Dnes Středa - skorojasno 31°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 33°C
Středa 17. 8. 2022
Svátek má Petra
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský komunista podal trestní oznámení na Fialu, ten podle něj šíří v souvislosti s Ruskem poplašnou zprávu
Premiér během komentáře pro média před odletem do Bruselu. Zdroj foto: Odbor komunikace Úřadu vlády ČR

Pražský komunista podal trestní oznámení na Fialu, ten podle něj šíří v souvislosti s Ruskem poplašnou zprávu

Bývalý manažer celebrit a současný člen krajského výboru KSČM Praha Roman Roun podal včera u Městského státního zastupitelství v Brně trestní oznámení na premiéra České republiky Petra Fialu (ODS). Trestní oznámení, které má server Pražský patriot k dispozici, bylo podáno v reakci na vyjádření předsedy vlády v nedělním diskusním pořadu České televize.

„Dne 20. února 2022 v pořadu České televize Otázky Václava Moravce zveřejnil předseda vlády ČR Petr Fiala informace, které dle mého názoru naplňují skutkovou podstatu podle § 357 trestního zákoníku (šíření poplašné zprávy),“ uvedl Roun v úvodu oznámení.

Podle něj šlo především o věty „Všichni si přejeme mír, jeho pravděpodobnost se však snižuje“ či „Ruská vojska jsou v takovém stupni připravenosti, že může útok začít v jakékoliv chvíli“ či „musíme ale uvažovat jinak, tady hrozí válka v Evropě“ a další.

„S ohledem na skutečnost, že Rusko všemi oficiálními kanály deklarovalo, že nemá zájem na jakémkoliv vojenském konfliktu a nikdy a nikým nebyl prokázán opak, jsou sdělení představitele České republiky smyšlená a slouží pouze k ovlivnění obyvatel České republiky, kteří mají získat pocit, že Rusko je nebezpečný nepřítel,“ sdělil Roun v odůvodnění trestního oznámení.

Anketa

Jako ve škole: Jak byste ohodnotili dosavadní působení vlády ČR ?

4.1%
(4.1%)
1.5%
(1.5%)
0.9%
(0.9%)
2.1%
(2.1%)
91.4%
(91.4%)
„Nevím, jestli je pan Fiala řízen administrativou USA či se aktivně snaží Američanům zavděčit. Nicméně jsem přesvědčen, že jeho vystoupení mohlo jednoznačně způsobit nebezpečí vážného znepokojení alespoň části obyvatelstva nějakého místa a tím naplnilo skutkovou podstatu trestného činu,“ dodal.

Požaduje, aby byl do jednoho měsíce od podání tohoto trestního oznámení vyrozuměn o učiněných opatřeních.


Autor: Karel Netolický

Proměnu dopravní sítě plánuje Praha 5, vytvořila nový generel

Včera v 19:12

Praha 5 má k dispozici nový koncepční dokument s názvem Generel dopravy MČ Praha 5. Základním předpokladem je zkvalitnění života místních obyvatel lepší nabídkou služeb městské mobility. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí městské části Lenka Abessi.

Praha 5 odsouhlasila Strukturální plán, pomůže s rozvojem území

21. července 2022 v 09:27

Zastupitelstvo městské části projednalo a odsouhlasilo Strukturální plán MČ Praha 5. Ten má určovat rámec rozvoje území a být podkladem pro rozhodování samosprávy k jednotlivým stavebním záměrům na území městské části.  

Zastupitelé Prahy 5 schválili připomínky k návrhu Metropolitního plánu

6. července 2022 ve 14:03

Zastupitelé Prahy 5 na konci června po rozsáhlé diskusi schválili připomínky k návrhu Metropolitního plánu hl. m. Prahy pro veřejné jednání. Informovala o tom mluvčí městské části Lenka Abessi.

Praha 5 snížila počet zastupitelů, po volbách jich bude 41

3. července 2022 ve 14:19

Zastupitelé páté městské části tento týden schválili počet členů Zastupitelstva MČ Prahy 5 pro volební období 2022 až 2026. Bude jich 41, v tomto období jich je 43. Volby se budou konat 23. a 24. září.  

Další články
Nahoru