Dnes Středa - polojasno 25°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 25°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský dopravní podnik odstaví 94 nových autobusů, uniká palivo
Iveco Streetway 12M. Foto: archiv DPP

Pražský dopravní podnik odstaví 94 nových autobusů, uniká palivo

Pražský dopravní podnik odstaví 94 nových autobusů Iveco Streetway kvůli únikům paliva. Uvedl to server Zdopravy.cz. Celkem má podnik zhruba 1200 autobusů.

Odstavené vozy byly podle serveru dodány na základě rámcové smlouvy uzavřené v roce 2022. Podle ní má firma Iveco dodat až 253 naftových autobusů za 1,59 miliardy korun.

Od středy dočasně zmizí z pražských ulic nové vozy Iveco Streetway o délce 12 a 18 metrů. „Z důvodu předcházení vzniku škod na majetku a ohrožení zdraví osob jsme přistoupili k odstavení všech vozů," řekl serveru Zdopravy.cz vedoucí komunikace Dopravního podniku hlavního města Prahy (DPP) Daniel Šabík.

 Server napsal, že má k dispozici informace z DPP, podle kterých jsou na vině opakované úniky paliva z palivového potrubí. Odstavené autobusy budou nahrazeny jinými vozy.

Zároveň dopravní podnik přestal přejímat od výrobce zbývajících 30 vozů Iveco Streetway o délce 12 metrů. „Dodavatel vozů je o rozhodnutí DPP informován a pracuje na nápravě," uvedl Šabík.

Na základě rámcové smlouvy na více než dvě stovky autobusů zatím podnik od firmy objednal 124 vozů. Všechny mělo Iveco dodat už do konce dubna, ale podle serveru mají dodávky zpoždění a výrobce platí DPP penále.


Autor: ČTK

Parkovat v Nových Butovicích můžete za 50 korun

22. července 2024 v 18:49

Parkovací dům v Petržílkově ulici v Praze 13 nabízí 380 parkovacích míst. Za padesát korun na den zde může zaparkovat kdokoli a kdykoli.

Mezi Prahou a severní Moravou pojede více Pendolin

21. července 2024 ve 21:09

Kvůli instalaci a zkušebnímu provozu bude do schválení moderního vlakového zabezpečovacího systému ETCS na elektrických jednotkách 680 Pendolino dočasné omezen provoz těchto souprav na spojích SC Pendolino Košičan. Naopak více Pendolin pojede mezi Prahou a severní Moravou, kde obslouží dva páry...

Zastávka Otakarova bude rozšířena

21. července 2024 v 07:13

V Praze 4 dojde ke kompletní úpravě zastávky MHD Otakarova a jejího okolí. Bude rozšířen nástupní ostrůvek, doplní se přístřešky a informační tabule o odjezdech, zkrátí se přechod v zadní části zastávky pro větší bezpečnost a bude doplněn cyklopruh.

Na trati Čelákovice–Neratovice vymění most

19. července 2024 v 08:15

Na železniční trati Čelákovice–Neratovice bude za výluky provozu na trati vyměněn most. Již nyní začínají přípravné práce, které zasáhnou do režimu jízdy na D10 u Brandýsa nad Labem. Odstranění stávajícího mostu se plánuje na víkendovou noc z 10. na 11. srpna. Následně proběhne výstavba nového...

Ulice Jenečská, Libocká a U Silnice budou uzavřeny

18. července 2024 v 06:21

Z důvodu rekonstrukce plynovodu budou od čtvrtka 18. července do neděle 25. srpna uzavřeny ulice Jenečská, Libocká a U Silnice v Praze 6.

Omezení dopravy v křižovatce Patočkova x Pod Královkou

17. července 2024 v 16:12

Od pondělí 15. července došlo v souvislosti s opravami inženýrských sítí v křižovatce Patočkova x Pod Královkou v Praze 6 k dočasné změně trasy a zastávek autobusů. Zároveň došlo v místě i k omezení pro osobní automobily.

Radnice chtějí u špatného parkování přitvrdit

17. července 2024 v 11:49

Praha 4 se připojila k iniciativě městských částí, která chce nedisciplinovaným řidičům více znepříjemnit špatné parkování. Půjde o změny v systému „nasazování botiček“, který v současné podobě již nepůsobí příliš preventivně.

Nová školní linka v Letňanech

16. července 2024 v 08:46

S novým školním rokem přichází i nová školní linka pro Letňany a od 2. září vyjede autobus č. 278, který zajistí pohodlnou dopravu pro školáky. Díky novým zastávkám a časovému rozvrhu se zvýší bezpečnost dětí.

Další články
Nahoru