Dnes Čtvrtek - mlha 11°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 9°C
Čtvrtek 25. 2. 2021
Svátek má Liliana
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražský hasičský sbor dočasně přišel kvůli covidu o desítky lidí, na veřejnost má proto prosbu
Pražský hasič s rouškou. Foto: archiv HZS Praha

Pražský hasičský sbor dočasně přišel kvůli covidu o desítky lidí, na veřejnost má proto prosbu

Také pražští hasiči se musí vyrovnat s druhou vlnou koronaviru. Na základě rostoucích čísel nakažených uvnitř hasičského sboru a počtu lidí v karanténě nebo izolaci muselo dojít k několika opatřením.  

Aby byla zajištěna akceschopnost sboru, došlo už na třech stanicích pražských hasičů k vyřazení některých směn, které byly nahrazeny příslušníky ze zvláštní rezervy.

„V tuto chvíli sloužíme v minimálních stavech, připraveny jsou dobrovolné jednotky. Podle předem stanoveného plánu jsou každý den vyčleněny čtyři jednotky dobrovolných hasičů, které ze svých zbrojnic vyjedou do dvou minut,“ uvedl mluvčí hasičů Marin Kavka.

V případě zhoršující se situace je podle něj připraveno několik krizových plánů, které by byly okamžitě realizovány na základě vývoje situace. Zatím je však nechce Kavka rozvádět.Podle Kavky je zajištěno bezkontaktní předání směn, hasiči se v rámci směn nenavštěvují a nadále platí zákaz vstupu veřejnosti do prostor stanic.

K pondělí 19. října eviduji pražští hasiči 20 pozitivně testovaných, 12 lidí v karanténě a 62 lidí s nařízenou izolací. Uvnitř sboru také probíhá trasování. 

„Apelujeme na občany, aby byli obezřetní a nezvyšovali počet mimořádných událostí. Pomohou tak pražským hasičům celou situaci zvládnout," dodal mluvčí Kavka.


Výdej respirátorů v Praze 8 pokračuje

Včera ve 22:16

Z důvodu velkého zájmu Praha 8 pokračuje v distribuci respirátorů seniorům a lidem v hmotné nouzi. Za dnešní den vydala radnice Prahy 8 respirátory 1150 zájemcům.

Zemřel František Šedivý, předseda Klubu dr. Milady Horákové

Včera ve 21:33

Ve věku 93 let zemřel v úterý dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové, bývalý místopředseda Konfederace politických vězňů František Šedivý.

Informace o očkování pro seniory v Praze 2

Včera v 09:11

V následujících dnech očekává Praha 2 spuštění další vlny očkování pro skupinu seniorů ve věku 75 – 79 let a pokračuje v pomoci s očkováním proti nemoci covid-19.

Praha 11: Nové odběrové místo najdete na Hájích

Včera v 08:29

V Praze 11 vzniklo už páté odběrové místo na testování covid-19, tentokrát v ulici Arkalycká na Hájích. Odběrové místo zřídila společnost Medical Testing, která zde provádí PCR i antigenní testování.

Praha 14 pomůže s respirátory

Včera v 07:06

Lidem ve finanční tísni, seniorům a obyvatelům, kterým se nedaří momentálně sehnat adekvátní ochranné pomůcky nabízí Praha 14 základní sadu 3 respirátorů.

Praha 9 pokračuje v ověřování testování školáků a dětí ve školkách

23. února 2021 v 17:13

Pilotní projekt MČ Praha 9 a GHC Genetics, který zavádí pro školáky a děti v mateřských školách neinvazivní testování prostřednictvím speciálních antigenních testů vyhodnocovaných ze slin, pokračuje. Dnes si děti ze dvou základních a dvou mateřských škol z Prahy 9 odnášejí domů testovací sady a...

V pražské MHD se změní hlášení o povinnosti mít zakrytý nos a ústa

23. února 2021 v 15:17

Pražský dopravní podnik (DPP) upraví hlášení o povinnosti mít v MHD zakrytý nos a ústa. Učiní tak kvůli vládnímu nařízení nosit respirátor, nanoroušku či dvě chirurgické roušky přes sebe. Hlášení začne vysílat od čtvrtka 25. února. Na dotaz ČTK to dnes uvedla mluvčí DPP Aneta Řehková. Dosud mohli...

Praha 8 nabídne respirátory seniorům a lidem v hmotné nouzi

23. února 2021 ve 14:15

Praha 8 bude vydávat seniorům a lidem v hmotné nouzi respirátory. Výdej proběhne na dvoře Úřadu městské části Praha 8 ve středu 24. února od 10 do 18 hodin a na osobu připadne jedna sada respirátorů, 3 ks. Na místě budou dodržované rozestupy, na které budou dohlížet zaměstnanci...

Další články
Nahoru