Dnes Sobota - polojasno 23°C
Zítra Neděle - oblacno 23°C
Sobota 13. 4. 2024
Svátek má Aleš
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský dopravní podnik hledá firmu na opravu stropu stanice metra Muzeum
Stanice Muzeum na lince C. Foto: Ralf Roletschek / Wikimedia Commons - FAL

Pražský dopravní podnik hledá firmu na opravu stropu stanice metra Muzeum

Pražský dopravní podnik (DPP) vypsal tendr s předpokládanou hodnotou 160 milionů korun bez DPH na rekonstrukci stropní desky stanice metra Muzeum. ČTK to zjistila z věstníku veřejných zakázek. Mluvčí podniku Aneta Řehková uvedla, že práce ve stanici budou součástí výstavby tramvajové trati v horní části Václavského náměstí, která by měla začít v blízké době. DPP začátkem roku podepsal smlouvu se společností Eurovia CS, která trať za zhruba 1,24 miliardy korun bez DPH postaví.

„V rámci stavby pro akci ‚Tramvajová trať Václavské náměstí‘ bude probíhat rovněž oprava stropních desek podchodu stanice metra Muzeum, stejně jako výstavba retenční nádrže pro zadržení dešťových vod k zalévání stromů a přeložky inženýrských sítí," uvedla mluvčí. Dodala, že stropní deska ve stanici je původní a nemá nosnost pro provoz tramvají. „Takže spojíme dvě věci, rekonstrukci a zvýšení nosnosti," sdělila.

Tramvaje v horní části náměstí jezdily do roku 1980. Oproti původnímu stavu budou koleje po straně náměstí a uprostřed vznikne promenáda. Dělníci opraví chodníky a vozovky či vysázejí zeleň. Město také na náměstí počítá s utlumením provozu automobilů, které pojedou částečně po tramvajových kolejích.

Václavské náměstí je dlouhé 682 metrů a přibližně 60 metrů široké. V roce 2020 začala rekonstrukce spodní části náměstí, kterou město z většiny dokončilo předloni na podzim. Poté pokračovaly práce na dvou menších plochách u kolejí z Jindřišské do Vodičkovy ulice, které již byly přípravou pro stavbu tramvajové trati v horní části.

 


Autor: ČTK

Praha 6 zve do Café Jirásek

Včera v 10:20

Veřejnost se může zeptat starosty Prahy 6 Jakuba Stárka na to, co ji zajímá. Radnice zve k otevřené diskuzi nad zákuskem a kávou v pondělí 15. dubna od 16:30 hodin.

Dotazník ukáže preference v oblasti dopravy

Včera v 07:23

Radnice Prahy 14 zajišťuje již počtvrté dotazníkové šetření mezi obyvateli městské části s cílem zjistit míru jejich spokojenosti s životem na území čtrnáctky a preferencemi v oblasti dopravy.

Praha podpoří volnočasové činnosti dětí a mládeže

11. dubna 2024 v 11:33

Pražští radní schválili poskytnutí dotace pro fungování dětských a mládežnických kroužků a oddílů. Volnočasové aktivity působící pod nestátními neziskovými organizacemi obdrží od hlavního města v letošním roce 44 100 000 Kč. Peníze jsou určeny například na rekonstrukce a provoz kluboven, tábory či...

Šestka pro příští školní rok sjednocuje platby za předškolní vzdělávání a družinu

11. dubna 2024 v 11:16

Praha 6 od příštího školního roku sjednotí platby za předškolní vzdělávání v mateřských školách a zájmové vzdělávání ve školních dužinách a školních klubech.

Další články
Nahoru