Dnes Pátek - obcasny-dest 18°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 18°C
Pátek 22. 9. 2023
Svátek má Darina
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pražský hrad obdržel za recenze na Mapách Google Křišťálový špendlík
Pohled ze Smetanova nábřeží na Karlův most, Malou Stranu a Pražský hrad. Foto: Jiří Šebek / Správa Pražského hradu

Pražský hrad obdržel za recenze na Mapách Google Křišťálový špendlík

Pražský hrad je jedním z nejoceňovanějších hradů a zámků v České republice podle uživatelských recenzí na Mapách Google. Kanceláře prezidenta republiky převzala nedávno Křišťálový špendlík. Cenu na závěr prázdninové sezóny postupně obdržely hrady a zámky v každém kraji Česka.

Pražský hrad byl od počátku své více než tisícileté historie sídlem českých panovníků, důležitým místem spojeným s českými dějinami i dějištěm událostí, které ovlivnily historii celé Evropy. Je také centrem duchovním a místem posledního odpočinku sv. Václava a dalších českých svatých.

V katedrále sv. Víta byli korunováni čeští králové a někteří z nich jsou zde pochováni. Svou důležitost si Hrad zachoval dodnes, je sídlem prezidenta České republiky.

Podle Guinessovy knihy rekordů je Pražský hrad největším souvislým hradním komplexem na světě, rozkládá se na ploše téměř 70 tisíc metrů čtverečních a je zapsán v Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Ročně Pražským hradem projdou miliony návštěvníků.

„Pražský hrad nabízí průřez jedenácti staletími své bohaté historie. Na své si zde přijde milovník architektury a umění, církevní historie i ten, který dá přednost procházce hradními zahradami. Díky poloze nad řekou Vltavou se z Pražského hradu otevírají jedinečné pohledy na historické centrum Prahy a jeho okolí. Ocenění pro nás znamená další povzbuzení v naší dosavadní práci a je pro nás důkazem, že naše konání má smysl a ubírá se správným směrem,” uvedl u příležitosti předání ocenění, které bylo vyvrcholením putování po českých hradech a zámcích, kolektiv průvodců Správy Pražského hradu.

Mezi nejoceňovanější hrady a zámky v hlavním městě patří dále Vyšehrad nebo Trojský zámek. I tyto památky získaly od svých návštěvníků velmi vysoká hodnocení a velký počet recenzí. 

„Gratulujeme Pražskému hradu ke Křišťálovému špendlíku. Cenu sice předává Google, je to však spíše ocenění ze strany návštěvníků, kteří Hrad navštívili a zanechali na Mapách pozitivní hodnocení. Tímto jsme také završili naše letošní putování po pokladech Česka,“ vysvětluje Iva Fialová, mluvčí společnosti Google. Kompletní seznam oceněných hradů a zámků ze všech krajů lidé najdou na adrese www.kristalovyspendlik.cz.


Autor: Jan Puci

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

Včera ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

20. září 2023 ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Praha 6 podpořila program Trenéři ve škole dotací 1,16 milionu korun

20. září 2023 v 08:34

Zastupitelé Prahy 6 na svém jednání tento týden podpořili program Trenéři ve škole dotací 1,16 mil. korun. Program je založen na zapojení proškolených sportovních trenérů do hodin tělocviku na 1. stupni základních škol, kde v pravidelné rotaci spolupracují s učiteli na správném a pestrém pohybovém...

Další články
Nahoru