Dnes Pondělí - skorojasno 8°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 11. 12. 2023
Svátek má Dana
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
V čele pražské ODS je dál Benda, Vondra povede kandidátku ve volbách do EP
Marek Benda. Foto: Facebook

V čele pražské ODS je dál Benda, Vondra povede kandidátku ve volbách do EP

Pražská ODS si v pondělí večer v hotelu Artemis zvolila nové vedení. Na další dva roky ji povede dlouholetý poslanec Marek Benda, který svůj mandát po volebním úspěchu Spolu v loňských komunálních obhájil většinou hlasů přítomných delegátů. Regionální sněm také nominoval osobnosti na kandidátní listinu do Evropského parlamentu. Nominaci na lídra kandidátní listiny získal od všech delegátů Alexandr Vondra. Informovala o tom mluvčí pražské ODS Lenka Mottlová.

„Po volebním výsledku koalice Spolu v komunálních volbách do Zastupitelstva hlavního města pokládám téměř za povinnost pokračovat ve své práci předsedy pražské ODS a na tento úspěch navázat. Pražská ODS získala po téměř deseti letech post primátora. Současně v hlavním městě obhájila většinu radnic a nově získala starosty v městských částech – Praze 4, Praze 6, Praze 10 a Praze 12. V senátních volbách v roce 2022 naši společní kandidáti uspěli ve všech třech pražských senátních obvodech a posílili tak senátorské kluby vládní koalice,“ sdělil ve svém projevu Benda. 

Zároveň vyjádřil podporu Alexandrovi Vondrovi na lídra kandidátní listiny do EP 2024. „Jsem přesvědčen, že Alexandr Vondra je tím pravým kandidátem, který bude reprezentovat naše zájmy a hodnoty na evropské úrovni. Má bohaté politické zkušenosti a je ideální volbou pro zastupování konzervativních hodnot na evropské úrovni. Věřím, že díky silnému lídrovi náš vliv na evropskou politiku vzroste,“ poznamenal.

Prvním místopředsedou zvolil sněm starostu Prahy 12 Vojtěcha Kosa, řadovými místopředsedy se stali pražská zastupitelka Lucie Kubesa, starosta Prahy 13 a pražský zastupitel David Vodrážka, zastupitel Prahy 9 Jan Poupě a městský zastupitel Tomáš Kaštovský. 

Výsledky voleb do vedení pražské ODS:

Marek Benda, předseda pražské ODS

Vojtěch Kos, I. místopředseda pražské ODS

Lucie Kubesa, místopředsedkyně pražské ODS

David Vodrážka, místopředseda pražské ODS

Jan Poupě, místopředseda pražské ODS

Tomáš Kaštovský, místopředseda pražské ODS

Zdroj: ODS Praha 

Pro volby do Evropského parlamentu, které proběhnou v roce 2024, získal jako lídr kandidátky za ODS podporu všech delegátů regionálního sněmu pražské ODS Alexandr Vondra. 

Delegáti sněmu ODS Praha také přijali jednomyslně usnesení, ve kterém jednoznačně odsoudili teroristický útok Hamásu na stát Izrael.

Komunální volby v Praze loni vyhrála koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL), která získala v 65členném zastupitelstvu 19 mandátů. Druhé skončilo ANO se 14 mandáty. Třetí Piráti mají 13 zastupitelů a Praha Sobě 11 mandátů. Pět zastupitelů má STAN, šestá SPD získala tři mandáty. V Praze vládne koalice Spolu, Pirátů a STAN.


Autor: puc

V úterý 12. prosince budou na Žofíně zasedat zastupitelé Prahy 1

Včera ve 12:12

V úterý 12. prosince se od 10 hodin uskuteční  v budově Žofín (Slovanský ostrov č. p. 226/2) v Malém sále 12. zasedání Zastupitelstva Prahy 1. Dotazy a interpelace veřejnosti: 17:30–18:15 hodin (a dále od 20:00–20:45 hodin, pokud do té doby nebude jednání ukončeno).

Svobodní představili své kandidáty do Evropského parlamentu v mikulášském duchu

6. prosince 2023 v 11:10

Svobodní zveřejnili jména svých hlavních kandidátů do Evropského parlamentu. Tito tři kandidáti byli zvoleni v primárních volbách strany, které se zúčastnilo téměř 1100 členů a registrovaných příznivců. Na Mikuláše si Svobodní zvolili netradiční způsob prezentace svých kandidátů, když je...

Praha 1 vyhlásila dotační program Podpora využití volného času dětí a mládeže

3. prosince 2023 v 10:16

Radní Prahy 1 na své úterní schůzi odsouhlasili vyhlášení dotačního programu Podpora využití volného času dětí a mládeže na území MČ Praha 1 pro rok 2024. Cílem programu je vytvoření a zkvalitnění základních podmínek pro aktivity v rámci využití volného času dětí a...

Praha 1 má schválená pravidla rozpočtového provizoria

2. prosince 2023 ve 20:29

Vedení Prahy 1 schválilo pravidla rozpočtového provizoria na rok 2024 ve znění 2. návrhu rozpočtu MČ Praha 1 na rok 2024 s tím, že prostředky budou měsíčně čerpány maximálně do výše 1/12 schváleného rozpočtového provizoria na rok 2024.

Svobodní se rozrůstají: Po sněmu oznámil vstup do strany i Karel Diviš

1. prosince 2023 v 11:58

Karel Diviš se rozhodl pro vstup do strany Svobodných po listopadovém sněmu, kde se také představila nová členka Svobodných, ekonomka Markéta Šichtařová. Oba noví členové zdůraznili, že se ztotožňují s programem Svobodných, který hájí svobodu, prosperitu a nezávislost České...

Zastupitelé Prahy 14 se sejdou 12. prosince

28. listopadu 2023 ve 21:48

Již šesté zasedání Zastupitelstva městské části Praha 14 se bude konat v úterý 12. prosince v Galerii 14 (náměstí Plukovníka Vlčka 686, Praha 9). Začátek bude v 15 hodin. Interpelace občanů budou probíhat tradičně od 17 do 17:30 hodin.

Na radnici Prahy 13 se konal Sněm starostů, řešil parkování i bezpečnost

27. listopadu 2023 v 09:31

V pátek 24. listopadu se na pozvání starosty Prahy 13 Davida Vodrážky (ODS) v prostorách tamní radnice uskutečnilo setkání starostů pražských městských částí 1 až 57. Předmětem jednání starostů a jejich zástupců byla dvě aktuální témata – bezpečnost a nová parkovací vyhláška na území hlavního...

Primátor Svoboda navštívil Prahu 2

26. listopadu 2023 ve 20:01

Prahu 2 ve středu navštívil pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Na úvod setkání primátorovi představil starosta druhé městské části Jan Korseska (ODS) vize a plány, které Prahu 2 v budoucnu čekají.

Průkopnický etický kodex zastupitele přijala Praha 6

14. listopadu 2023 v 18:18

Zastupitelstvo Prahy 6 má etický kodex již od roku 2017. Nyní jej ovšem zdokonalilo a stalo se tak jedním z prvních u nás, které ve své praxi taková pravidla využívá.

Další články
Nahoru