Dnes Pondělí - jasno 8°C
Zítra Úterý - zatazeno 8°C
Pondělí 22. 4. 2024
Svátek má Evženie
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský hrad obdržel za recenze na Mapách Google Křišťálový špendlík
Pohled ze Smetanova nábřeží na Karlův most, Malou Stranu a Pražský hrad. Foto: Jiří Šebek / Správa Pražského hradu

Pražský hrad obdržel za recenze na Mapách Google Křišťálový špendlík

Pražský hrad je jedním z nejoceňovanějších hradů a zámků v České republice podle uživatelských recenzí na Mapách Google. Kanceláře prezidenta republiky převzala nedávno Křišťálový špendlík. Cenu na závěr prázdninové sezóny postupně obdržely hrady a zámky v každém kraji Česka.

Pražský hrad byl od počátku své více než tisícileté historie sídlem českých panovníků, důležitým místem spojeným s českými dějinami i dějištěm událostí, které ovlivnily historii celé Evropy. Je také centrem duchovním a místem posledního odpočinku sv. Václava a dalších českých svatých.

V katedrále sv. Víta byli korunováni čeští králové a někteří z nich jsou zde pochováni. Svou důležitost si Hrad zachoval dodnes, je sídlem prezidenta České republiky.

Podle Guinessovy knihy rekordů je Pražský hrad největším souvislým hradním komplexem na světě, rozkládá se na ploše téměř 70 tisíc metrů čtverečních a je zapsán v Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Ročně Pražským hradem projdou miliony návštěvníků.

„Pražský hrad nabízí průřez jedenácti staletími své bohaté historie. Na své si zde přijde milovník architektury a umění, církevní historie i ten, který dá přednost procházce hradními zahradami. Díky poloze nad řekou Vltavou se z Pražského hradu otevírají jedinečné pohledy na historické centrum Prahy a jeho okolí. Ocenění pro nás znamená další povzbuzení v naší dosavadní práci a je pro nás důkazem, že naše konání má smysl a ubírá se správným směrem,” uvedl u příležitosti předání ocenění, které bylo vyvrcholením putování po českých hradech a zámcích, kolektiv průvodců Správy Pražského hradu.

Mezi nejoceňovanější hrady a zámky v hlavním městě patří dále Vyšehrad nebo Trojský zámek. I tyto památky získaly od svých návštěvníků velmi vysoká hodnocení a velký počet recenzí. 

„Gratulujeme Pražskému hradu ke Křišťálovému špendlíku. Cenu sice předává Google, je to však spíše ocenění ze strany návštěvníků, kteří Hrad navštívili a zanechali na Mapách pozitivní hodnocení. Tímto jsme také završili naše letošní putování po pokladech Česka,“ vysvětluje Iva Fialová, mluvčí společnosti Google. Kompletní seznam oceněných hradů a zámků ze všech krajů lidé najdou na adrese www.kristalovyspendlik.cz.


Autor: Jan Puci

Škola a školka hledají školníka

Včera v 10:05

ZŠ a MŠ Praha 4, Sdružení 1080 přijme do svého kolektivu od 1. srpna na hlavní pracovní poměr školníka. Jeho úkoly budou zahrnovat běžné údržbářské a provozní práce ve škole a na školním pozemku.

Praha 14 uspořádala deváté setkání koordinátorů environmentální výchovy

Včera v 10:03

Praha 14 byla letos již podeváté hostitelem setkání koordinátorů environmentální výchovy v pražských mateřských, základních a středních školách. Na organizaci dubnové akce se vedle městské části i tentokrát podílely dvě stálice: „Ekoškola“ ZŠ Generála Janouška, vedená ředitelkou Jaroslavou...

Při výročí tísňové linky 112 se oceňovalo

Včera v 09:44

Před dvaceti lety, 20. dubna 2004, byl v Praze spuštěn provoz linky 112 v současné moderní podobě. Jedním z důvodů byl i světový šampionát v ledním hokeji, který se tehdy konal v Praze. Moderní technologie tísňové komunikace tak byly uvedeny do ostrého provozu.

Kvůli nehodě se na Pražském okruhu u Slivence zastavil provoz

20. dubna 2024 v 18:26

V sobotu kolem třinácté hodiny došlo k nehodě dodávky a osobního auta na Pražském okruhu u Slivence. Frekventovaná silnice byla kompletně uzavřena dvě a půl hodiny.

Další články
Nahoru