Dnes Čtvrtek - mlha 2°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 3°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský magistrát dá příští rok na pohotovosti v nemocnicích 42,6 milionu korun
Všeobecná fakultní nemocnice v Praze na Karlově náměstí dostane 3,6 milionu korun. Foto: archiv

Pražský magistrát dá příští rok na pohotovosti v nemocnicích 42,6 milionu korun

Pražský magistrát vydá v příštím roce na provoz pohotovostí v nemocnicích 42,6 milionu korun, tedy meziročně zhruba stejně. Nejvíce peněz dostane Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) v Krči, a sice 9,6 milionu korun.

Kromě sedmi nemocnic funguje pohotovost také v Městské poliklinice ve Spálené ulici, která patří městu a na jejíž provoz vydá Praha další finance. Vyplývá to z dokumentu, který aktuálně schválili pražští radní. Důvodem financování pohotovostí ze strany města je to, že peníze vybrané na pojištění nestačí na pokrytí nákladů. Ročně pražské pohotovosti navštíví více než 100 000 pacientů.

FTN provozuje pohotovost v oborech všeobecného praktického lékařství, lékařství pro děti a dorost a zubní pohotovost. Kromě FTN dostanou po 7,2 milionu korun Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a Fakultní nemocnice v Motole. Také tyto nemocnice poskytují péči dospělým a dětem.

Třetí nejvyšší částka poputuje do fakultní nemocnice na Bulovce, která provozuje pohotovost v oborech všeobecného praktického lékařství a lékařství pro děti a dorost. Všeobecná fakultní nemocnice v Praze (VFN) na Karlově náměstí dostane 3,6 milionu korun. Stejnou částku dostane Ústřední vojenská nemocnice – Vojenská fakultní nemocnice Praha.

Peníze dostane také Nemocnice Na Františku, která je příspěvkovou organizací Prahy 1, v tomto případě bude činit dotace od města 4,3 milionu korun. Další peníze dá město své poliklinice ve Spálené.

Kromě výše uvedených financí bude mít město připraveno v rozpočtu na příští rok na zajištění provozu pohotovostí ještě další peníze. Celkový objem vyčleněných financí je 49,35 milionu korun.


Autor: ČTK

Baráčníci zvou na ples

Včera v 10:23

Obec baráčníků pořádá 8. března již dvanáctý reprezentační ples. 

Patnáctá sezona Trhů na Kulaťáku začíná v sobotu 2. března

Včera v 09:58

Dejvické trhy na Kulaťáku v roce 2010 odstartovaly boom novodobých tržišť po českých městech. Letos oslaví 15. sezonu. Organizátoři se zaměří zejména na sezónní akce, rozšíření cateringu i oddychové zóny. Návštěvníci budou mít možnost nakupovat každou sobotu od 8 do...

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

Další články
Nahoru