dnes
Úterý - oblacno
18°C
zítra
Středa - obcasny-dest
15°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
17°C
Pražskou MHD zpestří Retrobus, bude v barvách předchůdců z třicátých let
Autobus díky svému nátěru i čalounění sedaček dýchá historií. Foto (3x): Ondřej Volf / DPP

Pražskou MHD zpestří Retrobus, bude v barvách předchůdců z třicátých let

MHD v Praze od tohoto víkendu oživí Retrobus Karosa Citelis v barvách pražských autobusů 30. let minulého století. Všem příznivcům autobusů bude představen v sobotou 27. července na půdě vozovny Střešovice. Retrobus bude DPP využívat na vlastních prezentačních akcích, ale občas bude vypravován do běžného provozu na lince 207 (Staroměstská – Ohrada). 

retro-bus-dpp-foto-ondrej-volf1 Reprezentační vůz číslo 3510 se veřejnosti představí v sobotu 27. července. V 10:00 hodin odstartuje prohlídka autobusu včetně motorového prostoru. V 11:00 bude program pokračovat jízdami pro zájemce. Jízdy jsou naplánovány, a to na následujících trasách:

1/ Vozovna Střešovice – Patočkova – Střešovická – Na Petřinách – Sídliště Petřiny a zpět  

2/ Vozovna Střešovice – Myslbekova – Bělohorská – Vaníčkova – Stadion Strahov a zpět

Obě jízdy budou zdarma. Autobus bude občasně vypravován také do provozu na lince 207.

retro-bus-dpp-foto-ondrej-volf2 Autobus Karosa Citelis s evidenčním číslem DPP 3510 procházel v nedávné době rozsáhlou opravou karoserie. Retro autobus je proveden ve vzhledu vycházejícím z podoby pražských autobusů 20. – 40. let, a to včetně dobového označení a znaků.

Nechybí ani charakteristické barvy laku jako červená, krémová a bílá s černými a šedými doplňky. Pro navození dojmu dobového interiéru získaly sedačky nové čalounění v hnědé barvě, které připomíná dřevěné lavice.


Dopravní opatření v okolí stavby na Chodově

Dnes v 07:59

Probíhající dostavba školy ZŠ a MŠ Chodov si vyžádala změnu dočasných dopravních opatření.

Výtoň – Sídliště Modřany: V noci ze čtvrtka na pátek nepojedou tramvaje

8. října 2019 v 11:41

V noci ze čtvrtka 10. října od 21:25 hodin na pátek 11. října do 4:25 hodin bude obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Výtoň – Sídliště Modřany.

Víkend: Uzavření Brusnického a Dejvického tunelu

4. října 2019 v 11:32

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie budou tunely Brusnický a Dejvický uzavřeny od soboty 5. října od 23 hodin do neděle 6. října do 5 hodin.

Další články
Nahoru