dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
5°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Pražský dopravní podnik uspořil v loňském roce přes 231 milionů korun
Ilustrační foto: archiv

Pražský dopravní podnik uspořil v loňském roce přes 231 milionů korun

Pražskému dopravnímu podniku (DPP) zbylo z loňského rozpočtu 231,373 milionů korun. Celková dotace od města činila 12,9 miliardy korun. Vyplývá to z dokumentu, který mají v úterý projednat pražští radní.

Část peněz podnik vrátí městu, zbytek převede do provozu autobusové dopravy v letošním roce. Skutečné náklady za rok 2016 pak DPP vykázal ve výši 15,25 miliardy. DPP je největší městskou firmou a zaměstnává přes 10 000 lidí. Závěrečný účet budou schvalovat pražští radní a zastupitelé.

Do rozpočtu hlavního města vrátí dopravní podnik přibližně 166 milionů korun. To se stane do 60 dnů od schválení vyúčtování. Zbylou částku použije podnik pro letošní financování provozu.

„Bude postupně použita na jednotlivá schvalovaná dopravní opatření zejména v provozu autobusové dopravy zajišťované DPP," píše se v materiálu, který projednají radní.

Tržby podniku v loňském roce činily zhruba 3,98 miliardy korun. Z toho většinu, asi 3,6 miliardy tvořily příjmy z jízdného, přibližně 368 milionů pak byly příjmy například z přirážky k jízdnému nebo reklamy.

Předloni hospodařil podnik s nevyčerpanými více než 1,2 miliardy, což bylo způsobeno malými investicemi.


V tunelu Mrázovka se budou čistit kamery

4. prosince 2018 v 11:20

Od soboty 8. prosince od 23 hodin do neděle 9. prosince do 5 hodin bude z důvodu čistění kamer tunel uzavřen.

Nové jednosměrky na Břevnově

4. prosince 2018 v 08:31

V Praze 6 aktuálně probíhá instalace dopravního značení k realizaci projektu zón placeného stání, jehož součástí je i nová úprava směrovosti komunikací v lokalitě Břevnov, konkrétně v oblasti ohraničené ulicemi Bělohorská, Tomanova a Liborova.

Od středy se uzavře ulice K Nedvězí

3. prosince 2018 ve 13:26

Ve středu 5. prosince začne Technická správa komunikací s opravou komunikace K Nedvězí v úseku Do Dolnic – Pánkova.  Práce jsou naplánovány do 21. prosince.

Údržba a kontrola technologie uzavřou Brusnický a Dejvický tunel

3. prosince 2018 v 09:55

Pravidelná údržba a kontrola technologie tunelů bude probíhat od 8. prosince od 23 hodin do 9. prosince do 5 hodin. Tunely budou v této době uzavřena a objížďka bude vedena ulicemi Patočkova, Milady Horákové.

Další články
Nahoru