Dnes Sobota - skorojasno 28°C
Zítra Neděle - skorojasno 31°C
Sobota 20. 7. 2024
Svátek má Ilja
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V čele pražské ODS je dál Benda, Vondra povede kandidátku ve volbách do EP
Marek Benda. Foto: Facebook

V čele pražské ODS je dál Benda, Vondra povede kandidátku ve volbách do EP

Pražská ODS si v pondělí večer v hotelu Artemis zvolila nové vedení. Na další dva roky ji povede dlouholetý poslanec Marek Benda, který svůj mandát po volebním úspěchu Spolu v loňských komunálních obhájil většinou hlasů přítomných delegátů. Regionální sněm také nominoval osobnosti na kandidátní listinu do Evropského parlamentu. Nominaci na lídra kandidátní listiny získal od všech delegátů Alexandr Vondra. Informovala o tom mluvčí pražské ODS Lenka Mottlová.

„Po volebním výsledku koalice Spolu v komunálních volbách do Zastupitelstva hlavního města pokládám téměř za povinnost pokračovat ve své práci předsedy pražské ODS a na tento úspěch navázat. Pražská ODS získala po téměř deseti letech post primátora. Současně v hlavním městě obhájila většinu radnic a nově získala starosty v městských částech – Praze 4, Praze 6, Praze 10 a Praze 12. V senátních volbách v roce 2022 naši společní kandidáti uspěli ve všech třech pražských senátních obvodech a posílili tak senátorské kluby vládní koalice,“ sdělil ve svém projevu Benda. 

Zároveň vyjádřil podporu Alexandrovi Vondrovi na lídra kandidátní listiny do EP 2024. „Jsem přesvědčen, že Alexandr Vondra je tím pravým kandidátem, který bude reprezentovat naše zájmy a hodnoty na evropské úrovni. Má bohaté politické zkušenosti a je ideální volbou pro zastupování konzervativních hodnot na evropské úrovni. Věřím, že díky silnému lídrovi náš vliv na evropskou politiku vzroste,“ poznamenal.

Prvním místopředsedou zvolil sněm starostu Prahy 12 Vojtěcha Kosa, řadovými místopředsedy se stali pražská zastupitelka Lucie Kubesa, starosta Prahy 13 a pražský zastupitel David Vodrážka, zastupitel Prahy 9 Jan Poupě a městský zastupitel Tomáš Kaštovský. 

Výsledky voleb do vedení pražské ODS:

Marek Benda, předseda pražské ODS

Vojtěch Kos, I. místopředseda pražské ODS

Lucie Kubesa, místopředsedkyně pražské ODS

David Vodrážka, místopředseda pražské ODS

Jan Poupě, místopředseda pražské ODS

Tomáš Kaštovský, místopředseda pražské ODS

Zdroj: ODS Praha 

Pro volby do Evropského parlamentu, které proběhnou v roce 2024, získal jako lídr kandidátky za ODS podporu všech delegátů regionálního sněmu pražské ODS Alexandr Vondra. 

Delegáti sněmu ODS Praha také přijali jednomyslně usnesení, ve kterém jednoznačně odsoudili teroristický útok Hamásu na stát Izrael.

Komunální volby v Praze loni vyhrála koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL), která získala v 65členném zastupitelstvu 19 mandátů. Druhé skončilo ANO se 14 mandáty. Třetí Piráti mají 13 zastupitelů a Praha Sobě 11 mandátů. Pět zastupitelů má STAN, šestá SPD získala tři mandáty. V Praze vládne koalice Spolu, Pirátů a STAN.


Autor: puc

Změna ve vedení Prahy 2, Jitka Urbánková rezignovala na funkci radní

24. června 2024 ve 23:47

V úvodu pondělního zasedání Zastupitelstva městské části Prahy 2 rezignovala Jitka Urbánková (ANO) na svou funkci radní. Tuto funkci vykonávala od 17. října 2022. Vzhledem k nastelé situaci hned po jednání zastupitelstva mimořádně zasedla Rada městské části Praha 2, která schválila místostarostce...

Primátor navštívil Kolovraty. Ocenil hasiče, jednal o projektech

21. června 2024 v 10:11

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda pokračuje v avizovaných návštěvách městských částí, nyní přišla řada na Kolovraty. Plánují se zde důležité infrastrukturní projekty i nová výstavba, jejich dopady byly také tématem společného jednání s představiteli radnice.  

Praha 11 má kromě nového starosty i nové radní

13. června 2024 ve 22:27

Zastupitelé Prahy 11 ve čtvrtek zvolili nejen nového starostu, kterým se stal Martin Sedeke z ODS, ale i nové členy do rady.

Vedení Prahy 4 nepodpořilo projekt Rezidence Herálecká

12. června 2024 ve 22:43

Praha 4 neuzavře smlouvu o spolupráci se společností Rezidence Herálecká, a neposkytne tak investorovi nezbytnou součinnost ze strany městské části při povolení a realizaci novostavby bytového domu na rohu ulic Pacovská a Herálecká I. Rada městské části Praha 4 na svém aktuálním jednání předložený...

Výsledky eurovoleb oznámí statistici až hodinu před nedělní půlnocí

8. června 2024 ve 22:03

Hlasy voličů v evropských volbách v Česku sečetli volební komisaři ve všech okrscích, vyplývá se sobotního večerního sdělení Českého statistického úřadu (ČSÚ) na sociální síti X.

Další články
Nahoru