i finančním zajištěním...

Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

18. října 2018 v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Praha 15 zve na pietní akce

18. října 2018 v 07:28

Městská část Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, oblastní výbor Praha 15 vás srdečně zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé v průběhu 1. světové války a v bojích čs. legií za vznik samostatné Československé republiky.

Další články
Nahoru