dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - polojasno
4°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
6°C
Pražský fotbal získal 55 milionů korun, půjdou na mládež
Jeden z projektů Pražského fotbalového svazu se jmenuje Neberte nám naši hru. Foto: archiv

Pražský fotbal získal 55 milionů korun, půjdou na mládež

Pražský fotbalový svaz získal od pražského magistrátu částku 54 749 000 korun. Celková suma se skládá ze čtyř složek – 52 milionů korun půjde na projekt financování rozvoje fotbalu mládeže v Praze, podporou ve výši dvou milionů korun bude pokračovat již nastartovaná akce „Bezpečné branky“, další prostředky jsou určeny na podporu speciálních projektů „Neberte nám naši hru“ a „Tour de club“.

„Sto procent z těch 52 milionů korun grantu od hlavního města bude směřovat do mládeže a to podle jasně nastavených parametrů. Je to průlomový moment ve fungování pražských fotbalových oddílů, dává to klubům do budoucna jistotu, že kdo se bude o mládež starat a rozvíjet ji, dostane na to adekvátní podporu,“ říká Dušan Svoboda, předseda Pražského fotbalového svazu.

„Všechny prostředky jsou určeny na podporu kvalifikovaných trenérů mládeže a na jejich vybavení. Kvalitní trenérské zázemí je totiž základ nejen toho, abychom v prostředí pražského fotbalu vychovávali dobré fotbalisty, ale zejména děti s kladným přístupem ke sportu, které se mohou dlouhodobě rozvíjet,“ doplňuje.

Svoboda ocenil přístup a přínos Petra Břízy, bývalého hokejového reprezentanta a nyní zastupitele hlavního města Prahy, který vede komisi pro sport a tělovýchovu.

„Petr je člověk, který se obecně o sport v Praze hodně zajímá a velmi dobře si uvědomuje, jak je důležitá podpora mládeže. Proto mu patří náš velký díky. Pomohlo i to, že jsme měli velice dobře připravený projekt,“ uzavírá Svoboda.

Redakce s přispěním Pražského fotbalového svazu (www.fotbalpraha.cz).


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

V Praze 9 se uskuteční fotbalové mistrovství, při každém zápase hrají jen dva hráči

28. září 2017 v 18:23 | Aktualizováno 29. září 2017, 06:48

Jsi fotbalista a chceš si vyzkoušet něco nového a netradičního? Zastav se v obchodním centru Galerie Harfa, kde proběhne Mistrovství ČR ve fotbale 1vs1. Hlavní výhra 5000 korun + další hodnotné výhry pro prvních 8 hráčů.

Další články
Nahoru