Dnes Pondělí - prehanky-snih 2°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 3°C
Pondělí 30. 1. 2023
Svátek má Robin
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Pražský komunista podal trestní oznámení na Fialu, ten podle něj šíří v souvislosti s Ruskem poplašnou zprávu
Premiér během komentáře pro média před odletem do Bruselu. Zdroj foto: Odbor komunikace Úřadu vlády ČR

Pražský komunista podal trestní oznámení na Fialu, ten podle něj šíří v souvislosti s Ruskem poplašnou zprávu

Bývalý manažer celebrit a současný člen krajského výboru KSČM Praha Roman Roun podal včera u Městského státního zastupitelství v Brně trestní oznámení na premiéra České republiky Petra Fialu (ODS). Trestní oznámení, které má server Pražský patriot k dispozici, bylo podáno v reakci na vyjádření předsedy vlády v nedělním diskusním pořadu České televize.

„Dne 20. února 2022 v pořadu České televize Otázky Václava Moravce zveřejnil předseda vlády ČR Petr Fiala informace, které dle mého názoru naplňují skutkovou podstatu podle § 357 trestního zákoníku (šíření poplašné zprávy),“ uvedl Roun v úvodu oznámení.

Podle něj šlo především o věty „Všichni si přejeme mír, jeho pravděpodobnost se však snižuje“ či „Ruská vojska jsou v takovém stupni připravenosti, že může útok začít v jakékoliv chvíli“ či „musíme ale uvažovat jinak, tady hrozí válka v Evropě“ a další.

„S ohledem na skutečnost, že Rusko všemi oficiálními kanály deklarovalo, že nemá zájem na jakémkoliv vojenském konfliktu a nikdy a nikým nebyl prokázán opak, jsou sdělení představitele České republiky smyšlená a slouží pouze k ovlivnění obyvatel České republiky, kteří mají získat pocit, že Rusko je nebezpečný nepřítel,“ sdělil Roun v odůvodnění trestního oznámení.

Anketa

Jako ve škole: Jak byste ohodnotili dosavadní působení vlády ČR ?

4.2%
(4.2%)
1.6%
(1.6%)
0.9%
(0.9%)
2.1%
(2.1%)
91.2%
(91.2%)
„Nevím, jestli je pan Fiala řízen administrativou USA či se aktivně snaží Američanům zavděčit. Nicméně jsem přesvědčen, že jeho vystoupení mohlo jednoznačně způsobit nebezpečí vážného znepokojení alespoň části obyvatelstva nějakého místa a tím naplnilo skutkovou podstatu trestného činu,“ dodal.

Požaduje, aby byl do jednoho měsíce od podání tohoto trestního oznámení vyrozuměn o učiněných opatřeních.


Autor: Karel Netolický

Konference přilákala do Sněmovny klíčové aktéry vzdělávání

24. ledna 2023 v 15:14

Pedagogický leadership byl hlavním tématem konference, kterou ve spolupráci s organizací Učitel naživo a redakcí Řízení školy pořádala poslankyně Renáta Zajíčková (ODS). Dvanáct vybraných hostů přineslo v diskuzních panelech svůj úhel pohledu na toto aktuální téma – od leadershipu jako inovace ve...

Další články
Nahoru