dnes
Středa - jasno
35°C
zítra
Čtvrtek - jasno
27°C
pozítří
Pátek - skorojasno
23°C
Magistrát hledá člověka, který se bude starat o rozvoj náplavek
Náplavka Rašínova nabřeží. Foto: archiv

Magistrát hledá člověka, který se bude starat o rozvoj náplavek

Praha plánuje úpravy nábřeží, první práce by měly začít v listopadu a významnější v příštím roce. ČTK to sdělil Jan Nejedlý z firmy Trade Center Praha, která pro město náplavky spravuje. Praha 2 a někteří místní obyvatelé v poslední době kritizují magistrát za množství a povahu akcí, které se zejména na podskalské náplavce pořádají.

„Bylo vypsáno výběrové řízení na pozici kurátora prostoru pražských náplavek a s tím související vytvoření kurátorského záměru," uvedl Nejedlý. Bližší informace o připravovaných pravidlech budou známy koncem roku. Kurátor by měl v budoucnu úzce spolupracovat se správcovskou firmou a při plánování akcí brát více v potaz okolní obytnou zástavbu.

S ohledem na protesty místních byl podle Nejedlého v poslední době omezen počet vydaných povolení k pořádání větších hudebních akcí. Radnice Prahy 2 před časem schválila usnesení, ve kterém vyzvala magistrát k řešení situace a doporučila, aby pražské náplavky spravovaly městské části. Spolek Náplavka ohleduplná uspořádalo petici proti hlučným produkcím, kterou podepsaly stovky lidí.

Vedení Prahy letos ohlásilo postupnou přeměnu náplavek. Výrazně by se měla změnit zejména podskalská náplavka, kde je v plánu například nové využití kobek umístěných ve zdi nábřeží. Dříve sloužily jako technická zázemí či sklady, nyní tam mají být toalety nebo výstavní prostory. Do roku 2019 chce město do úprav náplavek investovat více než 200 milionů korun.

V současnosti se provádí přípravné práce a výběrová řízení na finální projektové dokumentace. „Předpokládáme, že zahájení prací v rámci první fáze revitalizace bude v listopadu letošního roku. Většina úprav bude realizována v roce 2018," uvedl Nejedlý.


Radnice Prahy 5 začala vydávat Páťáka. Zpravodaj propojuje odborníky, pedagogy, rodiče a žáky

Dnes v 00:09

Radnice Prahy 5 jako první v metropoli přichází s novou platformou komunikace ve školství. Začala vydávat zpravodaj Páťák, který spojuje všechny složky ve vzdělávání – odborníky, pedagogy, rodiče a žáky.

Další články
Nahoru