dnes
Neděle - jasno
2°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
5°C
Pražský karneval a masopustní sezónu zahájí slet masek na Staroměstském náměstí
Karnevalový průvod při loňském ročníku festivalu. Foto: Jan Kuba

Pražský karneval a masopustní sezónu zahájí slet masek na Staroměstském náměstí

Vystoupení italského kontratenoristy Alessandra Giangrandeho bude jedním z vrcholů programu 8. ročníku obnovených masopustních slavností s názvem Carnevale Praha, které se konají od 20. února do 4. března.

Giangrande vystoupí v Clam-Gallasově paláci 22. února na barokní noci Bellaria, pořádané při příležitosti zahájení pražské karnevalové sezóny, a 23. února v představení Sotto le Stelle, které je součástí barokního soirée Festa Arcadiana.

„Carnevale Praha navazuje na historické výpravné alegorické slavnosti, pořádané na území Čech, jejichž počátek sahá do období středověku a jejichž každoročně se opakující proslulé oslavy probíhaly až do nedávné minulosti. Projekt je znovuzrozením tohoto fenoménu oslavujícího lidskou radost a pospolitost,“ uvedla ředitelka festivalu Carnevale Zlatuše Josefa Müllerová.

Akce se v Praze bude konat v masopustním období na veřejných prostranstvích, v palácích, muzeích, galeriích, divadlech, školách a dílnách, ale také v restauracích a obchodech. Program zahájí 20. února vernisáž salonu Carnevale v Clam-Gallasově paláci.

Slavnostní zahájení masopustní sezóny „Slet masek – Otevření města karnevalu“ se uskuteční 22. února na Staroměstském náměstí přibližně v 15 hodin. Předcházet mu bude průvod masek od Clam-Gallasova paláce. Ve stejný den čeká zájemce v hotelu Intercontinental tradiční zabíjačka. Poté se program přesune do Clam-Gallasova paláce, kde se koná karnevalový večer Bellaria.

Následující den 23. února bude patřit dětskému karnevalovému reji Amoretto, při němž budou děti moci soutěžit o nejkrásnější karnevalovou masku. Dalším z vrcholů akce Carnevale Praha bude maškarní bál Crystal Ball, který se uskuteční 1. března v Clam-Gallasově paláci. Součástí pražských oslav jsou také masopustní hody v různých částech Prahy.

Loňský průvod masek na Staroměstském náměstí


Další články
Nahoru