dnes
Středa - zatazeno
0°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
0°C
pozítří
Pátek - oblacno
4°C
Pražský hasičský sbor dočasně přišel kvůli covidu o desítky lidí, na veřejnost má proto prosbu
Pražský hasič s rouškou. Foto: archiv HZS Praha

Pražský hasičský sbor dočasně přišel kvůli covidu o desítky lidí, na veřejnost má proto prosbu

Také pražští hasiči se musí vyrovnat s druhou vlnou koronaviru. Na základě rostoucích čísel nakažených uvnitř hasičského sboru a počtu lidí v karanténě nebo izolaci muselo dojít k několika opatřením.  

Aby byla zajištěna akceschopnost sboru, došlo už na třech stanicích pražských hasičů k vyřazení některých směn, které byly nahrazeny příslušníky ze zvláštní rezervy.

„V tuto chvíli sloužíme v minimálních stavech, připraveny jsou dobrovolné jednotky. Podle předem stanoveného plánu jsou každý den vyčleněny čtyři jednotky dobrovolných hasičů, které ze svých zbrojnic vyjedou do dvou minut,“ uvedl mluvčí hasičů Marin Kavka.

V případě zhoršující se situace je podle něj připraveno několik krizových plánů, které by byly okamžitě realizovány na základě vývoje situace. Zatím je však nechce Kavka rozvádět.Podle Kavky je zajištěno bezkontaktní předání směn, hasiči se v rámci směn nenavštěvují a nadále platí zákaz vstupu veřejnosti do prostor stanic.

K pondělí 19. října eviduji pražští hasiči 20 pozitivně testovaných, 12 lidí v karanténě a 62 lidí s nařízenou izolací. Uvnitř sboru také probíhá trasování. 

„Apelujeme na občany, aby byli obezřetní a nezvyšovali počet mimořádných událostí. Pomohou tak pražským hasičům celou situaci zvládnout," dodal mluvčí Kavka.


Elektronický podpis nově na radnici Prahy 5

Včera ve 12:56

Praha 5 spustila od 1. prosince vydávání všech běžných typů certifikátů pro elektronickou komunikaci. Certifikáty si lze nově zařídit v úředních hodinách na pracovišti ověřování podpisů, listin a Czech POINT, které se nachází na ulici Štefánikova 13.

Nakladatelství ZEĎ nadělilo knihy lidem, kteří pečují o druhé

Včera v 10:23

Vtipné líčení výpravy za zvířaty do exotické Guyany, rozhovory s pětadvaceti předními českými lékaři nebo humorné poučení o našich útrobách, v nichž sídlí dobří a zlí mikrouti. I takové čtení věnovali Jan Pergler a Jan Dražan z nakladatelství ZEĎ v předvánočním čase lidem, kteří se obětavě starají...

Radnice Prahy 13 má otevřeno 20 hodin týdně

Včera v 10:10

Úřad městské části Praha 13 byl nucen omezit úřední hodiny od 12. října na základě usnesení vlády č. 994. Usnesení stanovilo, že orgány veřejné moci a správní orgány musí omezit úřední hodiny na 2 dny v týdnu v rozsahu 5 hodin v daném dni. Starosta městské části Praha 13 společně s tajemníkem...

Jednání Komise pro dotace a EU fondy RMČ. Praha 11 zveřejnila program

30. listopadu 2020 ve 12:25

Jednání komise je veřejné a bude se konat v úterý 1. prosince od 17:30 hodin prostřednictvím elektronického nástroje Microsoft Teams.

Nové elektromobily budou sloužit příspěvkovým organizacím

29. listopadu 2020 v 15:19

Metropole převzala ve čtvrtek 26. listopadu celkem 14 elektrovozů značky Nissan, které budou sloužit pro různé příspěvkové organizace napříč hlavním městem. Nakoupeny byly ve snaze o snížení emisí pevných částic a oxidů dusíku z dopravy a snížení hlukové zátěže v městském prostředí. V nejbližší...

Další články
Nahoru