Dnes Sobota - oblacno 14°C
Zítra Neděle - skorojasno 23°C
Sobota 8. 5. 2021
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražský comeback pivních kol Karlín mine. Dál tam platí zákaz, na který se aktuální rozhodnutí soudu nevztahuje
Pivní kola se mohou vrátit do centra Prahy. Ilustrační foto: archiv MHMP

Pražský comeback pivních kol Karlín mine. Dál tam platí zákaz, na který se aktuální rozhodnutí soudu nevztahuje

Takzvaná pivní kola, která servírují turistům alkohol, kteří mezitím šlapou, se do Karlína nevrátí, i když soud zrušil magistrátní zákaz jejich provozu. Městský zákaz čtvrť v Praze 8 nezahrnoval a libeňská radnice vydala svůj vlastní. 

Pivní kola se mohou vrátit do Prahy už pozítří, nicméně na Prahu 89 budou mít nadále vjezd zakázán.

„Soud zrušil magistrátní opatření z roku 2019, které Karlín nezahrnovalo. Proto v letošním březnu vydala Praha 8 vlastní zákazy vjezdu vozítek širších než 1,2 metru pro Karlín,“ uvedl mluvčí osmé městské části Martin Šalek.

Tyto zákazy vjezdu soud nezrušil a platí dál. Zatím do konce letošního roku, ale podle Šalka je odbor dopravy Prahy 8 hodlá prodloužit i do budoucna. Vozítka s popíjejícími turisty jezdila nejvíce v historickém centru Prahy. Když zda začal platit zákaz, vozítka se přesunula i do sousedního Karlína, a proto Praha 8 vydala zmíněný vlastní zákaz. Vlastní zákaz už má delší dobu Praha 7, platí v Letenských sadech.

Žalobu na magistrátní zákaz podalo několik firem, kterých se zákaz nějakým způsobem týkal. Soud jim dal v květnu za pravdu v tom, že o zákazu neměl rozhodovat magistrát. Ten totiž má podle Statutu hlavního města vydávat dopravní opatření pouze na silnicích první třídy, zatímco zákaz pivních kol se týkal zejména nižších komunikací.


Praha pronajme byt spolku Silou Hlasu

Dnes v 09:21

Pražští radní v pondělí rozhodli o pronájmu bytu uzpůsobeného pro lidi na vozíku spolku Silou Hlasu. Jeho zástupci zde bude učit kvadruplegiky žít v domácnosti ovládané hlasem. 

PVK mají rychlejší a přesnější přehled o kvalitě vody

5. května 2021 ve 20:59

Kvalita pitné vody je pro Pražské vodovody a kanalizace naprostou prioritou. Vzhledem k nutnosti rychlé a spolehlivé detekce kontaminantů vod, PVK ve své akreditované laboratoři zavedly nové moderní metody analýzy vody.

Diskuze: Dostupné rodinné bydlení v Praze 8

5. května 2021 ve 20:06

Praha 8 eviduje více než 100 000 stálých obyvatel a nadále se rozvíjí. Jak vytvořit dobré podmínky pro život celých rodin? Jak jim nabídnout finančně dostupné a kvalitní bydlení a vybavenost? Kam se má ubírat bytová výstavba? Jaké možnosti má samospráva a jaké nástroje má...

Města a obce musí dostat víc peněz na rozvoj, shodl se kulatý stůl poslankyně Červíčkové

5. května 2021 ve 20:04

Jak zajistit udržitelný rozvoj českých měst a obcí? A je kontribuce (nucený příspěvek/daň, pozn. red.) investorů tou správnou cestou? Podle účastníků včerejšího kulatého stolu pořádaného pražskou poslankyní Monikou Červíčkovou je kontribuce dvousečnou zbraní, která může vést akorát k dalšímu...

Radnice pomůže živnostníkům a podnikatelům, mohou inzerovat zdarma

5. května 2021 v 18:18

Praha 15 chce prostřednictvím bezplatné řádkové inzerce podpořit firmy, podnikatele a živnostníky se sídlem, provozovnou či poskytováním služeb v patnácté městské části.

Další články
Nahoru