Dnes Sobota - jasno 14°C
Zítra Neděle - skorojasno 23°C
Sobota 8. 5. 2021
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražský hasičský sbor dočasně přišel kvůli covidu o desítky lidí, na veřejnost má proto prosbu
Pražský hasič s rouškou. Foto: archiv HZS Praha

Pražský hasičský sbor dočasně přišel kvůli covidu o desítky lidí, na veřejnost má proto prosbu

Také pražští hasiči se musí vyrovnat s druhou vlnou koronaviru. Na základě rostoucích čísel nakažených uvnitř hasičského sboru a počtu lidí v karanténě nebo izolaci muselo dojít k několika opatřením.  

Aby byla zajištěna akceschopnost sboru, došlo už na třech stanicích pražských hasičů k vyřazení některých směn, které byly nahrazeny příslušníky ze zvláštní rezervy.

„V tuto chvíli sloužíme v minimálních stavech, připraveny jsou dobrovolné jednotky. Podle předem stanoveného plánu jsou každý den vyčleněny čtyři jednotky dobrovolných hasičů, které ze svých zbrojnic vyjedou do dvou minut,“ uvedl mluvčí hasičů Marin Kavka.

V případě zhoršující se situace je podle něj připraveno několik krizových plánů, které by byly okamžitě realizovány na základě vývoje situace. Zatím je však nechce Kavka rozvádět.Podle Kavky je zajištěno bezkontaktní předání směn, hasiči se v rámci směn nenavštěvují a nadále platí zákaz vstupu veřejnosti do prostor stanic.

K pondělí 19. října eviduji pražští hasiči 20 pozitivně testovaných, 12 lidí v karanténě a 62 lidí s nařízenou izolací. Uvnitř sboru také probíhá trasování. 

„Apelujeme na občany, aby byli obezřetní a nezvyšovali počet mimořádných událostí. Pomohou tak pražským hasičům celou situaci zvládnout," dodal mluvčí Kavka.


Rekordních 11 320 lidí bylo v Praze očkováno během čtvrtka

Včera ve 14:22

V Praze přibylo ve čtvrtek 174 potvrzených případů nákazy koronavirem, což je nejnižší čtvrteční nárůst od konce loňských letních prázdnin. Očkování v hlavním městě nadále zrychluje, čtvrtek posunul rekord v denním počtu podaných dávek na 11 320. Vyplývá to z dat na webu ministerstva...

Dodávky Pfizer do očkovacího centra na Hůrce

6. května 2021 v 10:10

Očkovací centrum v Poliklinice Hůrka na Slunečním náměstí se podařilo zařadit na seznam očkovacích míst vakcínou Pfizer a obyvatelé Prahy 13 tak budou mít komfortní přístup k očkování. 

PVK mají rychlejší a přesnější přehled o kvalitě vody

5. května 2021 ve 20:59

Kvalita pitné vody je pro Pražské vodovody a kanalizace naprostou prioritou. Vzhledem k nutnosti rychlé a spolehlivé detekce kontaminantů vod, PVK ve své akreditované laboratoři zavedly nové moderní metody analýzy vody.

Diskuze: Dostupné rodinné bydlení v Praze 8

5. května 2021 ve 20:06

Praha 8 eviduje více než 100 000 stálých obyvatel a nadále se rozvíjí. Jak vytvořit dobré podmínky pro život celých rodin? Jak jim nabídnout finančně dostupné a kvalitní bydlení a vybavenost? Kam se má ubírat bytová výstavba? Jaké možnosti má samospráva a jaké nástroje má...

Města a obce musí dostat víc peněz na rozvoj, shodl se kulatý stůl poslankyně Červíčkové

5. května 2021 ve 20:04

Jak zajistit udržitelný rozvoj českých měst a obcí? A je kontribuce (nucený příspěvek/daň, pozn. red.) investorů tou správnou cestou? Podle účastníků včerejšího kulatého stolu pořádaného pražskou poslankyní Monikou Červíčkovou je kontribuce dvousečnou zbraní, která může vést akorát k dalšímu...

Radnice pomůže živnostníkům a podnikatelům, mohou inzerovat zdarma

5. května 2021 v 18:18

Praha 15 chce prostřednictvím bezplatné řádkové inzerce podpořit firmy, podnikatele a živnostníky se sídlem, provozovnou či poskytováním služeb v patnácté městské části.

Další články
Nahoru