dnes
Úterý - skorojasno
2°C
zítra
Středa - snih
2°C
pozítří
Čtvrtek - mlha
0°C
Pražský comeback pivních kol Karlín mine. Dál tam platí zákaz, na který se aktuální rozhodnutí soudu nevztahuje
Pivní kola se mohou vrátit do centra Prahy. Ilustrační foto: archiv MHMP

Pražský comeback pivních kol Karlín mine. Dál tam platí zákaz, na který se aktuální rozhodnutí soudu nevztahuje

Takzvaná pivní kola, která servírují turistům alkohol, kteří mezitím šlapou, se do Karlína nevrátí, i když soud zrušil magistrátní zákaz jejich provozu. Městský zákaz čtvrť v Praze 8 nezahrnoval a libeňská radnice vydala svůj vlastní. 

Pivní kola se mohou vrátit do Prahy už pozítří, nicméně na Prahu 89 budou mít nadále vjezd zakázán.

„Soud zrušil magistrátní opatření z roku 2019, které Karlín nezahrnovalo. Proto v letošním březnu vydala Praha 8 vlastní zákazy vjezdu vozítek širších než 1,2 metru pro Karlín,“ uvedl mluvčí osmé městské části Martin Šalek.

Tyto zákazy vjezdu soud nezrušil a platí dál. Zatím do konce letošního roku, ale podle Šalka je odbor dopravy Prahy 8 hodlá prodloužit i do budoucna. Vozítka s popíjejícími turisty jezdila nejvíce v historickém centru Prahy. Když zda začal platit zákaz, vozítka se přesunula i do sousedního Karlína, a proto Praha 8 vydala zmíněný vlastní zákaz. Vlastní zákaz už má delší dobu Praha 7, platí v Letenských sadech.

Žalobu na magistrátní zákaz podalo několik firem, kterých se zákaz nějakým způsobem týkal. Soud jim dal v květnu za pravdu v tom, že o zákazu neměl rozhodovat magistrát. Ten totiž má podle Statutu hlavního města vydávat dopravní opatření pouze na silnicích první třídy, zatímco zákaz pivních kol se týkal zejména nižších komunikací.


Jak vidí děti bezpečnost na Jižním Městě

22. listopadu 2020 ve 12:09

Jižní Město se potýká s problémem společným nejen sídlištím, ale většině městských čtvrtí – množstvím veřejných prostranství, často nízké kvality. Mnohá jsou spíše zbytkovými prostory mezi budovami, které slouží nanejvýš jako zkratky pro chodce nebo...

Praha 5: Odbor dopravy bude příští týden pracovat v omezeném rozsahu

22. listopadu 2020 v 10:03

Praha 5 sdělila, že z důvodu provádění stavebních prací bude odbor dopravy v termínu od 23. listopadu do 27. listopadu pracovat pro veřejnost v omezeném rozsahu.

Online seminář Prahy 11: Rovné příležitosti

21. listopadu 2020 v 10:34

Online setkíání se koná ve středu 25. listopadu od 15:30 hodin.

Praha 15 zve na zasedání kontrolního výboru, zveřejnila program

21. listopadu 2020 v 08:57

Praha 15 zve na 14. zasedání kontrolního výboru ZMČ Praha 15, které se bude konat ve středu 25. listopadu 2020 v 17 hodin v zasedací místnosti č. 706, 7. patro na ÚMČ Praha 15.

Další články
Nahoru