Dnes Sobota - obcasny-dest 23°C
Zítra Neděle - oblacno 22°C
Sobota 15. 6. 2024
Svátek má Vít
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský dopravní podnik zmodernizuje rozhlas v soupravách metra
Ilustrační foto: archiv

Pražský dopravní podnik zmodernizuje rozhlas v soupravách metra

Pražský dopravní podnik (DPP) zmodernizuje takzvaný vlakový rozhlas v soupravách metra. Výměna zařízení vyjde podnik zhruba na 36,97 milionu korun a provede ji společnost AŽD Praha, která zvítězila ve veřejné zakázce. Vyplývá to z dokumentů zveřejněných ve věstníku veřejných zakázek a na webu tenderarena.cz. DPP je největší městskou firmou a provozuje pražskou hromadnou dopravu.

Předmětem zakázky je výměna technicky zastaralého zařízení. Modernizace se týká vozů metra typu 81–71M na trasách A a C a vozů M1, které jezdí na lince C. Celkem se nyní výměna podle dokumentů týká více než stovky souprav.

Vlakový rozhlas zajišťuje pravidelná hlášení v interiéru vozů metra, mimořádná provozní a bezpečnostní hlášení a v případě potřeby slouží k informování cestujících ve vlaku strojvedoucím.

Zařízení komunikuje také s elektronickými infotabulemi uvnitř vozů. Využít jej mohou k domluvě strojvedoucí pokud obsadí naráz stanoviště na obou koncích soupravy.

DPP podle svých internetových stránek disponuje celkem 730 soupravami metra, z nichž 265 tvoří vozy typu M1 na lince C a zbylé jsou pak modernizované původně sovětské vozy. Na třech linkách pražského metra je 61 stanic. DPP zaměstnává asi 11 000 lidí.


Autor: ČTK

České dráhy posílí dopravu na festival Rock for People

11. června 2024 v 09:35

V královéhradeckém Parku 360 se bude od 12. do 16. června konat hudební festival Rock for People. Vzhledem k očekávané vyšší poptávce po cestování České dráhy posílí dopravu do Hradce Králové. Posíleny budou některé rychlíky linky R10 Krakonoš a Hradečan mezi Prahou, Hradcem Králové a Trutnovem a...

Větší bezpečnost v okolí Táborské ulice

7. června 2024 v 08:59

Připravované změny v Táborské ulici zajistí větší bezpečnost pro chodce, a především pro školáky. Na veřejném setkání představila radnice Prahy 4 obyvatelům základní změny, které v místě a blízkém okolí přispějí k lepší přehlednosti na komunikacích, a přinesou tak větší...

Omezení provozu odboru dopravně správních agend Prahy 1

7. června 2024 v 08:25

Ve dnech 11 až 14. června a 17. až 18. června bude z důvodu stěhování pro veřejnost uzavřen odbor dopravně správních agend ÚMČ Praha 1 – výdejna parkovacích oprávnění a přestupkové pracoviště. Radnice o tom informuje na svých stránkách.

Parkování v Nových Butovicích za 50 korun

6. června 2024 v 07:53

Parkovací dům v Petržílkově ulici v Praze 13 nabízí 380 parkovacích míst. Za padesát korun na den zde může zaparkovat kdokoli a kdykoli.

Práce na novém mostě omezí provoz v Praze 4

3. června 2024 v 11:09

Stavební práce na výstavbě nového mostu mezi Smíchovem a Podolím od začátku června do konce listopadu výrazně zkomplikují provoz nejen na Podolském nábřeží, ale také v Jeremenkově ulici a především na křižovatce Dvorce.

Na zastávce Branické náměstí je nový přístřešek

2. června 2024 v 16:43

V pátek začal cestujícím sloužit v Praze 4 nový přístřešek na autobusové zastávce Branické náměstí. Na sociálních sítích i tom informoval radní čtvrté městské části Tomáš Hrdinka (ANO).

Praha 6: Setkání na téma dopravy ve Vokovicích

1. června 2024 v 10:54

Radní pro dopravu Prahy 6 Ondřej Matěj Hrubeš zve zájemce z řad veřejnosti na společné jednání na téma dopravy ve Vokovicích.

Další články
Nahoru