dnes
Čtvrtek - jasno
26°C
zítra
Pátek - jasno
29°C
pozítří
Sobota - jasno
31°C
Pražskou MHD zpestří Retrobus, bude v barvách předchůdců z třicátých let
Autobus díky svému nátěru i čalounění sedaček dýchá historií. Foto (3x): Ondřej Volf / DPP

Pražskou MHD zpestří Retrobus, bude v barvách předchůdců z třicátých let

MHD v Praze od tohoto víkendu oživí Retrobus Karosa Citelis v barvách pražských autobusů 30. let minulého století. Všem příznivcům autobusů bude představen v sobotou 27. července na půdě vozovny Střešovice. Retrobus bude DPP využívat na vlastních prezentačních akcích, ale občas bude vypravován do běžného provozu na lince 207 (Staroměstská – Ohrada). 

retro-bus-dpp-foto-ondrej-volf1 Reprezentační vůz číslo 3510 se veřejnosti představí v sobotu 27. července. V 10:00 hodin odstartuje prohlídka autobusu včetně motorového prostoru. V 11:00 bude program pokračovat jízdami pro zájemce. Jízdy jsou naplánovány, a to na následujících trasách:

1/ Vozovna Střešovice – Patočkova – Střešovická – Na Petřinách – Sídliště Petřiny a zpět  

2/ Vozovna Střešovice – Myslbekova – Bělohorská – Vaníčkova – Stadion Strahov a zpět

Obě jízdy budou zdarma. Autobus bude občasně vypravován také do provozu na lince 207.

retro-bus-dpp-foto-ondrej-volf2 Autobus Karosa Citelis s evidenčním číslem DPP 3510 procházel v nedávné době rozsáhlou opravou karoserie. Retro autobus je proveden ve vzhledu vycházejícím z podoby pražských autobusů 20. – 40. let, a to včetně dobového označení a znaků.

Nechybí ani charakteristické barvy laku jako červená, krémová a bílá s černými a šedými doplňky. Pro navození dojmu dobového interiéru získaly sedačky nové čalounění v hnědé barvě, které připomíná dřevěné lavice.


Rekonstrukce Koněvovy ulice v dalším úseku přinese nová dopravní omezení

30. července 2020 v 11:22

Technická správa komunikací pokračuje od 1. do 23. srpna další fází první etapy rekonstrukce ulice Koněvova na Žižkově, a to v úseku Rokycanova – Ostromečská, která přinese nová dopravní omezení.

Praha 10 eviduje již 2477 žádostí o parkovací oprávnění, třetina byla podána elektronicky

30. července 2020 v 09:17

Praha 10 vydává od 15. července oprávnění pro parkovací zóny, které budou na jejím území zaváděné od 24. srpna. Po deseti dnech činnosti výdejny hlásí 2 477 žádostí, z toho 30 procent jich bylo podáno elektronicky. 

Víkend: Noční uzavření Strahovského tunelu

28. července 2020 ve 20:09

Uzavření Strahovského tunelu proběhne od soboty 1. srpna od 23 hodin do neděle 2. srpna do 5 hodin.

Dopravní omezení na Strakonické ulici

27. července 2020 ve 20:03

Stavba nového mostu na Zbraslavi, který spojuje ulice Za Opusem a K Výtopně, se dostává do další fáze. Práce si v následujících dnech vyžádají dočasné omezení dopravy v pravém jízdním pruhu.

Další články
Nahoru