Dnes Sobota - skorojasno 11°C
Zítra Neděle - skorojasno 12°C
Sobota 23. 10. 2021
Svátek má Teodor
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Pražský hasičský sbor dočasně přišel kvůli covidu o desítky lidí, na veřejnost má proto prosbu
Pražský hasič s rouškou. Foto: archiv HZS Praha

Pražský hasičský sbor dočasně přišel kvůli covidu o desítky lidí, na veřejnost má proto prosbu

Také pražští hasiči se musí vyrovnat s druhou vlnou koronaviru. Na základě rostoucích čísel nakažených uvnitř hasičského sboru a počtu lidí v karanténě nebo izolaci muselo dojít k několika opatřením.  

Aby byla zajištěna akceschopnost sboru, došlo už na třech stanicích pražských hasičů k vyřazení některých směn, které byly nahrazeny příslušníky ze zvláštní rezervy.

„V tuto chvíli sloužíme v minimálních stavech, připraveny jsou dobrovolné jednotky. Podle předem stanoveného plánu jsou každý den vyčleněny čtyři jednotky dobrovolných hasičů, které ze svých zbrojnic vyjedou do dvou minut,“ uvedl mluvčí hasičů Marin Kavka.

V případě zhoršující se situace je podle něj připraveno několik krizových plánů, které by byly okamžitě realizovány na základě vývoje situace. Zatím je však nechce Kavka rozvádět.Podle Kavky je zajištěno bezkontaktní předání směn, hasiči se v rámci směn nenavštěvují a nadále platí zákaz vstupu veřejnosti do prostor stanic.

K pondělí 19. října eviduji pražští hasiči 20 pozitivně testovaných, 12 lidí v karanténě a 62 lidí s nařízenou izolací. Uvnitř sboru také probíhá trasování. 

„Apelujeme na občany, aby byli obezřetní a nezvyšovali počet mimořádných událostí. Pomohou tak pražským hasičům celou situaci zvládnout," dodal mluvčí Kavka.


Autor: Jan Puci
Další články
Nahoru