dnes
Pondělí - zatazeno
10°C
zítra
Úterý - mlha
3°C
pozítří
Středa - zatazeno
6°C
Pražskou MHD zpestří Retrobus, bude v barvách předchůdců z třicátých let
Autobus díky svému nátěru i čalounění sedaček dýchá historií. Foto (3x): Ondřej Volf / DPP

Pražskou MHD zpestří Retrobus, bude v barvách předchůdců z třicátých let

MHD v Praze od tohoto víkendu oživí Retrobus Karosa Citelis v barvách pražských autobusů 30. let minulého století. Všem příznivcům autobusů bude představen v sobotou 27. července na půdě vozovny Střešovice. Retrobus bude DPP využívat na vlastních prezentačních akcích, ale občas bude vypravován do běžného provozu na lince 207 (Staroměstská – Ohrada). 

retro-bus-dpp-foto-ondrej-volf1 Reprezentační vůz číslo 3510 se veřejnosti představí v sobotu 27. července. V 10:00 hodin odstartuje prohlídka autobusu včetně motorového prostoru. V 11:00 bude program pokračovat jízdami pro zájemce. Jízdy jsou naplánovány, a to na následujících trasách:

1/ Vozovna Střešovice – Patočkova – Střešovická – Na Petřinách – Sídliště Petřiny a zpět  

2/ Vozovna Střešovice – Myslbekova – Bělohorská – Vaníčkova – Stadion Strahov a zpět

Obě jízdy budou zdarma. Autobus bude občasně vypravován také do provozu na lince 207.

retro-bus-dpp-foto-ondrej-volf2 Autobus Karosa Citelis s evidenčním číslem DPP 3510 procházel v nedávné době rozsáhlou opravou karoserie. Retro autobus je proveden ve vzhledu vycházejícím z podoby pražských autobusů 20. – 40. let, a to včetně dobového označení a znaků.

Nechybí ani charakteristické barvy laku jako červená, krémová a bílá s černými a šedými doplňky. Pro navození dojmu dobového interiéru získaly sedačky nové čalounění v hnědé barvě, které připomíná dřevěné lavice.


Tunely Strahovský, Brusnický a Dejvický mimo provoz

6. prosince 2019 v 09:33

Od soboty 7. prosince od 23 hodin do neděle 8. prosince do 5 hodin proběhne úplná uzavírka Strahovského, Brusnického a Dejvického tunelu.

Dopravní omezení na ulici Milady Horákové začne v prosinci

30. listopadu 2019 v 08:36

Pokračující výstavba světelné křižovatky na ulici Milady Horákové si vyžádá v úseku rampy Tunelového komplexu Blanka – U Sparty další dopravní opatření.

Vysočany a Libeň: Konec platnosti karet pro parkování a vydání nových

29. listopadu 2019 v 05:05

Odbor dopravy Úřadu městské části Praha 9 oznámil, že platnost stávajících vydaných parkovacích karet pro oblasti Vysočany a Libeň bude ukončena 5. ledna 2020.

Další články
Nahoru