dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Pražský hrad je v kurzu, návštěvnost nejoblíbenější památky v Česku stoupla
Co by byla návštěva metropole bez cesty na Pražský hrad? Foto: archiv

Pražský hrad je v kurzu, návštěvnost nejoblíbenější památky v Česku stoupla

Na Pražský hrad, nejnavštěvovanější památku v Česku, přišlo letos v létě o 16 procent turistů víc než loni. Od dubna do září Hrad navštívilo 1 199 301 platících návštěvníků, řekl ČTK mluvčí Správy Pražského hradu David Šebek. Nárůst návštěvnosti zaznamenaly i další pražské památky, vyplývá z ankety ČTK.

Patnáctiprocentní nárůst návštěvnosti zaznamenaly Petřínská rozhledna a zrcadlové bludiště, od května do srpna přišlo na Petřínskou rozhledu 293 000 návštěvníků. Desetiprocentní růst zaznamenaly Prašná brána, zvonice kostela svatého Mikuláše na Malé Straně a Malostranská a Staroměstská mostecká věž.

„Hlavní budova Muzea hlavního města Prahy, Zámecký areál Ctěnice a Podskalská celnice na Výtoni měly během léta srovnatelnou návštěvnost jako loni," uvedla Olga Šámalová, mluvčí městského muzea, pod nějž spadají pražské věže a další památky.

Statistika Pražské informační služby – Prague City Tourism za celý loňský rok uvádí, že na Hrad zavítalo v roce 2014 téměř 1,8 milionu lidí, včetně neplatících až šest milionů. Rekord zaznamenala loni Staroměstská radnice, kam přišlo skoro 670 000 návštěvníků. Na Petřínskou rozhlednu jich vystoupalo 480 000 a lanovkou se svezly skoro dva miliony lidí. Pražské Jezulátko vidělo 400 000 lidí.

Pražský hrad je vůbec nejnavštěvovanějším turistickým cílem v Česku, také další dva jsou v Praze. Do zoologické zahrady loni přišlo téměř 1,4 milionu lidí, třetí AquaPalace Praha navštívilo zhruba 850 000 osob.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru