Dnes Pátek - prehanky-dest 19°C
Zítra Sobota - bourky 20°C
Pátek 24. 5. 2024
Svátek má Jana
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský komunista podal trestní oznámení na Fialu, ten podle něj šíří v souvislosti s Ruskem poplašnou zprávu
Premiér během komentáře pro média před odletem do Bruselu. Zdroj foto: Odbor komunikace Úřadu vlády ČR

Pražský komunista podal trestní oznámení na Fialu, ten podle něj šíří v souvislosti s Ruskem poplašnou zprávu

Bývalý manažer celebrit a současný člen krajského výboru KSČM Praha Roman Roun podal včera u Městského státního zastupitelství v Brně trestní oznámení na premiéra České republiky Petra Fialu (ODS). Trestní oznámení, které má server Pražský patriot k dispozici, bylo podáno v reakci na vyjádření předsedy vlády v nedělním diskusním pořadu České televize.

„Dne 20. února 2022 v pořadu České televize Otázky Václava Moravce zveřejnil předseda vlády ČR Petr Fiala informace, které dle mého názoru naplňují skutkovou podstatu podle § 357 trestního zákoníku (šíření poplašné zprávy),“ uvedl Roun v úvodu oznámení.

Podle něj šlo především o věty „Všichni si přejeme mír, jeho pravděpodobnost se však snižuje“ či „Ruská vojska jsou v takovém stupni připravenosti, že může útok začít v jakékoliv chvíli“ či „musíme ale uvažovat jinak, tady hrozí válka v Evropě“ a další.

„S ohledem na skutečnost, že Rusko všemi oficiálními kanály deklarovalo, že nemá zájem na jakémkoliv vojenském konfliktu a nikdy a nikým nebyl prokázán opak, jsou sdělení představitele České republiky smyšlená a slouží pouze k ovlivnění obyvatel České republiky, kteří mají získat pocit, že Rusko je nebezpečný nepřítel,“ sdělil Roun v odůvodnění trestního oznámení.

Anketa

Jako ve škole: Jak byste ohodnotili dosavadní působení vlády ČR ?

4.2%
(4.2%)
1.5%
(1.5%)
0.9%
(0.9%)
2.1%
(2.1%)
91.2%
(91.2%)
„Nevím, jestli je pan Fiala řízen administrativou USA či se aktivně snaží Američanům zavděčit. Nicméně jsem přesvědčen, že jeho vystoupení mohlo jednoznačně způsobit nebezpečí vážného znepokojení alespoň části obyvatelstva nějakého místa a tím naplnilo skutkovou podstatu trestného činu,“ dodal.

Požaduje, aby byl do jednoho měsíce od podání tohoto trestního oznámení vyrozuměn o učiněných opatřeních.


Autor: Karel Netolický

Novým předsedou Kontrolního výboru Zastupitelstva MČ Praha 1 je Jonáš Felkl

Dnes v 16:20

Na svém zasedání v úterý 21. května zvolilo Zastupitelstvo MČ Praha 1 nového předsedu kontrolního výboru. Stal se jím zastupitel Jonáš Felkl (bez politické příslušnosti), který kandidoval za Praha 1 Sobě. Nahradil tak Pavla Čižinského rovněž z uskupení Praha...

10. mimořádné zasedání zastupitelstva Prahy 4 bude v pátek 24. května

20. května 2024 v 07:44

10. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 se uskuteční v pátek 24. května od 9 hodin v zasedacím sále č. 301 v budově historické Nuselské radnice v Táborské ulici č.p. 500.

Další články
Nahoru